Skocz do zawartości

jaki silnik wybrać do 2l


daro89cm

Rekomendowane odpowiedzi

witam fanów marki BMW... Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z samochodem BMW... Na razie Sobie rozmyślam nad samochodem BMW e30, Tylko w tej Chwili mam problem bo nie wiem z Jakim Silnikiem Brać, wiec chciałbym się was poradzić... Zastanawiałem się nad silnikami 1.8is i 2.0, od razu powiem ze szukam silnika który będzie uniwersalny do tej budy, Silnik najlepiej By był Elastyczny, dosyć mocny aczkolwiek pojemność dla mnie też ma duże znaczenie bo nie chciałbym płacić dużego OC... więc fani pomóżcie i Coś poradźcie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poszukaj sobie E30 1.6 ze swapem na np 2.5. Sporo się naczytałem opinii jakoby była nie wielka różnica w spalaniu między 2.0 a 2.5 a kucy jest więcej więc to chyba dobre rozwiązanie. A jak chcesz mięć oryginalny silnik bez kombinacji to szukaj 1.8is tylko z tego co wiem to trudno znaleźć w dobrym stanie... Sam chciałem mieć 1.8is chociaż M40 nie jest złym silnikiem to jednak już czuję, że jest za mały na Touring'a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IS jest mocniejszy, tańsze OC (w niektórych firmach ubezpieczeniowych ubezpieczenie w przedziale 1,9-2,0 jest takie samo), mniejsze spalanie. 2.0 jest rzędową szóstką stąd większa kultura pracy, jednak większe spalanie, trochę droższa eksploatacja. Twój wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt moja decyzja... wogóle mam pytanie czy jest róznica miedzy orginalnym Silnikiem 2.0 z seri e30 a 2.0 z e36, napewno roznica w mocy ale czy w żywotności i pewnie nie Tylko to mozecie mi powiedzieć bo dopiero zaczynam przygode z autami marki BMW i praktycznie sie nie znam... a tak myśle ze najlepszym bedzie rozwiązaniem kupic se e30 1.6 i z czasem zrobić swapa na 2.5 od e36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wogóle co powinienem wiedzieć o Silnikach i w ogóle o BMW e30, jakie są słabe i mocne strony tego modelu na co powiniem zwracać uwage przy zakupie...? no i o Silnikach jak napisałem wyżej co powinienem wiedzieć... no i co sądzicie o tym bo słyszałem ze silniki BMW nie lubią gazu zabardzo...? no i co sądzicie o Blossie do gazu...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wogóle co powinienem wiedzieć o Silnikach i w ogóle o BMW e30, jakie są słabe i mocne strony tego modelu na co powiniem zwracać uwage przy zakupie...? no i o Silnikach jak napisałem wyżej co powinienem wiedzieć... no i co sądzicie o tym bo słyszałem ze silniki BMW nie lubią gazu zabardzo...? no i co sądzicie o Blossie do gazu...?

 

Sadze ze opcja szukaj :search: I czytaj bo to wszystko jest opisane na forum

Silniki nie lubia gazu??

A ty lubisz wodke ?? :twisted: Ale jak wlejesz to pwer jest :mrgreen:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

@daro89cm za tytuł swojego tematu powinieneś dostać ode mnie ostrzeżenie. Tu se jaj nie robimy se rozumisz?? :twisted:

Co do Twojego pytania o silnik, to wykaż trochę inicjatywy i poszukaj sam!! Wyszukiwarka na tym forum działa wyśmienicie po zalogowaniu, a login już masz :search: :search: :search:

Zamykam ten bezsensowny temat z biciem piany.

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.