Skocz do zawartości

Problem po wymianie oleju w skrzyni biegów.


Rutek E-34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem wymienić oleju w skrzyni biegów bo po użytkowaniu ponad 3 lata jeszcze tego nie robiłem. Wymieniłem olej na ELF TRANSELF EP 80W90 zrobiłem już z 200km i moim zdaniem jest porażka. Biegi wchodzą ciężej na zimnej skrzyni a szczególnie 2 bieg, po rozgrzaniu jest lepiej ale to nie to co na starym oleju. Żadnej kolorowej naklejki na skrzyni nie widziałem, mogę podać jakieś numery, temat dotyczy BMW E-34 2.0 24V 94r. Proszę o poradę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymieniłem olej na ATF z Mobila z oznaczenie Dexron II, tak jak było napisane w książce. Na początku również odczułem że biegi jakoś troszeczkę ciężej chodzą ale jak przyjmiemy ze stary olej był zużyty i co za tym idzie rzadszy to chyba raczej powinno tak być. Przynajmniej tak mi się wydaje. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja mam manualna skrzynie biegów, myślę o zalaniu olejem Valvoline HP GL-4 80W90.

 

Albo ja jestem ślepy, albo nie napisałeś, że masz manual a w opisie też tego nie widać :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej poprzedniej E34 z silnikiem M20 zalałem skrzynie syntetykiem z Valvoline 75W90 SynPower Full Synthetic i powiem szczerze byłem z tej operacji bardzo zadowolony. Skrzynia chodziła bardzo lekko nawet zimą przy mniejszych mrozach. Dopiero przy dużych mrozach -20 odczuwało się że olej gęstniał lecz dość szybko wracał do poprawnej płynności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według katalogu do skrzyni manualnej zalecają Valvoline HP GL-4 80W90, ELF Tranself EP 80W90. Do dyferncjału polecił mi kolega Valvoline Durablend GL-5 75W90 i właśnie taki olej zaleje do dyferencjału i skrzyni biegów manualnej, myślę ze będzie bardzo dobrze jeżeli kolega JanuszE34 zalał skrzynie syntetykiem z Valvoline 75W90 SynPower Full Synthetic tak że dzieki kolego za rozwianie moich watpliwosci :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.