Skocz do zawartości

rozladowany aku, centralny, kluczyk nie otwiera


j0hnny2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dlugiej przerwie.

 

Akumulator sie rozladowal calkiem bo auto stalo dosc dlugo, i tak jak kiedys moglem go otworzyc po rozladowaniu akumulatora (tylko nie do zera, swiecily sie kontrolki ale nie krecil) to teraz niestety, rygiel sie podnosi czasem i opada ale nie odblokowywuje zamka tak zeby otworzyc drzwi. Probowalem motywu z podnoszeniem klamki, w lewo, w prawo itp strona pasazera/kierowcy i nic... Czy moze istnieje specjalny kluczyk, jakis inny? Albo czy ktos ma jakis inny sprawdzony sposob. Bagaznik moge otworzyc, tylko brak drugiego aku i wymaga troche roboty, zeby wyjac z innego auta, przedluzyc kable od lampki bagaznika itp. Wolalbym jakas prostsza metoda jesli ktos takowa zna :)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kolego to gdzie masz akumulator (przy silniku czy pod tylnym siedzeniem)? I czy masz w samochodzie butle z gazem? Jeśli tak to gdzie (w kole czy "normalnie" w bagażniku?

Ja u siebie miałem identyczny problem. Mam butle w bagażniku i aku pod siedzeniem tylnym. Otwierałem bagażnik z kluczyka, odkręcałem butlę, żeby ją trochę przesunąć i wchodziłem do samochodu przez bagażnik (musiałem złożyć część tylnej kanapy - oparcia). Otwierałem jedne tylne drzwi bo u mnie się akurat tak dało, ale to nie jest konieczne. Wystarczy otworzyć i podnieść maskę. Potem podłączasz kable tam przy silniku i wiadomo do jakiegoś aku. Potem otwierałem samochód normalnie z kluczyka i odpalałem:)

 

http://img696.imageshack.us/img696/4319/silnikr.jpg

 

P.S. Na zdjęciu masz co gdzie podłączałem u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz dostać się do samochodu w sposób błyskawiczny - wybij szybę! :twisted2: :twisted2: ale osobiście nie polecam :D choćby ze względu na koszty i sprzątanie auta :D

A o tym otwieraniu maski śrubokrętem nie słyszałem, więc jeśli coś się dowiesz konkretnego to możesz się podzielić, bo kiedyś może się to przydać :D Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybsza i najmniej inwazyjna metoda, to podstawiasz drugie auto podłączasz kable do ładowania pod aku w drugim aucie i u siebie pod lampkę w bagażniku i otwierasz auto.

 

Wyjalem ta lampke i sa dwa kolory czerwony z czyms nie pamietam i jakis brazowo bezowy a nie chcialbym pomylic plusa z minusem i spalic wszystkiego :)

A o ktorej lampce mowimy, wogole ile ich tam jest, ja mowie o tej w srodku bagaznika zaraz u gory, czy w klapie tez sa bo nie pamietam.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze czytałeś o awaryjnym otwarciu klapy, jest to banalnie proste, często z tego korzystałem jak mi strzeliła linka. Przy odrobinie wprawy to 2-3 sek. Ale takie rzeczy to tylko na priv.
A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Najszybsza i najmniej inwazyjna metoda, to podstawiasz drugie auto podłączasz kable do ładowania pod aku w drugim aucie i u siebie pod lampkę w bagażniku i otwierasz auto.

 

 

A da się to zrobić podłączając pod oświetlenie tablicy rejestracyjnej, cz tam jest jakieś inne napięcie i nie da rady?? Bo mi też się kiedyś zdarzyło, że nie mogłem otworzyć samochodu tylko całego łącznie z bagażnikiem i wlewem paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka ta górna. Jest jedna u góry więc raczej nie ma z czym pomylić.

+ podłącz pod czerwony

mase po brązowy

 

Nie bylo mnie jakis czas i jeszcze tego nie zrobilem :)

 

+ pod czerwony ok

a skad mase wezme?

 

Nie czasem, + czerwony, - brazowy?

 

nie chcialbym czegos spalic :)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem takich sposobów, teoretycznie są OK, ale czy na pewno zadziałają :?: Jeśli mówimy o oświetleniu tablicy to wydaje mi się, że nic z tego nie będzie.

Warunek musi być taki, że obwód do którego się wpinamy musi być zamknięty (wyłączniki odcinają plus) :!:

Tablica jest oświetlona dopiero po włączeniu świateł, więc normalnie obwód jest otwarty i tym sposobem odcięty od PLUSA.

Jeśli natomiast mówimy o lampce wewnątrz bagażnika, to się sztuka uda :) po otwarciu klapy obwód się zamyka. Brązowy przewód to zawsze jest masa (-) (minus jak kto woli). Podpinamy minus prostownika pod brąz, a plus pod czerwony i wszystko powinno ożyć. :cool2:

Jak masz obawy to możesz wpiąć żarówkę pomiędzy przewód od lampki i od prostownika. Poniekąd będzie działać jak bezpiecznik, w przypadku zwarcia będzie normalnie świecić, a jak będzie OK to najwyżej będzie się lekko żarzyła.

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione. Wyciagnac lampke, wyjac te plastiki z koncowek, polozyc cos w bagazniku, polozyc na to 2 akumulator bo te kable sa krotkie, przytknac czerwony do plusa, brazowy do minusa, lampka w bagazniku powinna sie zaswiecic, a druga osoba niech otwiera z kluczyka :)

Zdziwilem sie bo mialem jeszcze stary akumulator ktory stal 2 lata, podladowalem go troche do tego celu, i przydal sie poraz ostatni... teraz wlaczylem do ladowania ten ktory byl w aucie, niecale 1,5 roku, ale wskazowka od ladowania ani drgnie...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.