Skocz do zawartości

Opinie o biegach w kierownicy


Cinkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o info osoby które miały już stycznośc z manetkami biegów w kierownicy. Mam mozliwośc kupienia BMW 330i w takiej wersji z 2006 (USA)ma bardzo mały przebieg - interesuje mnie wszystko na temat awaryjności, spalania no i frajdy z jazdy. nadmieniam, że miałem ostatnio mercedesa z tiptronicem i nie było rewelacji : Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadmieniam, że miałem ostatnio mercedesa z tiptronicem i nie było rewelacji : Pozdrawiam

...moge tylko tu zajac konkrtene stanowisko, ja mam automat w dieslu a Tesc ma mercedesa E diesla z automatem 7-g tronic...przepasc jest makabryczna jezeli chodzi zmiane biegow na korzysc BMW: decyzje o zmianie biegu (o ile i na jaki), uslizg, szybkosc zmiany i trywialne ale drazek w BMW ma uklad zmiany tradycyjny (do przodu nizszy...) a w Mercu zmieniasz przesuwajac na boki :duh: :duh: :duh:

a teraz tradycyjnie "wujek dobra rada": idz/jedz do ASO BMW tam gdzie sprzedaja "uzywki" i przejedz sie taka wersja jak chcesz kupic..."poklamiesz" sprzedwacy, pojezdzisz godzinke i wszystko bedzie jesne: psauje czy nie :mrgreen: pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 330i wersje usa ale bez manetek w kierownicy ogólnie samochód miał wcześniej kraksę jak prawie wszystkie z usa i tak ogólnie nie mam z nim problemu. Na początku czasem jak wjechałem w dołek skrzynia wchodziła w tryb awaryjny i musiałem wyłączyć i włączyć auto i było ok podobno jakiś kabelek był luźno wpiety. Dwa razy padł czyjnik temperatury. Ale tak pozatym jestem zadowolony. Spalanko tylko po mieście to 15 na normalną jazdę ,a trasa nawet zaszłem do 6,5 . Wersja usa dużo bardziej komfortowe zawieszenie niż europa , trzeba się przyzwyczić.Mam również 335d z manetkami przy kierownicy ,ale dla mnie troszeczkę to wolno łapie uzywam tylko podczas wyprzedzania i wbijam niższe biegi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam straszy model bo e46 smg - i powiem że opcja z manetkami fajna sprawa. ogolnie wiekszosc jezdze na zwyklym automacie ale dzieki manetka nie musisz wciskac pedalu gazu do konca aby przerzucil bieg odrywać ręki z kierwonicy przy zmienianiu biegu co bardzo przydaje sie przy dużych obrotach jak wyprzedzasz. Dla mnie w serii 3 automat tylko z manetkami zwykly wolalbym w E klasie:). Na początkuu możach niechcacy trącać manetek potem sie przyzwyczaisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam 328xi z manetkami fajna sprawa zwarzywszy na to ze podczas normalnego ruszania samochód rusza z drugiego biegu,

a tak gdy wiem ze "cos sie szykuje" przełączam łopatkę na M1 i :norty: później możesz m2 m3 i jak już się droga kończy lub nie dajesz większego biegu sam przełącza na drive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.