Skocz do zawartości

Wymiana plastikow lusterka zewn.


Nighstalker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Dzis po spotkaniu z ptakiem przy okolo 110km/h stracilem szklo i plastikowe elementy lewego lusterka. Na szczescie mechanizm, silniczki, kable i cala aluminiowa konstrukcja pozostala nietknieta. Wyglada to tak jakby ktos w ulamku sekundy rozmontowal lusterko i nawet elegancko rozlaczyl kable od grzania. Czekam na nowe plastiki i szklo ale nasuwa mi sie jedno pytanie. Czy do zakladania tej czarnej ramki plastikowej ktora trzyma te cala obudowe w kolorze nadwozia bede musial jeszcze cos demontowac? Na oko wyglada ze tylko przykreca sie ja czterema srubkami do aluminium ale jak patrze na zdjecia lusterek to nie wiem jakim cudem ja te ramke wcisne pod to polaczenie tzn miejcse w ktorym lusterko sie sklada. Wiem ze troche to slabo opisalem ale jak ktos to rozkladal i sklada to bedzie wiedzial o co chodzi.

Szukalem szukajka ale akurat na ten temat cisza. Jesli ktos ma jakies doswiadczenia to kazde wskazowki beda mile widziane.

Z gory dziekuje

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta obudowa trzyma się jeszcze na czterech zatrzaskach w tej metalowej obudowie,chyba o to Ci chodziło.

 

Niestety nie o to. Tak zamotalem troche. Chodzi to miejsce laczenia / obrotu calego lusterka wzgledem budy. Jak ta czarna ramka ma tam wejsc?

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co prawda jak masz typ lusterek, choć po roku widać, że chyba inne, ale jeśli takie same jak ja...to będzie problem. Przerabiałem ten temat..

I nie bardzo jasne jest co chcesz wymieniać? Czy ramkę czy obudowę?

Mniejsza o to co...ale żeby jednak wymienić albo to, albo to..to i tak musisz rozbierać całe lusterko, łącznie ze sprężyną w przegubie składania lusterka. Nie wiem za ile dostałeś uszkodzone elementy, ale ja postanowiłem nie bawić się w rozbieranie (po wcześniejszych dokładnych oględzinach) i kupiłem kompletne lusterka po stówce za sztukę. Tym sposobem mam i nowe wkłady, i całe obudowy, i całe ramki, bo były u mnie popękane i jedno, i drugie, a wkłady trochę przyrdzewiałe. Szybciej i sprawniej wymienisz całe komplety, łącznie z demontażem boczków drzwi.

No ale tak czy inaczej życzę powodzenia w demontażu lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam all.

potrzebuje pomocy w sprawie lusterka fotochrom.

czy można dokupić same plastiki do tego lusterka?(czyli ramke i nakładke w kolorze nadwodzia) bo te 2 elementy są pekniete. ramie elektryka mechanizm lustro są caluśkie. nowe kosztuje 500-600zł :(

czekam na fachową porade

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.