Skocz do zawartości

E39 2.8 l BRC, STAG, LANDIRENZO ??


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Przegladam forum, dzwonie do gazowników i każdy mowi co innego. Mam E39 98r. 2.8 l, chce założyć porządną instalacje i oto jakie odpowiedzi dostaje:

Stag 300 plus, Reduktor Magic, Wtryski Magic, lub Reduktor Skorpion GT i wtryski Hana

BRC cały zestaw

Landirenzo

 

Jeśli ktoś mi poleci jeden zestaw to odrazu druga osoba mi mowi ze co innego jest lepsze.

Wiec pytanie jest takie, czy faktycznie jest jakaś róznica czy to są po prostu opinie przez to że ktos cos usłyszał i teraz nie poleca?

Albo czy każda z tych opcji jest dobra a najważniejsze jest to, kto zainstaluje to wszystko?

Prosiłbym o konkretna odpowiedź ponieważ mam niezły zamęt, byłem u tzw najlepszych gazowników w mojej okolicy i jeden mi polecił stag 300 plus a drugi BRC :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejszy jest tutaj montaż

ja polecam stag 300 plus, wtryski magicjet lub hana, reduktor scorpion lub magic, mam taki zestaw u siebie i wszystko ok

 

montowałem w warsztacie:

GZW Zbrobsławice

Tel: 663 082 622

889 77 11 77

p. Sebastian

więc polecam montaż właśnie tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zeby wszystko bylo ok i masz zamiar dlugo jeszcze jezdzic tym autkiem i nabijac kilosy bez awarii lpg, to zakladaj BRC ! ! ! drogo ale na dlugie kilometry bez awaryjnosci,

ale decyzja nalezy do ciebie. (w brc masz tak samo PB czy LPG brak roznicy w mocy i spalaniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zeby wszystko bylo ok i masz zamiar dlugo jeszcze jezdzic tym autkiem i nabijac kilosy bez awarii lpg, to zakladaj BRC ! ! ! drogo ale na dlugie kilometry bez awaryjnosci,

ale decyzja nalezy do ciebie. (w brc masz tak samo PB czy LPG brak roznicy w mocy i spalaniu)

 

w stagu z odpowiednio dobranymi gratami i dobrym monterem jest lepiej, naprawdę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie decyduje sie na BRC, jutro zakladam instalacje.

co mnie przekonało?

Dzwoniłem chyba do 20 gazowników i każdy mowi co innego, 70% poleca staga ale każdy na innych reduktorach albo wtryskach,

wydaje mi sie że lepiej wziąsć cały zestaw jednej firmy niż składać coś z różnych, poza tym BRC ma lepsza gwarancje, przy Stagu limit kilometrów jest śmieszny. Przesądziła też kwestia wyboru warsztatu, bo chciałem zrobić w tym którym bede poźniej serwisował także odpodały te powyżej 100 km ode mnie. Gość wydaje sie znać na tym co robi (istnieje na rynku od 93r).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Beti napisz jak chodzi ci na gazie, ile spala. Ja montowałem gaz tydzień temu więc w tym samym czasie co ty. Mam 2,8 2x vanos w automacie.

Butla w koło 55 litrów, nivo jak narazie w kocu leży na butli. Wlew pod klapką, parownik i sterownik KME, wtryski Magic (są cichsze od wtrysków benzyny) no i wszystkie schowane pod plastikową osłoną bo nie są na listwie jak np valtec. Prawdę mówiąc zrobiłem od tamtej pory jakieś 500 km i wszystko super. Na gaz przełącza mi się zanim dojadę do bramy (około 5 minut od odpalenia). Nie widzę różnicy w jeździe pomiędzy gazem a benzyną. Spalanie w pół-trasie z lekką nogą 13 litrów:). Super sprawa!

 

Aha koszt instalacji 2800 + 100 za wlew gazu pod klapką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Ja mam e38 4.0 na trasie autostrada 140 12l gazu 160 14l gazu na tempomocie brc seqent e53 4.4 stag 300 do 120 18l po wyzej lepiej nie mowic rozne testy przyprowadzalem i eksperementy wedlug mnie stare brc bylo najlepsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.