Skocz do zawartości

DVD?


zajob

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie- czy z uslug DVD mozna korzystac, a jesli tak to w jaki sposob?

Otoz gdy wejde na menu CD to moge przelaczyc na DVD, ale czyta mi tylko CD. DVD filmy wrzocalem 3-rzy rozne i nie ida?!

Wiec po co jest DVD leizer jesli tylko CD czyta? Mam juz 6-CD weksler, extra CD leizer i po co jeszcze DVD, ktory tylko CD czyta, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVD jest do nawigacji.

To tez wiem, ale jak wejdziesz w Cd menu to opcja Dvd ci sie pojawia mimo, ze nawi siedzi w srodku...

A jak masz Dvd w srodku to jest aktywna i nie czyta, a jak Cd wlozysz to czyta... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiadywałem sie odnosnie tego tematu bo sam chce wykorzystac ekran z navi profesional

istnieja 2 mozliwosci

1. wymiana zmieniarki na dvd + programowanie z opcja odblokowanie w czasie jazdy ok 2500-3000zl

2. dokupienie tunera tv + podlaczenie "chyba" praktycznie kazdego dvd - ponoc mniejszy koszt ale nie wiem ( moze ktos wie ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fabrycznym napędzie DVD filmów nie da sie oglądać, chyba, ze dokupi się jakiś tam niefabryczny moduł i troche porzeźbi. Gra nie warta świeczki. Ale naped DVD czyta płyty DVD np z MP3, jednak wtedy nie możesz korzystać z nawki bo nie ma płyty w środku. Co ciekawe nagrywane przeze mnie płyty CD na kompie niektóre nie chodzą na górnym czytniku lub chodzą co którys raz a w DVD chodzą bez problemów.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fabrycznym napędzie DVD filmów nie da sie oglądać, chyba, ze dokupi się jakiś tam niefabryczny moduł i troche porzeźbi. Gra nie warta świeczki. Ale naped DVD czyta płyty DVD np z MP3, jednak wtedy nie możesz korzystać z nawki bo nie ma płyty w środku. Co ciekawe nagrywane przeze mnie płyty CD na kompie niektóre nie chodzą na górnym czytniku lub chodzą co którys raz a w DVD chodzą bez problemów.

 

możesz rozwninąc temat odnośnie "nie fabrycznego modułu" ? wiecej info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
pytałem kiedyś czy na fabrycznych gratach da rade ogladac filmy. Nie da rady, trzeba mieć oddzielne źródło DVD i jakiś moduł, który to obsłuży. odpuściłem temat

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam mam pytanie odnośnie DVD , gdyż w I-drive wchodząc w CD mam do wyboru dwie opcje CD lub DVD , jednak nigdy jeszcze filmu nie zobaczyłem, czy to oznacza że mam DVD ( zaznaczam iż jest to navi PRO i zmieniarki nie ma w schowku).

Jeżeli ktoś wie jak to sprawdzić to byłbym wdzięczny ( poprzedniego użytkownika samochodu nie zapytam po po prostu nie żyje).

W innym przypadku czy ktoś się orientuje gdzie w Warszawie/okolicy można za rozsądne pieniądze adekwatne do jakości usług założyć DVD ewentualnie z TV , (aktualnie zaproponowany koszt 3800 razem z TV Free , polskim memu, odblokowaniem podasz jazdy TV i DVD oczywiście z robocizną i częściami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie jest nabierząco chodzi bardziej o umilenie jazdy dziecku , chciałbym aby mogło sobie spokojnie poogladać jakiś film , bajkę czy TV.

Tak naprawde może być to dla mnie równie dobrze czytnik SD czy USB , nie chodzi mi o formę jaka będzie odtwarzała filmy , ale o efekt czyli aby były one odtwarzane zarówno na monitorze Navi jak i planuje zakup jakiegoś przenośnego monitorka że dzieciaczek sam sobie go brał do autka.

Jeżeli kolego możesz coś więcej powiedzieć co polecasz? jak mniej wiecej zamontować dysk twardy? temat podany właśnie studjuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada - odpuść sobie dvd w aucie.Uszczęśliwiając dziecko w ten sposób wyrządzisz mu więcej szkody niż korzyści .

Po pierwsze monitor jest bardzo mały , dziecko będzie musiało się w niego wpatrywać a w aucie ciągle są jakieś drania , zmeczy sie mu bardzo wzrok . Zakładam ,że w domu dziecko też ogląda tv czy korzysta z komputera , więc gdy dojdzie do tego jeszcze oglądanie w aucie to już całkiem .

Moja rada , poparta doświadczeniem , zadaj sobie trud rozmowy z dzieckiem podczas jazdy ,opowiadaj mu dużo , pytaj co u niego , słuchajcie razem muzyki np. z Akademii Pana Kleksa czy piosenek Jacka Cygana , Fasolki itd.

Taka rozmowa , słuchanie muzyki dużo bardziej rozwija dziecko niż gapienie się w ekran .

Sorry za taki moralizatorski wywód ale w obecnych czasach , gdy każdy jest zabiegany warto porozmawiać z dzieckiem , wykorzystywać do tego każdą chwilę nawet podczas jazdy .

To zaprocentuje w przyszłości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie jest nabierząco chodzi bardziej o umilenie jazdy dziecku , chciałbym aby mogło sobie spokojnie poogladać jakiś film , bajkę czy TV.

Tak naprawde może być to dla mnie równie dobrze czytnik SD czy USB , nie chodzi mi o formę jaka będzie odtwarzała filmy , ale o efekt czyli aby były one odtwarzane zarówno na monitorze Navi jak i planuje zakup jakiegoś przenośnego monitorka że dzieciaczek sam sobie go brał do autka.

Jeżeli kolego możesz coś więcej powiedzieć co polecasz? jak mniej wiecej zamontować dysk twardy? temat podany właśnie studjuje

Pomimo tego, ze w 100% popieram wpis kolegi Wiki, to w dalszej podrozy warto dziecku puscic jakas bajke. To moje zdanie. Ja bym nie podlaczal zadnego odtwarzacza do monitora w konsoli, bo rzeczywiscie jest on za maly zeby ogladac filmy siedzac z tylu. Moj plan zaklada zamontowanie monitora pomiedzy fotelami jak w niektorych e65 i podlaczenie do tego komputera. Problem tylko jest ze znalezieniem wlasnie odpowiedniego monitorka, poniewaz chcialbym zeby byl dotykowy.

Oczywiscie mozna sie zadowolic zwyklym notebookiem, ale trzymanie tagiego na kolanach jakos do mnie nie przemawia.

Zalety takiego rozwiazania wg mnie sa nastepujace:

maly przenosny komputerek doskonale spelnia

w domu funkcje centrum multimedialnego ( filmy, muzyka, zdjecia, internet na ekranie TV)

w samochodzie i w podrozy moze spelniac te same funkcje.

na miejscu mozna go wyciagnac i podlaczyc do TV w hotelu i cieszyc sie z tych samych funkcji.

Komputerek juz posiadam, ale poniewaz zajmuje sie sprzedaza takich rzeczy nie podaje linku zeby nie byc posadzonym o autoreklame. Moge tylko podac ze wszelkie wymagania spelnia komputer ZOTAC na ION2. Ewentualnie zglos sie na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty jakie zaproponowano mi dochodzą nawet do 4000zł w zależności od renomy firmy którą odwiedzałem i ewentualnego serwisu na przyszłość (w kilku miejscach za DVD i TV Free , razem z montażem i wszystkim co potrzebne)

Czy ktoś ogólnie taką operację robił? Czy 4000 to taka normalna kwota czy lepiej zrobić na własną rękę tylko wtedy bez tv Free wyniesie mnie na pewno z 2000 mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie chciałbym za bardzo nic zepsuć , czytałem o różnych historiach z tym I-drivem . Wyjęcie pewnie nie powinno zając dużo czasu skoro złodziejaszki potrafią w kilka minut wybebeszyć całą elektronikę(ostatnio czytana na forum historia)

Dla tego chciałem tylko się dowiedzieć czy operacją podłączenia Odtwarzacza i Tunera to operacja do wykonania w domowych warunkach? Czy muszę jednak mieć jakieś komputer żeby coś w tym I-drive poprzestawiać.

Chodzi mi o to czy kupując DVD i Tuner TV oraz ten adapterek http://www.mari.pl/ADAPTWE_LVDS_BMW_E60_E90-11.html jestem w stanie zrobić to tak aby nic nie zepsuć? A dokładnie o to czy ktoś za pomocą tego adaptera już ma w autku działające TV i DVD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie chyba postąpię rozsądnie , TV to rzecz zbędna a koszta nie małe chyba wole je wydać na dobry fotelik dla dziecka ,albo alcantarę do obszycia podsufitki ale o tym innym razem opowiem. Więc zakupię adapter i odtwarzać DVD plus dvd przenośne na tył oddzielnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) rozsądny wybór kolego ....

Jeśli chodzi o fotelik naprawdę polecam (już mam kolejny z serii) foteliki firmy Recaro (z matą aerosleep). Obecnie maluch jeździ w Recaro Monza (z isofixem) natomiast wcześniej miał Recaro Young Expert. Foteliki bezpieczne, markowe i warte swojej ceny. Jakościowo bardzo dobre (nawet po kilku praniach tapicerka jak nowa :) ). Sugeruję wybór z mikrofibrą.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.