Skocz do zawartości

Jaki standardowy rozmiar felg i opon do e46 po lifcie?


Maciek323

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jakie były rozmiary felg i opon (minimalne, standardowe) do e46 po lifcie w modelach 318d, 320d, 318i ?

 

Czy standardowe felgi stalowe 15 cali z e46 (1999 rok) podejdą do poliftowego e46 i będą pasować bez problemów??

 

No i jeszcze jedno pytanie - czy rozmiar opon 195/65/15 jest własciwy dla poliftowego e46 ze słabszymi motorami?

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spójrz na naklejkę na słupku w drzwiach kierowcy, masz wymienione wszystkie rozmiary do danego auta.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowa felga do poliftowego 318i to 16", opona 205/55/16. 15" też wchodzą bez problemu i jest to najmniejsze koło, jakie można włożyć. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że do 320d po lifcie taka felga nie wejdzie, minimum w tej wersji to 16". Opona 195/65/15 może być, u siebie mam takie zimówki, wszystko OK.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Manniac widzę że też kulasz 318i, chcę do swojej na zimę założyć 185/65 r15.

Wystarczą takie lacze?

 

Nie, bo pewnie beda mialy indeks nosnosci 88, a Ty potrzebujesz min. 91. Takie opony wystepuja w rozmiarze 195/65R15 i takie byly zalecane przez BMW do montazu na zime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde będę musiał sprzedać nówki opony :(

Kupiliśmy dla żony do ibizy i są za duże powinien być profil 60.

Myślałem że do beti wrzucę ale jak tak to coś innego muszę wykminić :mad2:

 

EDYTA:

Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co dalej mógłbym z tym zrobić i czy faktycznie te gumy są zdyskwalifikowane do bety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę do swojej na zimę założyć 185/65 r15

Średni pomysł, bo kilka rzeczy nie będzie się zgadzać. Poza małą nośnością, o której wspomniał Vermilion, będą za niskie i za wąskie. Już moje 195/65 wyglądają trochę dziwnie, jakieś takie "chude", ale to jest zalecany rozmiar do E46, więc nie narzekam. Dobra cena, popularne, duży wybór gum no i auto w warunkach zimowych dobrze się na nich spisuje. Odpuść sobie te 185-ki, ktoś pewnie kupi i po sprawie

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę do swojej na zimę założyć 185/65 r15

Średni pomysł, bo kilka rzeczy nie będzie się zgadzać. Poza małą nośnością, o której wspomniał Vermilion, będą za niskie i za wąskie. Już moje 195/65 wyglądają trochę dziwnie, jakieś takie "chude", ale to jest zalecany rozmiar do E46, więc nie narzekam. Dobra cena, popularne, duży wybór gum no i auto w warunkach zimowych dobrze się na nich spisuje. Odpuść sobie te 185-ki, ktoś pewnie kupi i po sprawie

 

 

jezdze na 195/65/15 w e46 i to mocnym i nie sądze aby wyglądaly dziwnie...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam po lifcie, standard to 205/55/16 ET chyba 42 albo 32 , zimowki mam 195/65/15.

Wiem z praktyki bo kiedys sprzedałem chlopakowi orginalne felgi stalowe 15' z mojej po lifcie do jego przed liftem 320d i potem drzwonil z żalem ze nie pasują o czym nie mialem fioletowego pojecia( tym bardziej ze podałem wszystkie wymiary felgi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podłączę się pod to pytanie.

Mam BMW E46 po lifcie. Opony 205/55/16". Jakie felgi powinienem kupić. Gdzieś wygrzebałem,że chodzi o 7x16 5x120 ET 47, ale nie jestem pewny źródła. No i wynalazłem felgi oznaczone nie ET tylko IS 47 z parametrami 7x16H2. Czy to ta sama felga?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde będę musiał sprzedać nówki opony :(

Kupiliśmy dla żony do ibizy i są za duże powinien być profil 60.

Myślałem że do beti wrzucę ale jak tak to coś innego muszę wykminić :mad2:

 

EDYTA:

Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co dalej mógłbym z tym zrobić i czy faktycznie te gumy są zdyskwalifikowane do bety?

 

Może ktoś będzie potrzebował zimówek do E36... to mu sprzedasz

http://imageshack.us/a/img22/2969/p1070367s1.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/25837/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.