Skocz do zawartości

"Plama" na przedniej szybie :(


tigerkb

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde nie zauwazylem jak kupowalem auto, ze na przedniej szybie jest taka "plama". Widac ja z zewnatrz ale jak sie jedzie to nic nie widac, znaczy nie przeszkadza w niczym. Niestety nie mam pojecia jak ja usunac i czy wogole sie da ;/ Zwykly plyn do szyb nic nie daje. Nie wiem jak sie tego pozbyc.

 

http://img203.imageshack.us/img203/445/photo022aa.jpg

 

mam nadzieje ze widac na tym zdjeciu o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm

Sprobuje poszukac tego srodka w Sainsburym, bo nie wiem gdzie dostac benzyne ekstrakcyjna. Mam nadzieje ze pomoze.

Dzieki za info.

 

W Halfordsie też jest dostępny :wink: W sumie to prawie wszędzie bo to wyspiarska marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomoglo. Cos mnie sie zdaje, ze ktos polal na szybe jakiegos kwasu i uszkodzil zewnetrzna powloke szyby. Ta plame mozna wyczuc pod paznokciem ale za chol..ere nie da sie jej zmyc. Cale szczescie, ze to wogole nie przeszkadza jak sie jezdzi. Wogole tego nie widac od srodka. Chyba jednak zostawie to tak jak jest. Wole nie kombinowac, bo jeszcze gorzej sobie zrobie.

 

Teraz sie skupiam na jakis pokrowcach na siedzenia + dywaniki. Jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze Car Glass Polish, niecałe 5 funciaków, jak nie pomoże to i tak się przyda do czyszczenia szybek - przednią od wewnątrz czyści bez smug za pierwszym przetarciem.

 

Cos mnie sie zdaje, ze ktos polal na szybe jakiegos kwasu i uszkodzil zewnetrzna powloke szyby

 

Możliwe, ale wygląda to raczej na przypadkową kroplę, może ptak nasrał kiedyś i ktoś nie zmył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje jutro po pracy go kupic w Halfordsie.

 

Możliwe, ale wygląda to raczej na przypadkową kroplę, może ptak nasrał kiedyś i ktoś nie zmył.

Myslisz, ze ptaki tu sraja takimi zracymi "substancjami"? :D Choc jak sobie przypomne widok golebia jedzacego kurczaka z McShit-a to sie wcale nie dziwie hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pod palcami wyczuwasz nierówności, to pomoże tylko wymiana szyby ;) Prawdopodobnie "coś" się stało w tym miejscu kiedyś i uszkodziła się szyba, a że właścicielowi to nie przeszkadzało, więc olał sprawę. A że ty jesteś nowym właścicielem, a nowi mają to do siebie, że poprawić by chcieli od razu wszystko :) Jeśli ręczna polerka nie da rady tego zetrzeć, to tylko wymiana szyby lub przyzwyczajenie się. Polecam to drugie, bo wymiana to coś koło ~1000 zł bo razem z szybą trzeba czujnik deszczu wymienić, od tak żeby było fajnie :)

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pod palcami wyczuwasz nierówności, to pomoże tylko wymiana szyby ;) Prawdopodobnie "coś" się stało w tym miejscu kiedyś i uszkodziła się szyba, a że właścicielowi to nie przeszkadzało, więc olał sprawę. A że ty jesteś nowym właścicielem, a nowi mają to do siebie, że poprawić by chcieli od razu wszystko :) Jeśli ręczna polerka nie da rady tego zetrzeć, to tylko wymiana szyby lub przyzwyczajenie się. Polecam to drugie, bo wymiana to coś koło ~1000 zł bo razem z szybą trzeba czujnik deszczu wymienić, od tak żeby było fajnie :)

 

No wlasnie chodzi o to, ze to wogole nie przeszkadza jak sie jezdzi. Do tego mam GPS po tej stronie zamontowanego, wiec juz wogole nic z tej prawej strony nie widze ;)

I nie chce poprawic wszsytkiego (moze troche hehe). Co do wymiany szyby raczej sobie daruje. I moze by wyszlo taniej, bo nie mam czujnika deszczu (czy mam?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
ja mam teraz problem ,ktoś mi zagiął wycieraczkę ,tak ,że ten element metalowy rysował mi szybę przy włączonych wycieraczkach ,a ja pierdoła myślałem ,że to zużyte wycieraczki piszczą ...piszczała szyba ,bo umierała .. :( teraz wymiana ,bo ponoć za głębokie się rysy porobiły i nie da się wypolerować ehh ... szyba z czujnikiem oraz przyciemniana zieleń :(

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.