Skocz do zawartości

316 Zgrzyt podczas zmiany biegow


damian1010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio przy zmianie biegow mam zgrzyt tak jakbym wbijal bieg bez sprzegla, nie wystepuje to na kazdym biegu tylko przy zmianie z 1 na 2 i z 2 na 3 przy innych biegach wszytko w porzadku natomiast redukcja wszystkich biegow odbywa sie normalnie, nawet jak z jedynki wbijam luz tez jest zgrzyt jak nastepnie 2 wbije to juz nie ma, jak natomiast przytrzymam dluzej sprzeglo to wszytko jest cacy zgrzytu nie ma, nie zalwazylem zeby jakos biegi ciezej wchodzily czy cos wogole dzialo sie zlego ze skrzynia, poprostu tak z dnia na dzien to sie stalo, co to moze byc czy to synchronizatory 2 i 3 padly naraz czy to cos innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalem ze to synchronizatory ale jak dluzej trzymam sprzeglo to wszytko ok i troche dziwne ze 2 naraz padly, podnioslem przod zeby zobaczyc jaka naklejka oleju jest i zalwazylem ze przy koncu skrzyni na laczeniu z walem widac olej to chyba raczej jego ubytki powoduja ten zgrzyt nie wiem kupie wleje i napisze czy to cos pomoglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa nieoplacalna i ciezko znalezc kogos kto sie podejmie rozebrania skrzyni. Lepiej wymienic cala skrzynie. Ja sam niedlugo sie zabieram, choc teraz tylko w trasie jezdze i mi nie przeszkadza(u mnie przy zmianie z 1 na 2)

Normalne ze jak dluzej przytrzymasz sprzeglo to nie zgrzyta, bo predkosci sie wyrownuja. I czasem pomaga jazda na "dwusprzegle" jak w Starach czy innych cudach motoryzacji --> jedziesz na 1, naciskasz sprzeglo, wrzucasz luz, puszczasz sprzeglo, naciskasz sprzeglo, wbijasz 2. Pozwala to wlasnie na wyhamowanie calego mechanizmu i normalne wbicie biegu(choc nie zawsze pomaga :x )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
U mnie dzieje sie podobnie jak wam.Ale zauważyłem że w lato przy upałach to znika.Ale może to tylko zbieg okoliczności lub moję błędne odczucie.Zastanawiam sie gdzie dokładnie znajduje sie ta naklejka na skrzyni ?Ostatnio jej szukałem i nie mogłem znaleźć :) wiecie może gdzie sie ona znajduje ? A jeśli jej nie ma? to co mam wlać? wydaje mi sie że jest też delikatny wyciek z mojej skrzyni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche bylem nieobecny ale moje przypuszczenia ze to synchronizatory raczej sie wykluczaja ten zgrzyt jest tylko slychac jak przy bardzo wolnych obrotach zmieniam bieg tak do 2 tys przy wiekszych obrotach wszystko zachowuje sie normalnie wiec przyczyny bede szukal dalej, cisiel naklejka powinna sie znajdowac nad korkiem wlewu zreszta przejrzyj skrzynie z allegro a zobaczysz dokladnie gdzie powinna byc co do oleju jak nie masz naklejki to EP 80W lub API GL 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzieje sie podobnie jak wam.Ale zauważyłem że w lato przy upałach to znika.

Miałem to samo. Zimą zanim się trochę nie rozgrzało był zgrzyt przy wrzucaniu drugiego biegu. Latem wymieniłem zestaw simmering (z niego u mnie podciekało) + podkładki, tulejki i łożysko wybieraka, po czym problem zniknął (a nastało nie -5 a -20 st. C), wraz z nim luzy na lewarku :8)

Koszt takiego zestawu, to ok. 100zł w aso.

 

Simmering: 14

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA11&mospid=47434&btnr=23_0234&hg=23&fg=15

 

Elementy wybieraka: 2, 4, 7, 10, 11.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA11&mospid=47434&btnr=25_0013&hg=25&fg=05

 

Na zdjęciach widać elementy o które mi chodzi:

http://www.understeer.com/shiftlever.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.