Skocz do zawartości

520i gaz - nie za duzo ?


Bachytek

Rekomendowane odpowiedzi

nie za duzo. ja stawiam, ze jeszcze nie potrafisz jezdzic oszczednie. trening czyni mistrza.

 

 

mi w starszym typie instalacji w zime spala mi okolo 16 litrow, teraz mi ciagnie 13. wszystko to w miescie. w trasie natomiast udalo mi sie zejsc do 9 :shock:

 

przy obecnych cenach przeliczajac to wychodzi mi jakbym spalil +/- 6l benzyny, wiec oszczednosc jest spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie za duzo. ja stawiam, ze jeszcze nie potrafisz jezdzic oszczednie. trening czyni mistrza.

 

 

mi w starszym typie instalacji w zime spala mi okolo 16 litrow, teraz mi ciagnie 13. wszystko to w miescie. w trasie natomiast udalo mi sie zejsc do 9 :shock:

 

przy obecnych cenach przeliczajac to wychodzi mi jakbym spalil +/- 6l benzyny, wiec oszczednosc jest spora

kolego to moze podziel sie informacja jak ci sie udało zejsc do tych 9

http://img11.imageshack.us/img11/6204/e340211.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy spokojnie; mi ze starym typem instalacji lpg z silnikiem m20b20 spaliła na trasie Lublin- Koszalin- Lublin (w sumie 1200 km) spalanie wyszło 9,76 l/ 100 km na lpg, dlatego wkurza mnie gdy ktoś twierdzi że nie da się zejść poniżej 10 litrów gazu na 100 km. Prawidłowo ustawiona instalacja powinna palić od 15-20% gazu więcej niż benzyny.

W prostym przeliczeniu:

 

BMW 520i 12V (M20B20) & BMW 520i (M20B20) ECE ver. (wersja z podwyższoną kompresją)

manual

- 90km/h: 7,5 (*7,4) / ECE ver. 6,8

 

7,5l (benz) * 1,2= 9l(lpg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba M50B20 :) jak nie, to poprawcie.

 

Tak tak oczywiście m50b20 TU czyli vanos.

Powinna Ci palić koło 8l benzyny (tyle pali m50b20 w piątce kombi e34 mojego ojca), czyli gazu przy spokojnej jeździe gdzieś około 11l/100km. Wiadomo jak będziesz szalał to i w 15-stu się nie zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy spokojnie; mi ze starym typem instalacji lpg z silnikiem m20b20 spaliła na trasie Lublin- Koszalin- Lublin (w sumie 1200 km) spalanie wyszło 9,76 l/ 100 km na lpg, dlatego wkurza mnie gdy ktoś twierdzi że nie da się zejść poniżej 10 litrów gazu na 100 km. Prawidłowo ustawiona instalacja powinna palić od 15-20% gazu więcej niż benzyny.

W prostym przeliczeniu:

 

BMW 520i 12V (M20B20) & BMW 520i (M20B20) ECE ver. (wersja z podwyższoną kompresją)

manual

- 90km/h: 7,5 (*7,4) / ECE ver. 6,8

 

7,5l (benz) * 1,2= 9l(lpg)

No to gratulacje jak zrobiłeś 1200 km przez nasz kraj ze spalaniem 9,76, musiałbyś jechać te 1200 km bez zatrzymywania na światłach bez korków, wyprzedzania i przez miasto też jechać 90 :D

Dane fabryczne zawsze odbiegają od stanu faktycznego, mam katalog gdzie jest napisane że e32 750 spala średnio 12,8 litra i co też w to mam wierzyć ?? :P

Możesz się wkurzać ile chcesz, ale nikt nie zaprzeczył , że się nie da(napisałem, że mi się wydaje-i według mnie silniki bmw 2,0 do oszczędnych nie należą . Taki wynik można uzyskać na autostradzie jadąc 90-100 tylko kto tak jeździ po autostradzie ?? Tir-y szybciej śmigają. Poprostu dla mnie taki wynik jest niewyobrażalny, bo nie kupuje się mocnego auta żeby jeździć jak ciapa i blokować ruch. Ale każdy ma swój styl jazdy i niech tak zostanie nie ma sensu się o to kłucić. Moje wyniki z autami w gazie powyżej 2,0 -e32 730 najmniejsze spalanie 14l, omega a 2.0 11,8 według kompa... I wynik 9l dla MNIE jest nie do zrobienia, chyba że w e39 z sekwencją, ale nie było tu mowy o e39...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że 9 litrów jest nie do zrobienia na gazie, może kolega pomylił się w obliczeniach spalania... 9 to mi się udawało ale w escorcie ze znacznie mniejszym silnikiem...

 

Ja mam 2.0 M50 150km 24v Sekwencja BRC 7-9 litrów w trasie jak najbardziej możliwe... w mieście max 13... Zainwestujcie trochę w świece filtry sonde lambda ... przeczyszczenie przepływki też nie zaszkodzi... To się zdziwicie ile pieniędzy wywalaliście w błoto... nie mówię już o tym że silnik będzie o wiele bardziej żwawy... jak by mi miało auto palić 16 litrów to chyba to by musiała być 7er w opancerzonej wersji prezydenckiej... Pozdro

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... Naprawdę.... Aż ciężko czasami ich wyprzedzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że 9 litrów jest nie do zrobienia na gazie, może kolega pomylił się w obliczeniach spalania... 9 to mi się udawało ale w escorcie ze znacznie mniejszym silnikiem...

 

Ja mam 2.0 M50 150km 24v Sekwencja BRC 7-9 litrów w trasie jak najbardziej możliwe... w mieście max 13... Zainwestujcie trochę w świece filtry sonde lambda ... przeczyszczenie przepływki też nie zaszkodzi... To się zdziwicie ile pieniędzy wywalaliście w błoto... nie mówię już o tym że silnik będzie o wiele bardziej żwawy... jak by mi miało auto palić 16 litrów to chyba to by musiała być 7er w opancerzonej wersji prezydenckiej... Pozdro

 

Tak, ale niestety ja nie mam sekwencji, tym bardziej nie BRC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale niestety ja nie mam sekwencji, tym bardziej nie BRC

 

Kto tanio kupuje ten 2 razy traci :)

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... Naprawdę.... Aż ciężko czasami ich wyprzedzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dopiero co auto, kupilem juz z gazem, wiec nie jak to wybieralem :(

Nie chcę drążyć tego dalej bo to temat o spalaniu ale skoro kupowałeś auto to miałeś wybór... i mogłeś kupić z sekwencją... no chyba że ktoś stał nad tobą z pistoletem przy twojej głowie ale podejrzewam że nie...

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... Naprawdę.... Aż ciężko czasami ich wyprzedzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, auto po prostu kupilem forumowe, na prawde dobre, zadbane, o co nie latwo juz w tym modelu. Dlatego kupilem tak i chyba w wakacje przerobie po prostu na sekwencje sobie i tyle, a na razie regulacja mnie czeka raczej, bo kazde, nawet b. spokojne ruszanie ze swiatel to skok wskazowki spalania powyzej 30l/100km i tak puki nie odpuszcze gazu (albo wyrownam obroty do predkosci).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.