Skocz do zawartości

Stuki


suru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko co to moze byc : przy np zatrzymywaniu sie i pozniejszym wcisnieciu sprzegla gdy beta szarpnie slysze czasem jakies stuki jakby w okolicy skrzyni (manual) czego to moze bys objawem?? Pozdrawiam
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu chyba sie kwalifikuje cos do wyjecia, jedzcie sobie na kanal i zobaczcie skad dokladnie dobiegaja te podejrzane ,,glosy,, tarcza docisk walek sprzeglowy, lozysko, wsydtko tro jest zwiazane ze sprzeglem, chyba ze jest jakis luz , ciezka sprawa , to tak jakby lekarz chcial badac pacjeta na odleglosc
fajne autko, tylko maly silnik")
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuki slychac na kazdym biegu przy szarpnieciu, zauwazylem tez ze czasem jest stuk podczas postoju ale raczej na luzie a jak mam wcisniete sprzeglo to nie... Co to moze byc :?:
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zgaszonym silniku na biegu rozbujalem (przod-tyl) siodemeczke i slychac bylo ten stuk, wydaje mi sie ze bardziej przednia czesc napedu w okolicach skrzyni bo tez myslelismy ze moze dyfer ale raczej z przodu, kumpel mowi ze moze ktoras z poduszek... Mial ktos podobny problem :?:
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Do tego przy dlugiej jezdzie w korku przy ruszaniu zaczyna bardziej szarpac tak jakby sie grzalo, moze to byc koniec sprzegla :?: Moze ten stuk tez jest przez zuzyte sprzeglo :?:
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ho , u mnie jest to samo na odpalonym engine przy wciśnięciu sprzęgła i wrzuceniu biegu słychać taki klekot jakby duże talerze kuchenne nachodziły na siebie , na postoju też potrafi postukać .Wina leży po stronie koła dwumasowego ,z resztą już raz wymieniałem ,warto sprawdzić stan tarczy sprzęgła i docisku i od razu to wymienić .Bez problemu rwie Ci asfalt jak dasz konkretnie w sandał ? czy się zamula i nie obraca kołami ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ho , u mnie jest to samo na odpalonym engine przy wciśnięciu sprzęgła i wrzuceniu biegu słychać taki klekot jakby duże talerze kuchenne nachodziły na siebie , na postoju też potrafi postukać .Wina leży po stronie koła dwumasowego ,z resztą już raz wymieniałem ,warto sprawdzić stan tarczy sprzęgła i docisku i od razu to wymienić .Bez problemu rwie Ci asfalt jak dasz konkretnie w sandał ? czy się zamula i nie obraca kołami ??

Witam, na suchym nie mieli na asfalcie...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło dwumasowe do wymiany , nie polecam używek chyba że sprawdzona na aucie ,albo z gwarancją .W poznaniu sprzedają regenerowane za 500pln ,gwarancja na 100tyś km .Ja jak na razie jeżdżę już od roku z uszkodzoną ,gaszę silnik na wciśniętym sprzęgle to nie dzwoni ,czasami się zamula i postuka na wolnych obrotach.Bez szaleństw można jeździć ,to wóz z klasą do spokojnej jazdy :8) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło dwumasowe do wymiany , nie polecam używek chyba że sprawdzona na aucie ,albo z gwarancją .W poznaniu sprzedają regenerowane za 500pln ,gwarancja na 100tyś km .Ja jak na razie jeżdżę już od roku z uszkodzoną ,gaszę silnik na wciśniętym sprzęgle to nie dzwoni ,czasami się zamula i postuka na wolnych obrotach.Bez szaleństw można jeździć ,to wóz z klasą do spokojnej jazdy :8) .

Mechanik mowil ze to moze byc sprzeglo, a jesli to kolo dwumasowe to z czasem przy takiej jezdzie nie uszkodzi sie cos jeszcze :?: Silnik na zimno nie pracuje idealnie i troszke muli ale jak jest ciply to jest ok i pomimo tego slysze klekoczace stukanie...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.