Skocz do zawartości

320i bardzo słabe hamulce


roomioo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój problem jest dokładnie taki jak w temacie. W mojej beemce sa bardzo słabe heble. Nie pompują sie. Na wyłączonym silniku bardzo cieżko wcisnąć pedał. Co może być powodem takiego stanu rzeczy? Bardzo prosze o sugestie, żeby nie wymieniać wszystkiego po koleji bez skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dociągałeś chamulce niedawno ??

Nie bardzo rozumiem tego pytania :?:

Witam

Mój problem jest dokładnie taki jak w temacie. W mojej beemce sa bardzo słabe heble. Nie pompują sie. Na wyłączonym silniku bardzo cieżko wcisnąć pedał. Co może być powodem takiego stanu rzeczy? Bardzo prosze o sugestie, żeby nie wymieniać wszystkiego po koleji bez skutku.

Zdejmij przewód z serwa i zapal silnik i sprawdź czy zasysa powietrze (przystaw palec) jeśli zasysa a pedał hamulca jest twardy to możesz mieć uwalone serwo.Jeśli nie zasysa to możesz mieć uwalony albo ten zaworek który jest na tym przewodzie albo nieszczelności na samym przewodzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rysunku masz serwo i w nim są trzy otwory duży średni i mały . Przewód wchodzi w ten mały http://www.realoem.com/bmw/diagrams/q/k/210.png. A tak w ogóle to podjedź na stacje djagnostyczną i niech sprawdzą ci hamulce bo może masz pozapiekane zaciski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie odpalenia samochodu hamulec mięknie i nurkuje do pozycji okolo 60%. Gdzie znajde ten wężyk od serwa ? Może być jakis inny powód ? np spalone tarcze, kończące sie klocki ?

 

To nie wina tarcz czy klocków, i wątpię też żebyś miał tak pozapiekane tłoczki (chyba że parkujesz auto w stawie lub odpalasz raz na rok). Jeśli słabe to szwankuje wspomaganie hamulców lub są one zapowietrzone. A odpowietrzałeś w ogóle je? To stało Ci się nagle czy takie auto kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.