Skocz do zawartości

[E87] Tylna klapa się nie domyka/Automatyczne otwieranie


Fred-Flinstones

Rekomendowane odpowiedzi

W momencie kiedy trzeba pokonac opor sprezyn (docisniecie uchylonej) klapa zamyka sie dosyc ciezko, ale nie jest to znów taki problem z ktorym nie poradzila by sobie nawet drobna kobieta. Ciagnac za uchwyt od samej gory klapa bez problemu zamyka sie dociskajac sprezyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Za taką cenę warto aż nawet zaryzykować .

Jak dla mnie bardzo fajna rzecz mam to w e60 i naprawdę ułatwia życie , nawet w takich warunkach jak teraz są czyli ledwo tablicę rejestracyjną widać bo auto jest takie brudne to rąk się nie brudzi dotykając nawet sam stycznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z tylną klapą, mianowicie nie za każdym razem się domyka, jak ją puszczę :) czy ktoś ma podobne problemy ?

Pozdrawiam

trzeba uchwyt - "ucho" wyregulować - o minimetr do góry i będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK już zamówione.

 

Wyszło do zapłaty 73,2 zł brutto (ta cena którą mi podał wcześniej to była cena netto jak się okazało). Plus przesyłka 10 zł co daje 83,2 zł. Na czterech to po 20,8 zł. Wyśle wam na priv numer konta, chyba że chcecie to za pobraniem ode mnie dostać.

 

Patrzyłem na pocztę to zwykły list kosztuje 2,3 zł, a polecony 4,5 zł. Co kto woli. Lub odbiór osobisty w Łodzi.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy czy te sprężyny podejdą do E90? Jeśli tak to też się pisze.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Mam przejściówki do pasa, wkłada się w zatrzask i pikanie z głowy.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/400a43d9d89bb52f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1f57abac4fad1a91.html

Od nas zależy czy i kiedy zapinamy pas.

Gdyby ktoś chciał niech pisze na PW.

 

Pozdrawiam.

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Piotrus kupiles przypadkiem wiecej tych sprezynek ? za pozno zobaczylem ze jest jakies zamowienie :/ wzglednie gdybys byl tak mily i urzejmy daj mi namiar na faceta od ktorego to brales na PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężynki dziś poleciały do was chłopcy. Ja dziś spróbuje swoje zamontować.

 

OK, zamontowałem. Montaż jest banalnie prosty.

 

UWAGA!!!

Przygotuj sobie kij od szczotki, aby podtrzymać klapę :D

 

Wystarczy na górze tą blaszkę wyjąć (podważyć mocno śrubokrętem) i odczepić siłownik, który jest mocowany na wcisk. następnie odkręcić końcówkę, włożyć sprężynkę i zakręcić końcówkę. Wetknąć siłownik i zapiąć blaszką. Tyle!

 

Efekt:

Hmm... klapa otwiera się tylko do połowy, nie wiem czy to wina siłowników, które już mają swoje lata. Pytanie do ludzi, który już to mają zamontowane: Czy u was też tak to działa? :)

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś założyłem i tak jak u Piotrka otwiera się do połowy , już kombinowałem tak jak myślałem ale żaden sposób nie podniósł klapy wyżej . Może na filmikach mają też inne siłowniki ( mocniejsze) lub inne sprężynki .

Już dawałem pod sprężynkę podkładki ale nie dało to efektu żadnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężynki mają takie same, ale wszystkie filmiki jakie są robione są latem w pełnym słońcu. Na pewno gaz, który jest w siłownikach wtedy lepiej się rozpręża i pozwala udźwignąć klapę od połowy. Ja myślę, aby trochę rozciągnąć te sprężynki, ale zobaczymy jak to wyjdzie.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następnie odkręcić końcówkę, włożyć sprężynkę i zakręcić końcówkę.

 

kurde u was mocno te końcówki się trzymały ? u mnie nie da się ich odkręcić, mam wyjęte siłowniki mocuję się z nimi kombinerkami i nic :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już odkręcone, założone i zakręcone efekt ten sam co wyżej u chłopaków klapa otwiera się, ale to raczej nie jest połowa dużo mniej może jest szczelina ~50 cm i dalej już nie chce iść :? coś jest nie tak ale na pewno nie jest to gaz siłowniki miałem w domu kilka dni wyjęte z samochodu założone dziś i efekt taki sam jak coś wymyślicie dajcie znać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
Umyłem podciśnieniem auto i problem zniknął .Widocznie miałem tyle syfu w przycisku ,że hoho .Wszystko wróciło do normy :8)

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.