Skocz do zawartości

[E87] Chłodnica/Termostat/Parametry pracy


lukolo85

Rekomendowane odpowiedzi

PAnowie mam pytanie odnosnie wlanczania sie chlodnicy. zauwazylem ze ona sie w ogole nie wlancza. od rana powyzej 20 stopni i mialem do zrobienia 140 km- nie powiem auto dostalo po dupie a chlodnica ani drgnela . chlodnica w bmce dziala tak bezszelestnie czy z autkiem cos nie tak jest? podpowiedzcie prosze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatrak załącza się przy 97 stopni C

Gdy jedziesz to analogicznie powietrze chłodzi chłodnicę i nie ma potrzeby, aby wiatrak się załączał

najlepiej wejdź w ukryte menu i ustaw na temperaturę cieczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatrak załącza się przy 97 stopni C

Gdy jedziesz to analogicznie powietrze chłodzi chłodnicę i nie ma potrzeby, aby wiatrak się załączał

najlepiej wejdź w ukryte menu i ustaw na temperaturę cieczy

no to juz cos wiem :) tylko serce mi sie kraja jak po 2h przychodze pod auto a z pod maski jeszcze ciepelko leci :( turbina oczywiscie chlodzona przez okolo 2 min ... a cos jasniej o tm menu ukrytym ?? bo nie bardzo czaje Hipciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche zawile ;p hehe ale daje rade :) i teraz pytanie :) zostawic te 97 czy obnizyc delikatnie ? jak to u ciebie wyglada Hipo ?? moze inni uzytkownicy sie podziela czy zostawili tak jak jest czy zmieniali - jesli tak to na ile ustawili ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche zawile ;p hehe ale daje rade :) i teraz pytanie :) zostawic te 97 czy obnizyc delikatnie ? jak to u ciebie wyglada Hipo ?? moze inni uzytkownicy sie podziela czy zostawili tak jak jest czy zmieniali - jesli tak to na ile ustawili ?

ja bym raczej obniżyl do 91 i u siebie też tak zrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jutro sobie to zrobie bo teraz to komary u mnie tna niemilosiernie :D a jak za czesto sie bedzie wlanczala to dam 93 :) pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jutro sobie to zrobie bo teraz to komary u mnie tna niemilosiernie :D a jak za czesto sie bedzie wlanczala to dam 93 :) pozdrawiam :)

jeździsz na klimie? jak tak to cały czas wiatrak się kręci i temp będziesz miał max 87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak teraz juz jezdze bo upaly sa :) tak spytam z ciekawosci :) skoro sie niby kreca to dlaczego ja ich nie slysze nawet wychodac na zewnatrz:) palcow nie bede tam wkladal :D i nadal mnie martwi to ze po dlugim czasie spod maski jeszcze kipi cieplem ... to chyba nie zdrowe dla silnika :roll: chyba ze sie myyle i w ogole :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącz auto poczekaj z 15 minut niech się zagrzeje - otwórz maskę - włącz klimę i zobaczysz, że wiatrak się kręci. Jest to duuuży wiatrak i nie musi kręcić się z dużą prędkością, aby chłodzić, gdyż ma duże żeberka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche zawile ;p hehe ale daje rade :) i teraz pytanie :) zostawic te 97 czy obnizyc delikatnie ? jak to u ciebie wyglada Hipo ?? moze inni uzytkownicy sie podziela czy zostawili tak jak jest czy zmieniali - jesli tak to na ile ustawili ?

ja bym raczej obniżyl do 91 i u siebie też tak zrobie

A jak to się ustawia? Bo pod 07 w BC jest tylko wskazanie z temp. cieczy chłodzącej nic nie można grzebnąć.

A tak na marginesie jakie macie temperatury? bo ja jadąc z domu do pracy mam jakieś 86-88 st C, po jakiś 10minutach jazdy czyli OK.

Temperatura pracy diesla zawsze powinna oscylować w okolicach 90st.C, nie zależnie czy zima czy lato.

Diesel musi uzyskać odpowiednią temperaturę pracy, bo taki niedogrzany będzie więcej spalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie :) jak sie to ustawia :) tam sa jedynie wskazania temp. silnika w danym momencie i jeszcze jakies inne ale nie wiem jak mozna ustawic ta temperature ;/ hipciu pomozesz ??:)wiatrak sie kreci jak mu wlacze klime dzieki Mati :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie :) jak sie to ustawia :) tam sa jedynie wskazania temp. silnika w danym momencie i jeszcze jakies inne ale nie wiem jak mozna ustawic ta temperature ;/ hipciu pomozesz ??:)wiatrak sie kreci jak mu wlacze klime dzieki Mati :)

 

Hipciu by pomógł, jakby wiedział jak :mrgreen: muszę dokładnie się w to "wczytać" i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
Podlaczem sie do tematu,wczoraj rano jak jechalem do parcy temperatura powietrza zwenetrznego byla ok -4 i na komp w pozycj nr 7 temp plynu wachala sie w okolicach 60 st C,dzis przy ok 13 st C temperatuta silniak byla ok 75 st C!!zdecydowanie za malo,moje pytanie brzmi termostat do wymiany?ile sie ich znajduje czy wszystkie trzeba wymienic?z gory dzieki za info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
I jak czy ktos doszedł do tego jak ustawic w ukrytym menu szybsze lub póżniejsze właczanie wiatraka,ponieważ w moim 120i N43 termostat dopiero puszcza przy 105 stopniach i nie jestem pewny czy to jest ok choć na allegro widziałem termostat nowy do sprzedania który puszcza też przy 105.

Damian3619


Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.


GG 43888118

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przypomnialo mi sie jak bylem na kompie wyskoczyl blad pomocniczej pomy wody jak dobrze pamietam :mad2:

teraz jechalem do laski ok 12km i temp wynosila 66st C a na dworze 10st C

 

U mnie jak temp zewn wynosi powyżej 20*C to diesel potrzebuje ok 12km spokojnej jazdy zeby osiagnac ok 85*C. Jeżeli temp zewn wynosi ok 10-15*C to na tej samej trasie z podobnym stylem jazdy silnik nagrzeje sie do ok 72-75*C. Dzwonilem w tej sprawie do BMW i chlopak powiedzial, ze w tych samochodach to normalne, ze wolno sie grzeja i tak naprawde auto potrzebuje do 30 min zeby sie nagrzac (w pazdzierniku wymienialem glowny termostat). Krzysiu tez mam uszkodzona dodatkowa pompe wody ale ona nie ma wplywu na temp cieczy, ona powoduje, ze szybciej robi sie cieplo w srodku w zime. Jeżeli chodzi o zalaczenie wiatraka to zaczyna krecic przy 97*C. Dodam, ze ostatnio jechalem z wlaczonym ukrytym menu w trase, temp zewn ok 25*C i chcialem sprawdzic do jakiej temp sie nagrzeje diesel w stresie - max to 93*C. 97*C uzyskuje tylko na postoju (np. po powrocie z trasy, czekam ta 1-1,5 minutki na turbo) i na chwile osiaga 97*C a nastepnie powoli zaczyna spadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja po wymiene termostatow mam ok dzis jak rano bylo 9 st osiagnelem 87 w 10km jak jest powyzej 20 wystraczy 5km oczywiscie jade wolno obroty do 2000tys!a pomcnicza pompa wody ma za zadanie tylko ogrzewac auto na postoju funkcja reset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne roznice w czasach osiagania optymalnej temp wynikaja z uksztaltowania terenu. Mieszkam w gorach i trase, jaka mam do pokonania to praktycznie jazda caly czas z lekkiej gorki wiec ciezko zeby diesel sie nagrzal. W drodze powrotnej to oczywiscie inna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o termostatach... ostatnio wymieniłem. Poprzedni wskazywał tylko 83st. Nowy (oryg.bmw), na jeżdzie testowej wskazywał- 92/93st. Wczoraj zrobiłem ponad 300km. ustabilizował się na 91st. :wink: Upałów nie było, ale dość ciepło.

Zatankuję, porównam spalanie... :mrgreen:

 

Jak na mój gust i tak długo silnik się rozgrzewa. Będąc niedawno w ASO, zauważyłem (w jednej z E87) plastikowe zasłonki za grillem. :8)

Czy to jest część nr.6?

http://bmwfans.info/parts/catalog/E87N/5-doors/Europe/120d-N47/RHD/N/2008/september/browse/vehicle_trim/air_duct/

Mam nadzieję, że nie jest to sprzężone z jakimś siłownikiem, który steruje otwieraniem i zamykaniem klapek. Już sama ta zasłona prawdopodobnie jest droga. :?

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w mojej jedynce też temperatura osiąga czasami 75 a czasami 79. Raz tylko widziałem jak było ciepło 83 stopnie. I dzwoniłem już do gościa o wymianę termostatów, i w tym poście dało mi do myślenia jedno, że powiedzieliście że wiatrak włącza się od razu jak się załączy klimę. Dzisiaj to właśnie sprawdziłem i okazało się że wentylator chodzi cały czas. Dopiero po wyłączeniu silnika staje. I teraz muszę jechać do elektryka żeby sprawdzić czemu tak jest. Może dlatego się silnik nie dogrzewa bo wentylator cały czas chłodzi silnik, a termostaty są sprawne. Może jakiś magik ominął czujnik i podłączył bezpośrednio wentylator pod zapłon. A może czujnik temperatury jest uszkodzony, że pokazuje mniej i cały czas chodzi. Miał już kiedyś coś takiego. Może jakieś rady jak to sprawdzić, czy jechać na komputer od razu albo do elektryka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc niedawno w ASO, zauważyłem (w jednej z E87) plastikowe zasłonki za grillem. :8)

Czy to jest część nr.6?

http://bmwfans.info/parts/catalog/E87N/5-doors/Europe/120d-N47/RHD/N/2008/september/browse/vehicle_trim/air_duct/

Mam nadzieję, że nie jest to sprzężone z jakimś siłownikiem, który steruje otwieraniem i zamykaniem klapek. Już sama ta zasłona prawdopodobnie jest droga. :?

taką zaślepkę mam jeden forumowicz, gdzieś to widziałem, chyba w E46 albo nawet w E87. Ponoć koszt w ASO to 70zł, poszukam zaraz to wstawię/

O tu jest: viewtopic.php?f=159&t=167850&start=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o termostatach mowa... jakie są objawy, że termostat zaworu EGR niedomaga?

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.