Skocz do zawartości

RDC -nieudana inicjalizacja


Bubu62

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Wprawdzie był podobny problem ,ale może ktos pomoże mi rozgryźć taką sytuację :

Miałem kiepskie letnie opony - elektronika oczywiście informowała ,że jest złe cisnienie :? , gumy wymieniłem na nowe ,na felgach sa czujniki RDC. W dobrym warsztacie zawsze wymieniam opony i przechowuję na sezon, zwrociłem uwagę aby nie uszkodzili czujników.Gumy pompowane gazem. Ciśnienie na ich przyrządach ok. Wyjezdzam z warsztatu szukam inicjalizacji RDC, naciskam INIcjalizację i czekam( jadę) . Na ekranie auto z oponami . Jechałem ok 8 minut - nic sie nie pokazało ani zielone , ani żółte ,ani czerwone opony.... Po wyłaczeniu auta -" RDC failure , czy coś w tym stylu". Myslę ,że wszystko zrobiłem tak jak napisane w instrukcji, a tu klops. Czy czujniki mogły byc wcześniej uszkodzone ?,moduł , bezpiecznik ,coś innego ? Czy może źle przeprowadziłem inicjalizację RDC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gaz jest "sprawcą" całego zamieszania ? , aż tak zły wpływ miałby na RDC ?. Tyle dobrego pisze się o pompowaniu opon gazem...Jeśli nie ma innego sposobu pojadę do wulkanizacji , wypuscimy gaz , napełni się " normalnie" i będzie jasność sytuacji :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Ci napisałem na PRIV

niestety napompowanie ponowne samym powietrzem sprawy nie załatwi bo uszkodzenie powstałe w skutek napompowania azotem jest i pozostanie niestety

jedynie możliwa jest wymiana czujnika co wiaze sie z kosztami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za porady i informacje. Zakład wulkanizacji ,wymiany, opon i całego tego serwisu -tak doświadczona załoga i kierownik - szkoda,że nic o tym nie wiedzieli , a może są zbyt pewni siebie i zbytnio ufają swojemu wyszkoleniu ? Przeciez takich aut z czujnikami jest dużo i powinni o tak podstawowej rzeczy wiedzieć. Stawiam na ich niewiedzę w tej kwestii. Koszt czujnika czy czujników ? Nie da się "warsztatowym sposobem" przedmuchać ,odkazić ? :lol: A tak w ogóle to czy ktoś korzysta i jest zadowolony z tego RDC ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Po podłączeniu do gniazda serwisowego czujniki rdc są ok. Ponoć nawet zalecaja pompowanie gazem - dłużej utrzymuje się w miarę równe ciśnienie. Problem tkwi gdzies ukryty :? , może coś na zasadzie naczyń połączonych np.z układem abs lub hamulcem elektrycznym. Jak bedzie juz ok - na 100% napiszę....co za paździoch tam siedział :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu do gniazda serwisowego czujniki rdc są ok. Ponoć nawet zalecaja pompowanie gazem - dłużej utrzymuje się w miarę równe ciśnienie. Problem tkwi gdzies ukryty :? , może coś na zasadzie naczyń połączonych np.z układem abs lub hamulcem elektrycznym. Jak bedzie juz ok - na 100% napiszę....co za paździoch tam siedział :D

 

 

to ja już nic nie wiem :mad2:

ale koniecznie napisz co i jak bo aż ciekawy jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem każdego roku z uruchomieniem RDC.Ponieważ zimą używam kół nie posiadających czujników ciśnienia , na wiosnę przy zmianie na opony letnie pojawia się stosowny komunikat na monitorze aby system zainicjalizować. Posiadam szczegółową instrukcje obsługi samochodu i nigdy nie udało mi się postępując zgodnie ze wskazówkami tego zrobić /zresztą instrukcja jest tak niezrozumiale napisana,że woła o pomste do nieba/. Jednak każdego roku udaje mi się ten system aktywować. W jaki sposób tego nie wiem. Metodą prób i błędów.Ważne kiedy sie system inicjalizuje czy na załączonym zapłonie czy nie, czy na postoju czy w trakcie jazdy. Jest tych kombinacji sporo i tylko cierpliwość i upór może przynieść rezultat.Przykro mi ,że nie mogę pomóc.

Pompowanie kół azotem nie ma nic wspólnego z aktywowaniem systemu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Teraz jeszcze w E60 jeżdżę na letnich kołach rf, które mają czujniki rdc ale właśnie czeka mnie wymiana na koła zimowe , które ich nie posiadają . Co stanie się po zmianie ? Zaświeci się kontrolka rdc ? Czy jeździć tak przez zimę czy też dokupić czujniki do kół zimowych ?

A może dezaktywować ten system ?

Proszę o porady,bo dziś ma spaść pierwszy śnieg ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Teraz jeszcze w E60 jeżdżę na letnich kołach rf, które mają czujniki rdc ale właśnie czeka mnie wymiana na koła zimowe , które ich nie posiadają . Co stanie się po zmianie ? Zaświeci się kontrolka rdc ? Czy jeździć tak przez zimę czy też dokupić czujniki do kół zimowych ?

A może dezaktywować ten system ?

Proszę o porady,bo dziś ma spaść pierwszy śnieg ...

 

E60 nie posiadają czujników w kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Moje pytanko do Was, gdzie zamontowany jest sterownik czujników RDC, dziś sprawdzałem pod kompem przyczynę błędu RDC i wyskoczył komunikat - uzkodzona magistrala, wiecie może gdzie w który miejscu w e65 jest zamontowany ten sterownik ? Zawziąłem się bo to jedyny błąd jaki mam w tym aucie, muszę to zrobić :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam równiez mam problem z RDC co prawda nie pali mi sie ta kontrolka podczas jazdy tylko przez kilka sekund po uruchomieniu silnika jak wszedłem w BC był komunikat by zgłosic sie do serwisu ,a, felgi 17" rozmiaru opon nie pamietam jak się robi tą inicjalizację.Teraz właśnie wyczytałem że RDC mam niedostępne da się jakoś to aktywować?

Gdzie znajdują się czujniki RDC w felgach czy oponach czy musza być jakieś specjalne opony mam nowe opony założone ale już z nimi kupiłem Bunie poprzednie moje BMW były to stare modele 5 i 7 a teraz pierwszy raz mam samochód naszpikowany elektroniką i szczerze mówiąc przeraza mnie to jest ktoś kto ma troche pojecia o tym i może mi to objaśnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam, mam podobny problem jak koledzy wyżej w mojej 7 ciśnienie w kołach mierzone jest przez ABS tylko nawalił mi moduł RDC i nie wiem gdzie się znajduje jeżeli ktoś wie niech podzieli sie tą cenną informacją bo widzę że temat martwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.