Skocz do zawartości

Mata kierowcy i pasażera?


Adam29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy w przednim siedzeniu kierowcy też znajduje się mata? bo w pasażera to wiem ale dziś zapaliła mi się kontrolka airbag i po podłączeniu do komputera (carsoft 6.5) wywaliło mi błąd: "16 gurt schalter fahrer airbag" co wedle mojego tłumaczenia tzn translatora :P oznacza mniej więcej: "wyłącznik poduszki powietrznej kierowcy pasa (nie wiem czy to oznacza pasa czy skrót pasażera)" czy to chodzi o napinacz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma maty w fotelu kierowcy.

Widocznie producent pomyślał , że na fotelu kierowcy raczej zawsze podczas jazdy znajduje się kierowca. :mrgreen:

Wogóle to mata w fotelu pasażera jest w zasadzie tylko po to , żebyś mógł montować fotelik dla dziecka bez zawracania sobie głowy wyłącznikiem poduszki < taki luksusik>

Ten błąd to napinacz. Posprawdzaj styki w kostkach.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma maty w fotelu kierowcy.

Widocznie producent pomyślał , że na fotelu kierowcy raczej zawsze podczas jazdy znajduje się kierowca. :mrgreen:

Wogóle to mata w fotelu pasażera jest w zasadzie tylko po to , żebyś mógł montować fotelik dla dziecka bez zawracania sobie głowy wyłącznikiem poduszki < taki luksusik>

Ten błąd to napinacz. Posprawdzaj styki w kostkach.

 

 

Coś przekombinowałeś z tym luksusikiem i fotelikiem dziecięcym - wydaje mi się że mata pasażera nie ma z tym nic wspólnego.

Generalnie mata pasażera jest po to żeby w razie wypadku nie odpalały się poduszki pasażera jeśli go tam niema.

Jeśli na fotelu jest pasażer lub fotelik z dzieckiem to poduszka odpali i koniec.

P.S. żona mojego brata waży nie wiele więcej niż fotelik + dziecko :duh: Czy to oznacza że poduszka jej nie uratuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mata ma wykryć 17 kilo na fotelu.

jeśli nie ma służyć temu to pokaż mi gdzie jest wyłacznik przedniej poduszki lub adnotacja < jakaś naklejka> która by zabraniała montować fotelik na przednim siedzeniu?

Taakie foteliki są tylko dla małych dzieci < niemowlaków>. Starsze muszą siedzieć z tyłu.

 

Zona twojego brata nie waży poniżej 17kg.

 

Dodatkowo jakie uzasadnienie miało by oszczędzać poduszkę podczas wypadku???????????

Ona ma się nie otwierać wtedy gdy nie powinna a nie dlatego , że tańsza będzie naprawa po wypadku :duh:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mata ma wykryć 17 kilo na fotelu.

jeśli nie ma służyć temu to pokaż mi gdzie jest wyłacznik przedniej poduszki lub adnotacja < jakaś naklejka> która by zabraniała montować fotelik na przednim siedzeniu?

Taakie foteliki są tylko dla małych dzieci < niemowlaków>. Starsze muszą siedzieć z tyłu.

Tak się składa że ja mam taka naklejkę zabraniającą montowania fotelika na przednim siedzeniu :P na prawym słupku :P ,ale nie o to chodziło w tym wątku sprawa wygląda tak że ten błąd dotyczył napinacza taka jak napisał dyzio255 dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mata ma wykryć 17 kilo na fotelu.

jeśli nie ma służyć temu to pokaż mi gdzie jest wyłacznik przedniej poduszki lub adnotacja < jakaś naklejka> która by zabraniała montować fotelik na przednim siedzeniu?

Taakie foteliki są tylko dla małych dzieci < niemowlaków>. Starsze muszą siedzieć z tyłu.

 

Zona twojego brata nie waży poniżej 17kg.

 

Dodatkowo jakie uzasadnienie miało by oszczędzać poduszkę podczas wypadku???????????

Ona ma się nie otwierać wtedy gdy nie powinna a nie dlatego , że tańsza będzie naprawa po wypadku :duh:

 

Nie będę się spierał. Ja mam taką naklejkę, Być może masz rację chociaż chętnie bym przeczytał gdzieś potwierdzenie twojej opini. Według mojej wiedzy w e39 wlaśnie z powodu braku owego wyłącznika nie można umieszczać fotelika na przednim siedzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.