Skocz do zawartości

[E87] Bluetooth/Montaż zestawu głośnomówiącego


andi12

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczów!

 

 

mam pytanie dot. zestawu głośnomówiącego

posiadam e87 z 2007 roku z radiem professional + sterowanie w kierownicy. Na panelu radiowym oraz kierowniczym jest guzik ze słuchawką jednak on nie działa. w menu radia tez nie mam opcji telefon...

 

1. czy możliwe jest to, że mam "wszystkie części" tylko auto ma blokadę programową na tę funkcję?

2. jaki jest koszt dołożenia takiej opcji?

3. można zrobić to samemu czy lepiej w salonie?

 

 

wielkie dzięki za waszą pomoc!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

potrzebny moduł bluetooth ,koszt na allegro około 500-600 zł

wiązka przewodów - koszt nie wiem jaki

antena - koszt również nie wiem jaki

 

 

Podłączenie chyba plug & play -od razu działa

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus mikrofon

plus programowanie

 

modul musi byc dokladnie do twojego auta

 

ALE sprawdz, moze w bagazniku masz juz modul do BT, wtedy tylko mikrofon/antena/kodowanie.

 

Ja rozwiazalem kwestie montujac parrota z multicanem

 

vazq~

~ The Gator Nation ~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus mikrofon

plus programowanie

 

modul musi byc dokladnie do twojego auta

 

ALE sprawdz, moze w bagazniku masz juz modul do BT, wtedy tylko mikrofon/antena/kodowanie.

 

Ja rozwiazalem kwestie montujac parrota z multicanem

 

vazq~

 

 

opisz dokładniej jak możesz o co chodzi .. z tym parrotem

odnośnie mikrofonu to chyba jest wewnątrz koło lusterka ,tam gdzie ta kratka ...

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw glosnomowiacy parrot (CK3100 np) do tego modul multican, ktory pozwala sterowac przyciskami z kierownicy. Jedyna roznica to brak wyswietlania nr telefonu na ekranie radia (jest za to wyswietlacz z zestawu - swoj jednak schowalem, bo jest mi niepotrzebny)

 

Obok lusterka jest tylko miejsce na mikrofon.

 

vazq~

~ The Gator Nation ~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw Bury Uni CarTalk i jest spoko. Jakość dźwięku zajebista, choć niektórzy ludzie narzekają, że troszkę słyszą mnie za cicho, ale to pewnie wina sławnych kiepskich uszczelek w 1er. Wadą takiego rozwiązania jest, to że widać moduł, ale wychodzi taniej niż dokładanie oryginału. Ja w swoim aucie miałem już włożony zestaw Bury, więc tylko dokupiłem moduł Bluetooth.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ALE sprawdz, moze w bagazniku masz juz modul do BT, wtedy tylko mikrofon/antena/kodowanie.

 

 

w drugiej komorze kolo akumulatora w bagazniku mam plaska skrzyneczke ze znaczakiem bluetooth, to chyba to? gdzie podłącza się antenę? być może mam już mikrofon w lusterku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też chciałbym wiedzieć co i jak ,bo za niedługo będę chciał zakupić ori blut do auta ..Jakby ktoś miał schemat czy cuś to poproszę ,ot tak na przyszłość

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam iDrive, ale dzisiaj rozkręciłem tę podstawkę z bagażnika i jest tam MULF (tak pisze na etykietce). Ma dwa porty szeroki, niebiski i wąski czarny z podłączonymi wiązkami oraz kabel (antenowy?) który idzie gdzieś w głąb auta... Wydaje mi się, że hardware jest kompletny jednak urządzenie nie działa. Czy jest to blokada w oprogramowaniu. Jak można to sprawdzić/odblokować tylko w salonie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz MULF z podpietymi kablami,a w menu nie ma telefonu do wyboru to oznacza to, ze auto jest w konfiguracji "BT prewired" (choc niekoniecznie, czasem MULF nawet ze znaczkiem BT montowany jest w autach wyposazonych w port USB - jednak nie ma tam modulu do obslugi telefonu). Zakladamy jednak, ze jest to konfiguracja do BT - wtedy tylko antena i mikrofon +kodowanie (choc nie zawsze,bowiem MULF pod dopieciu mikrofonu i anteny powinien zadzialac).

 

Sugeruje wizyte w serwisie i sprawdzenie po numerze VIN jaka jest konfiguracja - wtedy bedzie wiadomo jakie elementy dolozyc, aby BT zadzialal.

 

 

 

vazq~

~ The Gator Nation ~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej

Nie chcialem zakladac nowego tematu, gdyz mam pytanie odnosnie zestawu glosnomowiacego (a wlasciwie jego braku). Kupilem swoje autko niedawno i powoli zaczynam zmieniac rozne rzeczy. Mam takie pytania:

 

1) Kupilem TomTom go 550 z BT. Ma on mozliwosc podlaczenia telefony przez BT i teoretycznie uzywania go jako zestawu glosnomowiacego. Niestety tylko teoretycznie. Sprobowalem- wykrywa tel, wykrywa kiedy ktos dzowni i to na tyle. Kiedy wybieram odbierz na Tom Tom niby odbiera polaczenie ale moj tel dalej dzwoni i musze go recznie odebrac. Po odebraniu jednak nie dziala system glosnomowiacy. Czy ktos wie jak wykombinowac, zeby to działało? Znaczy odbierajac rozmowe przez TT?

 

2) Mam w Mojej BMW kierownice wielofunkcyjna z przyciskiem do odbierania tel. Jak sprawdzic czy moje auto jest przystosowanie do zestawu glosnomowiacego? Bo raczej go nie ma w standardzie. Probowalem szukac po VIN numerze ale nic nie znalazlem. (WBAUF12040PN23061)

 

3) No i jak moge zainstalowac zestaw glosnomowiacy (nie uda sie opanowac TomTom-a) to jaki wybrac?

 

Z gory dzieki za pomoc. Bede raczej czesto pisal watki- mam wiele pytan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Nie chcialem zakladac nowego tematu, gdyz mam pytanie odnosnie zestawu glosnomowiacego (a wlasciwie jego braku). Kupilem swoje autko niedawno i powoli zaczynam zmieniac rozne rzeczy. Mam takie pytania:

 

1) Kupilem TomTom go 550 z BT. Ma on mozliwosc podlaczenia telefony przez BT i teoretycznie uzywania go jako zestawu glosnomowiacego. Niestety tylko teoretycznie. Sprobowalem- wykrywa tel, wykrywa kiedy ktos dzowni i to na tyle. Kiedy wybieram odbierz na Tom Tom niby odbiera polaczenie ale moj tel dalej dzwoni i musze go recznie odebrac. Po odebraniu jednak nie dziala system glosnomowiacy. Czy ktos wie jak wykombinowac, zeby to działało? Znaczy odbierajac rozmowe przez TT?

 

2) Mam w Mojej BMW kierownice wielofunkcyjna z przyciskiem do odbierania tel. Jak sprawdzic czy moje auto jest przystosowanie do zestawu glosnomowiacego? Bo raczej go nie ma w standardzie. Probowalem szukac po VIN numerze ale nic nie znalazlem. (WBAUF12040PN23061)

 

3) No i jak moge zainstalowac zestaw glosnomowiacy (nie uda sie opanowac TomTom-a) to jaki wybrac?

 

Z gory dzieki za pomoc. Bede raczej czesto pisal watki- mam wiele pytan ;)

 

ad. 2

sprawdź w bakażniku, czy masz "skrzyneczkę" od bluetootha - umiejscowiona jest pod matą po prawej stronie pomiedzy akumulatorem, a oparciem tylnego siedziska wymiary ok 30cm x 15cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak to powinno wyglądać:

 

http://www.aussiesmarts.com/images/hfmodule.jpg

 

Dodatkowo jak w podłokietniku, w środku, pod pokrywką nie masz przegródek, tylko jedną wielką przegrodę, to nawet nie masz instalacji przygotowującej.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz doposażyć w oryginalny zestaw Bluetooth w ASO to koszty będą szyły w tysiące :D Polecam zatem jakiś zestaw Bluetooth film trzecich. Ja np. mam u siebie Bury Uni CarTalk z modułem Bluetooth i wszystko działa super. Jakość dźwięku super. Wadą jest to, że wisi ci moduł. Ja już miałem zrobioną instalację przez poprzedniego właściciela, więc tyko dokupiłem moduł Bluetooth do tego zestawu i tyle. Wszystko zależy od tego jaki zestaw włożysz. Możesz zajrzeć tu: http://www.bury.com/cws/pl/zestawy-gonomwiaece/system-bt-systemy-bluetooth/bluetooth.html?a=44&level=1 gdzie są wszystkie zestawy Bluetooth od minimalistycznych (sam pilot z przyciskami głośniej/ciszej), aż po full wypasy z dotykowymi ekranami i wyświetlaniem numeru dzwoniącego i pisaniem SMSa. Polecam też zestawy Nokii oraz firmy Parrot, choć te są drogawe.

 

U mnie wygląda to tak:

http://img26.imageshack.us/img26/4742/img5137a.jpg

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam zestaw piteerus'a.

bez sensu jest montować zestaw ori - choć wiadomo, że ori to ori :) ale cena będzie baardzo wysoka i nie opłacalny jest taki zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

dzwoniłem do ASO , z tego co wiem ,jeśli jest przygotowana instalacja pod bluetooth ,lecz nie aktywna ,w specyfikacji samochodu po nr vin powinien być kod 640 ,jeśli go nie ma trzeba zakupić :

 

 

84 640 393 551 - zestaw doposażeniowy

84 10 9 226 711 - sterownik

65 20 6 929 720 - baza anteny

 

 

odnośnie bazy anteny udało mi się dowiedzieć ,że trzeba zmienić fabryczną antenę ( dachową )wraz z mocowaniem na taką ,która posiada dodatkowe gniazdo ( przewód )

 

w innych BMW występuje t.zw. płetwa

 

koszt tych 3 rzeczy w ASO 3156 zł brutto bez montażu

 

ogólnie sporo roboty .... ja chyba zaryzykuję i zakupię używane elementy ..

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, nawiązując do rozmowy

przewody jednak idą do lewej strony, a nie do prawej, jak myślałem. Co do anteny to ja mam dość szeroką podstawę, ale mam "bat" nie mam "płetwy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem Hubert ,chodziło mi o to ,że w "innych " BMW ,czyli pewnie w trójkach ,piątkach itd ...

 

a czy masz taki moduł jak pokazał Piotrek na zdjęciu ? bo widziałem już dwa rodzaje tych sterowników i sam nie wiem który kupować ,a po nr który podał pracownik w ASO ,takowy nie widnieje ...

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny, jak pokazał Piotrek i jak widzisz z jednej strony są kostki, a z drugiej strony jest jeden przewód z końcówką załamaną na 90stopni i to jest właśnie antena, która idzie pod kierownicę w plastik koło pedału sprzęgła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.