Skocz do zawartości

Jaki akumulator do X5 e53?


daaanielt

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 110Ah z Boscha.

i mieści Ci się??

z tego co wiem to max 100Ah o wym. 353x175x190

mój stary ma 100Ah i 3,5 roku ale od jakiegoś czasu problemy, wystarczy że trochę poświecą lampki w środku i pogra radio i kable idą w ruch, nie wspominając już w ogóle o załączaniu webasta

Zastanawiam się nad Centrą Futurą 100Ah, Bosch Silver S5 100Ah, a Varta Silver 100Ah ale szczerze mówiąc niewielkie mam pojęcie co lepsze...

Jedyna co mi jeszcze wiadomo na temat tych modeli to że Bosch i Varta mają prąd rozruchowy 830A, a Centra 900A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się interesowałem to w X-ach oryginalnie są akumulatory żelowe (chyba że się myle).Na allegro znalazłem taki za ok 600 pln nowy (szukałem w listopadzie 2009 przed zimą tak na wszelki wypadek bo nie znałem tego który miałem w zakupionym aucie , ale obeszło się bez wydatku).I wydaje mi się że lepiej dołorzyć do takiego aku.Pozdrawiam !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żelowe do samochodu to ściema. Od kiedy samochód doświadcza trwałych przechyłów?

ja kupiłem 5 miesicy temu 110 Ah Varta Silver, choć teraz widziałem Centrę z większym prądem rozruchowym i teraz kupiłbym Centrę.

 

pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żelowe do samochodu to ściema. Od kiedy samochód doświadcza trwałych przechyłów?

ja kupiłem 5 miesicy temu 110 Ah Varta Silver, choć teraz widziałem Centrę z większym prądem rozruchowym i teraz kupiłbym Centrę.

 

pozdrawiam,

 

Marcin

 

no i chyba wybiorę centrę futura bo ma najwyższy prąd rozruchowy a to przy tym modelu i silniku chyba ważna zaleta ( no i 3 lata gwarancji :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żelowe do samochodu to ściema. Od kiedy samochód doświadcza trwałych przechyłów?

ja kupiłem 5 miesicy temu 110 Ah Varta Silver, choć teraz widziałem Centrę z większym prądem rozruchowym i teraz kupiłbym Centrę.

 

pozdrawiam,

 

Marcin

 

no i chyba wybiorę centrę futura bo ma najwyższy prąd rozruchowy a to przy tym modelu i silniku chyba ważna zaleta ( no i 3 lata gwarancji :) )

Nie ma potrzeby panowie kupować więcej niż 100Ah, no chyba że się jeździ ciągiem nie dłużej niz 5 minut i zapala auto 20 razy dziennie. Ja mam 100 Ah i naprawde niczego temu akumulatorowi nie brakuje, ma 2 lata i pali od strzała przy -20 *C. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam wszystkich

czy akumulator ew53 po lifcie nalezy kodowac/rejestrowac po zmianie tak jak w e60 ?

wg realoem fabrycznie montowany byl 90ah

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=FB71&mospid=47739&btnr=61_1360&hg=61&fg=30&hl=1

z gory dziekuje za odpowiedzi

Pozdrawiam i zycze milego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do siebie kupiłem przed zimą taki: http://allegro.pl/akumulator-topla-energy-100-ah-lodz-100ah-i4923712036.html i jak na razie jestem zadowolony 100AH i 920A wystarcza i wymiary jego są na styk większy gabarytowo na pewno nie wejdzie. Centra i Varta były dużo droższe i parametry miały słabsze i miały 2 lata gwarancji a na Tople dostałem 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.