Skocz do zawartości

320d Parowanie szyb


wania126

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam troche dziwny problem....Otoz ostatnio gdy wsiadlem w auto podczas burzy...bd mocno padal deszcz...na dodatek w nocy to bylo...Zaczalem jechac i zauwazylem ze wszystkie szyby zaczynaja mi parowac doslownie wszystkie...niemoglem nawiewem sciagnac tej pary...nic nie widzialem;/ musialem na szybko gabka przecierac wszystkie szyby...;/i tak co chwile :( Wydaje mi sie to troche dziwne bo gdy mialem wczesniejsze auto (ar156) w takich momentach wlaczalem nawiem chwila i pary nie bylo...nigdy nie mazalem szyb od srodka, tu niedosyc ze wszystkie mi zaparowaly i to naprawde mocno to jeszcze musialem je recznie scierac...;/ czemu tak jest??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena filtra kabinowego to ok 50-75zł. chyba w zależności czy węglowy czy nie...

Jeśli nie zmieniałeś to może to to

Ja podziele się moimi doświadczeniami z parowaniem jeśli można...

A więc rok temu gdzieś o tym czasie strasznie miałem wilgotno w aucie, na zewnatrz też był to czas dość mokry i wilgotny ale bez przesady. Pomyślałem więc o czyszczeniu i nabijaniu klimy, zajechałem do poleconego gościa, wszystko fajnie pięknie, przeczyszczona i nabita, 300zł. wraz z filtrem kabinowym i ok. Po kilku dniach wilgoć jeszcze większa w aucie, już nie puszczałem klimy bo myślałem że od tego... w końcu zajechhałem do gościa spowrotem, ten kazał zapuścić klime i powiedział że woda powinna kapać z pod auta po chwili, czekamy i nic - diagnoza zatkany odpływ z klimy. Hmmm pomyślałem no cóż Umówiłem się na operację czyszczenia odpływu. Oddałem auto i na szczescie gość dzwoni że to grubsza sprawa bo trzeba skrzynie poluzować, bo nie ma dostępu, no i czy auto potrzebuje na nastepny dzień. Ja konsternacja - skrzynie biegów ściągać :cry: Zadzwoniłem do znajomego mechanika i on stanowczo kazał zabierać autko gościa. Podjeżdżam do kumpla i włanczamy auto na max grzanie z klimą, po 15min, zmiana temp na chłodzenie, no i powtórnie grzanie. Po ponad pół godzinie zaczeła lecieć woda z klimy, autko się przesuszyło i jest do dziś ok. Trzeba dać czadu czasem tą klimą tak z moich doświadczeń...

Sorki że się tak rozpisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.