Skocz do zawartości

Bluetooth


Edox

Rekomendowane odpowiedzi

A pytanie z innej beczki.

Czy da się sparować w tym samym momencie 2 telefony? I jeżeli tak to jak wówczas zachowuje się system jeżeli podczas rozmowy przez jeden telefon zadzwoni drugi? :)

Da się. Ja mam przypisane trzy. Podczas rozmowy przez jeden telefon (ten który pierwszy zadzwoni albo Ty użyjesz) pozostałe można używać tylko ręcznie.

A Ty kiedy chcesz zatelefonować to wybierasz sobie z którego i działa to jak wyżej.

A kiedy masz przy sobie tylko jeden z telefonów to oczywiście tamte nie kontaktują się ale w menu zostają jako nieaktywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. Ja zas mam problem z kodem do Bt.

Przy probie parowania wszysto dziala poprawnie telefon znajduje modul bt i pyta o pin. Niestety nigdzie nie moge znalesc pinu.

W bagazniku modul jest ale brak jest naklejki ze wszystkimi info o bt. Poprostu nie ma nic zadnej naklejki.

Bt napewno jest w aucie bo skoro tel. znajduje napis BMW...... i kilka ostatnich cyfr vinu wiec na 100% jest.

Czy jest jakas inna mozliwosc odczytanie pinu do bt? Auto pochodzi z angli ale raczej nie ma zadnej roznicy w bagazniku ze schowkami.

Prosze o pomoc

Rocznik 2004

Nie posiadam tez zadnych ksiazek serwisowych od tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpiszesz pin i na tym sie może skonczyc,jak u mnie.Po wpisaniu nadal jakby nie połączony z smartfonem.Mam telefon fabryczny w bmw i mozliwe ze tylko z nim sie łaczy samochod przez bluetooth albo fizycznie.Wydaje Mi sie tez ze to znajdywanie bluetooth bmw w smartfonie tyczy sie tylko tego telefonu fabrycznego,bo samej skrzynki bluetooth nie namierzyłem z tyłu w bagazniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bagazniku modul jest ale brak jest naklejki ze wszystkimi info o bt. Poprostu nie ma nic zadnej naklejki.

 

A demontowałeś kolego ten moduł. U mnie naklejka była widoczna dopiero po wymontowaniu modułu

foto modułu i nakleji https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=86&t=235720&p=2395477#p2395477

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A demontowałeś kolego ten moduł. U mnie naklejka była widoczna dopiero po wymontowaniu modułu

foto modułu i nakleji https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=86&t=235720&p=2395477#p2395477

 

Tak wlasnie demontowalem i chyba nie przyjrzalem sie dokladnie aczkolwiek od gory i od dolu nie ma naklejki.

Jeszcze raz zdemontuje i zerkne a dokladnie mam tak jak ty. Mala antenka podpieta plus duza wtyczka z drugiej strony.

Sprawdze i sie odezwe.

A na tej malej naklejce jest pin bt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieruny zamiast zrobic naklejki na wszystkie beemki to co kazde inne auto to inaczej.

Faktycznie naklejka naklejona na boku od strony nadkola

Ale niestety po sparowaniu i wpisaniu PK na wyswietlaczu wyskakuje sucseed czy jakos tak wiec sobie mysle powinno byc ok. Po tym bt w telefonie gubi parowanie a na radiu pisze ze bt paruje.

Co jakis czas bt w telefonie laczy sie z modulem ale po chwili znow sie rozlacza. Nie wiem o co kaman. Co to moze byc?

A od czego wogole jest przycisk R/T na kierownicy?

Z vinu wyczytalem ze mam to

644 Prep. For. Mob. Ph. Bluet. Interf.

Czytalem inne posty i niby 644 dziala z kazdym telem a u mnie takie rzeczy.

Test robiony na xperii m5 i samsungu a3 2016.

Jakies porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, daj sobie spokój. Spędziłem nad tym tematem wiele dni i się nie udało, zresztą nie jestem jedyny. Jeśli masz telefon w podłokietniku to wogle nie będzie działać. Trzeba nowy moduł w bagażnik, i trzeba też nadajnik bluetooth z antena który jest w podłokietniku pod tacka tam gdzie teraz masz telefon. Jeśli nie masz telefonu bmw tylko samo koryto jak by puste miejsce. Niby nic nie stoi na przeszkodzie... ale nie działa i tyle. Czytalem szukałem i nieznalazlem zależności dlaczego, są egzemplarze gdzie działa a są gdzie nie. Według mnie technologia z przed 20 laty nie działa z nowymi smartphonami i tyle.
x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie technologia z przed 20 laty nie działa z nowymi smartphonami i tyle.

Jutro z ciekawosci sprawdze na starym telu z przed 10 lat.

Moze jakos trzeba zresetowac modul bo u mnie jeszcze pokazuje nr telefonow od goscia z angli a jak moja zona podlaczy bt to jej kontakty z tela wyswietlaja sie ale tez nie wszystkie.

Mam tylko korytko w podlokietniku i modul w bagazniku.

Jak nic nie wymysle to dam sobie spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj ten temat, może na coś wpadniesz :

 

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=86&t=235720

 

Wlasnie jestem w trakcie czytania.

Co jedyne sprawdzilem to to ze podlaczylem sie sony ericssonem C902 z roku 2008 i dziala bez problemu a takze telefon jest caly czas w kontakcie z modulem.

Przypuszczam ze jak cos nie dziala na nowych telach to to ze modul jest stary i jedynie podziala wymiana na nowy rocznikowo modul albo aktualizacja modulu jesli sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj sparowałem swojego huawei honor 8 oraz Iphone 6 żony i wszystko śmiga :-D. Zrobiłem tak jak pisał wcześniej kolega, przed przekręceniem kluczyka trzymałem 3s guzik z buźka w podłokietniku później zapłon i jak komputer się otworzył to wyskoczyło "blutooth pairing" i telefon znalazł auto, później PK z naklejki z bagażnika i poszło. Później parę minut było "please wait" i załadowało listę kontaktów :D.

 

Ma ktoś instrukcję do tego komputera po polsku? Jeszcze parę rzeczy mam do rozkminy bo auto mam dopiero parę dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum bo pomimo przekopania go wzdłuż i w szerz nie znalazłem odpowiedzi na problem bluetooth w E83 z navi 16:9 mk4 z DSP, zmieniarką w tunelu centralnym i z nieszczęsnym telefonem w środku (opcja 638 Car Telephone Professional).

Z tego co wiem:

- Nie mogę wykorzystać fabrycznego bluetooth bo nie łączy z innymi jak oryginalny telefonami

- Nie mogę zamontować większości zmieniarek mp3 lub zestawów do bluetooth bo jest DSP

- Istnieje jedna zmieniarka mp3 pod DSP:

http://allegro.pl/zmieniarka-mp3-usb-bmw-e36-e38-e39-e46-dsp-zestaw-i6985362478.html

i można do niej dokupić Bluetooth:

http://allegro.pl/zestaw-glosnomowiacy-bluetooth-zmieniarka-yatour-i6703149054.html

... tylko podejrzewam że nie będę miał żadnych informacji o dzwoniącym na ekranie, który chciałbym wykorzystać.

 

- Istnieje możliwość zakupu ULF i przeprogramowania z obecnego telefonu "638" na ULF, ale z tego co się doczytałem to są problemy z komunikacją z nowymi telefonami

 

Czy w tej sytuacji istnieje jakieś pewne rozwiązanie, które będzie:

- wyświetlało kontakty i informacje o dzwoniącym na ekranie,

- pozwalało na obsługę z kierownicy,

- wykorzystywało fabryczny mikrofon (to akurat nie jest konieczne),

- umożliwiało słuchanie muzyki z bluetooth?

 

... A może nie jest tak źle i w E83 DSP nie ma coaxialnego podłączenia i można wykorzystać choćby, w którymś wątku opisany, Dension?

Edytowane przez WojtekP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum bo pomimo przekopania go wzdłuż i w szerz nie znalazłem odpowiedzi na problem bluetooth w E83 z navi 16:9 mk4 z DSP, zmieniarką w tunelu centralnym i z nieszczęsnym telefonem w środku (opcja 638 Car Telephone Professional).

 

 

Też mam E83 z navi 16:9 mk4, z tym że ja mam telefon w środku + czytnik dvd do navi w bagazniku po lewej + blutu i mi łączy telefony i normalnie działa :D, co to jest te DSP? Masz instrukcje PL do tego systemu? Jak sprawdzic jaką mam wersje?

 

W wyposażeniu mam napisane:

 

- Navi Professional/m.-ph.prep. Bluetooth (NAVI PROFESSINAL M.HANDYVORB.BLUETOOTH) **OPTION**

- Preparation, mobile phone, Business (HANDY VORB. BUSINESS/BLUETOOTH-SCH.) **OPTION**

- HiFi speaker system (HIFI LAUTSPRECHERSYSTEM) **OPTION**

- Navigation system Professional (NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL) **OPTION**

 

co to za system? :) Sam bym wstawił sobie jakąś zmiarke na karty + usb na mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciąg z bimmer.work/vin:

 

601 Tv Function Tv-funktion

609 Navigation System Professional Navigationssystem Professional

638 Car Telephone Professional Autotelefon Professional

672 Cd Changer Bmw For 6 Cds Cd Wechsler 6-fach

677 Hifi System Professional Hifi System Professional

 

na ekranie mam taką opcję:

http://www.bimmernav.com/images/nav016.jpg

Niestety teraz nie mam możliwości zrobienia zdjęcia bezpośrednio od siebie.

 

Z tego ci już się zdążyłem zorientować to są różne opcje telefonów w środku i właśnie ta jedna którą mam działa na bluetooth i samochód jest widoczny, mogę wpisać PIN i wydawałoby się że wszystko będzie działać ale po wpisaniu PIN-u kompletnie nic się nie dzieje.

Z jednej strony fajnie że samochód doposażony i wolałbym jak najwięcej utrzymać w stanie oryginalnym, ale z drugiej strony zmieniarka CD i telefon wbudowany w samochód to zbędne zabieracze miejsca, którego w schowkach kabiny nie ma zbyt dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak:

 

609 Navigation System Professional Navigationssystem Professional

633 Prep.mob. Ph. Business Bluet.interf. Handy Vorb. Business/bluetooth-sch.

676 Hifi Loudspeaker System Hifi Lautsprechersystem

7SP Navi Professinal W.handyprep.bluetooth Navi Professinal M.handyvorb.bluetooth

 

I mam duzo mniej opcji niż u Ciebie :D

 

nie mam TV, DSP, AUX Ventilation, Code ale telefon z blutu działa :), do mojego systemu mogę dorzucić coś do kart oraz usb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam TV, DSP, AUX Ventilation, Code ale telefon z blutu działa :), do mojego systemu mogę dorzucić coś do kart oraz usb?

 

Ja też nie mam AUX Ventilation i Code :) zdjęcie znalezione w internetach pokazujące funkcję DSP

 

W Twoim przypadku ze zmieniarką mp3 też może być różnie bo nie masz zmieniarki w tej chwili.

Ja w tematach BMW jestem świeży ale w Twoim przypadku wygląda na to że musiałbyś mieć wiązkę pod zmieniarkę oraz odpowiednio skonfigurowany program, ale tak jak napisałem jestem świeżak i przydałoby się żeby ktoś z doświadczeniem Ci to potwierdził :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Podłącze się do tematu ponieważ od kilku dni walczę z bluetooth.

Mianowicie założony nowszy modół ECE

Przekodowany VIN.


Problem jest jeden po dodaniu FA $633 i usunięciu FA $638, nie pojawia się opcja Phone na MMI wszystko robię dobrze.

Już się chwilę bawię ncs-em itp.


E65 2005r polift MMI poliftowe modół bluetooth z 2006r. Robię wszystko wedlug instrukcji i nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam. Podłącze się do tematu ponieważ od kilku dni walczę z bluetooth.

Mianowicie założony nowszy modół ECE

Przekodowany VIN.


Problem jest jeden po dodaniu FA $633 i usunięciu FA $638, nie pojawia się opcja Phone na MMI wszystko robię dobrze.

Już się chwilę bawię ncs-em itp.


E65 2005r polift MMI poliftowe moduł bluetooth z 2006r. Robię wszystko wedlug instrukcji i nie zadziała.

 




Działa :8) Rozwiązanie problemu to Update modułu wyświetlacza głównego MMIGT poprzez Win KFP.


Opcja "phone" jest ,paruje się z telefonem można rozmawiać, klawisz na kierownicy działa wysuwana klawiaturka również, :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem własnie po sparowaniu redmi note 8T z autkiem :) Betkę mam od września, ale nagadali mi, że to stare auto i na pewno nie połączy się z nowym tel. , zatem nawet nie próbowałem. Ale wczoraj coś mnie tknęło i spróbowałem no i udało się. Wszystko zrobiłem wg metody użytkownika debee. Wszystko super zagrało. Może komuś sie przyda podpowiedz, żeby był widoczna osoba, która dzwoni, trzeba udostępnić książkę z pozycji telefonu, nastepnie zgasic auto i ponownie uruchomic, strzałkami przesuwa się pozycje kontaktów. Jeszcze zastanawiam się czy da się przyporządkować cyfry do konkretnych kontaktów i dzwonić z pozycji radia, naciskajac odpowiednią cyfrę, nie lecac po kolei wszystkich kontaktów :) Bo z kierownicy tez da sie dzwonić :) Autko z 2007 r. po lifcie :) Pozdrawiam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć. Przebrnąłem przez parowanie telefonu. Połączył się, da się rozmawiać, na monitorku pokazuje numery, jest ok. Tylko dlaczego nie da się muzyki z tel puścić na głośniki z auta? To nie to samo, coś jeszcze trzeba zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2024 o 14:45, Ignorant napisał(a):

Cześć. Przebrnąłem przez parowanie telefonu. Połączył się, da się rozmawiać, na monitorku pokazuje numery, jest ok. Tylko dlaczego nie da się muzyki z tel puścić na głośniki z auta? To nie to samo, coś jeszcze trzeba zrobić?

Obawiam się, że fabryczny moduł w BMW obsługuje tylko połączenia telefoniczne. Jeśli masz wyjście AUX w tylnej popielniczce, wykorzystaj je - kup odbiornik bluetooth do gniazda zapalniczki (USB-A) z wyjściem jack, połącz kabelkiem z wejściem AUX, sparuj odbioprnik z telefonem i ciesz się muzyką 🙂

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.