Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach


wirciak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to ostry misz masz, sprawdz jeszcze raz te rozmiary, bo to się kupy nie trzyma...

Dla 17" - 205/50/17 225/45/17

Dla 18" - 205/45/18 225/40/18 - taki zestaw mam u siebie

 

 

 

Na bank mam takie jak napisałem. Jestem tym bardziej zdziwiony, że samochód jest super zadbany i na prawdę dopieszczony. Może to po prostu nieświadoma niekompetencja poprzedniego właściciela. Chociaż z drugiej strony czemu autoryzowany niemiecki serwis który to robił (mam fakturę) miałby założyć coś co w ogóle nie ma sensu? To jak, wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to, że na obu osiach masz złe opony... Nie masz błędu DSC ( kontrola trakcji i stabilności ) ?

Ja bym bez dwóch zdań zrobił z tym porządek.. Tył ma mniejszą średnice koła, a przód większą średnice koła niż seria, totalny bałagan.

http://images.spritmonitor.de/773563.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mnie ciekawia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozna zalozyc dystans 10mm ???? jak piasta ma chyba 13mm kołnierza??

felgi 4x8.5?? i et34 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak same felgi sa 8,5 ET 34, wg konfiguratora na BBS.com powinny pasować.

To konfigurator jest do bani. Te felgi pasowały by do E90 ale przy szerokości 8 cali. Ponadto Ztcp przy 18 calach występuje ogumienie mieszane i szerokość felg przednich jest o pol cala mniejsza niz tylnych. Inne jest tez ET.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii masz racje, w praktyce oryginalne koła BMW sa strasznie schowane w nadkolach (wiem, bo sam zakładałem do seryjnych kół 17 w moim 118i dystanse 17mm) a takie szersze aftermarketowe BBSy ładnie je wypełniają, co jest szczególnie pożądane przy lekko obniżonym zawieszeniu :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To ty w teorii masz racje :)

W praktyce jest tak ze z powodu niezgodnych z homologacją kół można mieć problemy w niektórych krajach. W skrajnym wypadku bardzo poważne. W praktyce jest tak ze każdy mm odstępstwa ma wpływ na właściwości jezdne i oczywiście takze jak słusznie zauważasz na wygląd auta.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem w jakiej jedynce to jezdzilo ale do mojej to nie wejdzie i bedzie tarło.... robilem kombinacje z dystansami i wszystko powywalałem przod 8 cali et 47 z ta guma jaka piszesz tył 255 et50 8.5 cala i wtedy nie trze... przy 255 tył i et 38 trze opona o mocowanie zderzaka... mowimy o seryjnym zawieszeniu (sportowe dopasowanie podwozia) moze jak jest gwint to jakos inaczej sie to uklada...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przod max co wchodzi to 8,5j et 40 z nie nastreczowana opona 235/35/19 mowie o dunlopie sp sport maxx. aczkolwiem czasem przytrze na mega duzym dobicu o zderzak i trzeba go delikatnie podszlifowac. poza tym jezeli nie masz zmodyfikowanych nadkoli przod to rowniez trze jezeli skrecisz 3/4 obrotu i kiery i nacisniesz hamulec. tyl bez strecza rozkminie na dniach ponieważ mam miec nowe opony z tylu 235/35 19

Z3 Coupe jest

Z4 Coupe jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To ty w teorii masz racje :)

W praktyce jest tak ze z powodu niezgodnych z homologacją kół można mieć problemy w niektórych krajach. W skrajnym wypadku bardzo poważne. W praktyce jest tak ze każdy mm odstępstwa ma wpływ na właściwości jezdne i oczywiście takze jak słusznie zauważasz na wygląd auta.

 

A jak wyglada sprawa gdy masz homologowane rozmiary opon i felg, a masz dystanse??

Zamierzam sie z zakupem dystansow

(posiadam przod: 7,5x2jx18eh2 is47 opony zalozone: 205/45/18

tyl: 8jx18eh2 is49 opony zalozone: 225/40/18)

 

ktos mi podpowie jakie zalozyc zeby nie przesadzic , a zeby tez poprawilo wyglad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz przymierz sobie... mam 14mm i 20mm i 34mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.