Skocz do zawartości

320d Nie pali na cieplo - pompa wysokiego cisnienia?


ziom_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, mianowicie jak jest zimny silnik to auto pali bez problemu, natomiast jak jest cieply to "czasami"pali. Zuwazylem, ze po wylaczeniu silnika na cieplym zapala od razu jak zakrece, a jak odczekam 10-15 min to juz nie pali, tylko kreci.. wymienialem filtry, pompy, czujniki byly sprawdzane.. na kompie wyskoczyl blad odnosnie zbyt niskiego cisnienia na magistrali, niektorzy sugeruja ze to moze byc pompa wysokiego cisnienia, a nie chce pochopnie kupowac nowej bo to niezly koszt. Co o tym sadzicie? chodzi o BMW 320d 150KM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ten czujnik niby jest sprawny, bynajmniej tak mechanik mowi...
na kompie wyskoczyl blad odnosnie zbyt niskiego cisnienia na magistrali

Jeżeli jest błąd w rejestrze tzn że ten moduł nie pracuje w zadanych parametrach. Po czym mechanik stwierdza, że czujnik jest w porządku?? Przecież rejestr błędów jest od tego żeby nakierować na przyczynę problemu. Pozdrawiam! Łuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyną może być również pompa paliwowa - która powinna mieć około 4.5bara (do sprawdzenia podczas testy DISem).

jak słabo ładuje (powiedzmy w okolicach 3 lub na przykład przy uruchamianiu ma około 1.5 i powoli wzrasta do 3), to również będzie kłopot z odpalaniem i pojawiać się będzie problem za niskiego ciśnienia (jest to jednak pompa wstępna dla tej od wysokiego ciśnienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale dopiero mam mozliwosc oddania auta w poniedzialek do mechaniora, mam nadzieje ze to nie bedzie nic kosztownego ;) poki co zawieszam temat do poniedzialku- wtorku, dzieki wszystkim za sugestie i jezeli cos sie komus jeszcz cos nasunie na mysl, posze pisac ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
ziom_ czy znasz juz powod usterki ? Ja mam to samo w swoim 320d 150k i strasza mnie pompa wysokiego cisnienia. Dlaczego w takim razie samochod kiedy juz odpali (cudem) to chodzi bez jakichkolwiek zarzutow ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Samochod wrocil juz z warsztatu po 3 dniach - okazalo sie ze to wtryski jednak. 3 regenerowalem 1 wymieniony zostal na nowy. Reasumujac takie objawy (przynajmniej u mnie) jak odpalanie na zimno a potem w przypadku wylaczenia silnika i uruchamiania cieplego zakonczonego porazka :) swiadcza o zepsutych wtryskach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.