Skocz do zawartości

wentylator klimy


byku523i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poztanowiłem napisać w sprawie wentylatora klimy, gdyż sprawa już mnie przerosła trochę.

Zacznę od tego, że posiadam 523i z 97 roku. Zgodnie z sugestiami wyszukałem wszystkie tematy dot. wentylatora i bardzo mi pomogły ale niestety nie do końca.

Klima nabita, działa lecz nie załączał sie wentylator. Sprawdziłem zgodnie ze wskazówkami kolegów i padło na rezystory.

Wymieniłem 2 rezystory i teraz sprawa wygląda tak:

 

Samochód odpalam (rano jak jest zimny silnik - to ważne) klima załączona i wentylator odpala się na 1 biegu, trochę pochodzi, zaczyna chodzic szybciej. Jest O.K.

Niestety po kilku mninutach wentylator zwalnia i staje. Klima działa dalej ale wentylator już nie rusza.

Zgasze silnik i jak odpalam ponownie to już wentylator nie chce zaskoczyc...

Dopiero po kilku godzinach zacznie działać i jest znów jak na początku czyli chwilę pochodzi , zwolni i staje...

Co może być jeszcze usterką??

 

Czyli jak jest chłodno w miarę to działa i z chwilą nagrzewania sie - staje i klops.

Jak ostygnie - działa znów.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

A czy macie może pomysł, co stało się z wentylatorem jeśli nie działa na żadnym biegu podłączany na krótko?

Wentylator 4- pinowy, po bezpośrednim podpięciu akumulatora na którykolwiek pin, wentylator nie startuje.

Pierwsze 2 biegi są obarczone rezystorami, 3 bieg powinien mimo wszystko kręcić gdyż dostaje napięcie bezpośrednio bez termików i rezystorów... może uzwojenie padło...

Wszelkie pomysły mile widziane.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, rozebrałem całość, wyjąłem silnik od wentylatora, mimo że nie miał żadnego oporu pomogło zapsikanie go WD-40 oraz postukanie lekko młotkiem w obudowę. Ruszył niemalże od razu, wszystkie biegi działają. Dziwi mnie tylko fakt, że to silnik bezszczotkowy a mimo wszystko się zaciął...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.