Skocz do zawartości

320i bardzo słabe hamulce

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mój problem jest dokładnie taki jak w temacie. W mojej beemce sa bardzo słabe heble. Nie pompują sie. Na wyłączonym silniku bardzo cieżko wcisnąć pedał. Co może być powodem takiego stanu rzeczy? Bardzo prosze o sugestie, żeby nie wymieniać wszystkiego po koleji bez skutku.

Opublikowano

naciśnij hamulec i włącz silnik pedał hamulca powinien przysiąść

jeżeli nie ,to znaczy że nie działa wspomaganie

Opublikowano

a dociągałeś chamulce niedawno ??

A jak odpalisz jaki jest pedał

Opublikowano
a dociągałeś chamulce niedawno ??

Nie bardzo rozumiem tego pytania :?:

Witam

Mój problem jest dokładnie taki jak w temacie. W mojej beemce sa bardzo słabe heble. Nie pompują sie. Na wyłączonym silniku bardzo cieżko wcisnąć pedał. Co może być powodem takiego stanu rzeczy? Bardzo prosze o sugestie, żeby nie wymieniać wszystkiego po koleji bez skutku.

Zdejmij przewód z serwa i zapal silnik i sprawdź czy zasysa powietrze (przystaw palec) jeśli zasysa a pedał hamulca jest twardy to możesz mieć uwalone serwo.Jeśli nie zasysa to możesz mieć uwalony albo ten zaworek który jest na tym przewodzie albo nieszczelności na samym przewodzie
Opublikowano
  • Autor
W momencie odpalenia samochodu hamulec mięknie i nurkuje do pozycji okolo 60%. Gdzie znajde ten wężyk od serwa ? Może być jakis inny powód ? np spalone tarcze, kończące sie klocki ?
Opublikowano
Na rysunku masz serwo i w nim są trzy otwory duży średni i mały . Przewód wchodzi w ten mały http://www.realoem.com/bmw/diagrams/q/k/210.png. A tak w ogóle to podjedź na stacje djagnostyczną i niech sprawdzą ci hamulce bo może masz pozapiekane zaciski
Opublikowano
W momencie odpalenia samochodu hamulec mięknie i nurkuje do pozycji okolo 60%. Gdzie znajde ten wężyk od serwa ? Może być jakis inny powód ? np spalone tarcze, kończące sie klocki ?

 

To nie wina tarcz czy klocków, i wątpię też żebyś miał tak pozapiekane tłoczki (chyba że parkujesz auto w stawie lub odpalasz raz na rok). Jeśli słabe to szwankuje wspomaganie hamulców lub są one zapowietrzone. A odpowietrzałeś w ogóle je? To stało Ci się nagle czy takie auto kupiłeś?

Opublikowano
zacznij od wymiany płynu hamulcowego i odpowietrzenia układu
kultura jazdy na miare gwiazdy ;)
Opublikowano
  • Autor
Hamulce były biedne odkad kupilem bunie. Wymienie płyn, odpowietrze układ i jak nie bedzie ok to bede pisał. Dzieki i pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.