Skocz do zawartości

320d Problem z odpaleniem po wymianie rozrządu


Rez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W moim aucie (e46 320d 1999 rok) wymieniany był łańcuch rozrządu i pompa oleju. Po odbiorze samochodu z warsztatu zauważyłem że trochę dłużej kręci na zimnym silniku. Tak samo gdy jest rozgrzany. Natomiast gdy samochód po jeździe odstoi trochę dłużej, a silnik zaczyna stygnąć potrzebuję około minuty żeby zaskoczył i podczas "kręcenia" wali z rury białym, gęstym dymem. Gdy już odpali silnik pracuje idealnie. Nie dymi. Moc w normie. Mechanik zarzeka się, że rozrząd jest ustawiony dobrze i umywa ręce. Czy to problem wtryskiwaczy? Co to może być?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą silnik odpalał od strzału. Nawet przy -20 nie było problemu. Wodę sprawdzałem, nie ubywa. Zastanawiam się czy to przypadkiem nie jest kwestia wtryskiwaczy, jutro jadę do innego mechanika, może coś się wyjaśni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek wtrysku źle ustawiony po wymianie łańcucha

 

100% racji kolego! Mechanik, do którego pojechałem na reklamację dumał nad samochodem 2 dni, po czym powiedział, że on nie potrafi tego dobrze zrobić :mad2: Zaproponowałem, że powinien zaczać naprawiać rowery i zabrałem auto. Czy ktoś zna w Warszawie miejsce, w którym ustawią to jak trzeba (i najlepiej od ręki)? Potrzeba do tego specjalistycznego sprzętu i ogromnej wiedzy? Da radę wykonać taką naprawę poza ASO?

 

A, no i najważniejsze: czy mogę jeździć samochodem w takim stanie bez ryzyka uszkodzenia czegoś w silniku?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.