Skocz do zawartości

Mały pożar silnika...co dalej robić???


slodki251

Rekomendowane odpowiedzi

3 dni temu mialem nieciekawa przygode. Miałem do przejechania okolo 3 km. Podczas postoju przy krzyzówce zauważyłem dymek spod maski. Wszystkie przesówki od ogrzewania były na zero i zapach nie dotarł do kabiny. Ale trzezwym mysleniem przejechalem krzyzowke i zatrzymalem sie kolo cpn z gazemw bezpiecznej odleglosci (bo mi sie przypomnialo ze nie mam gasnicy). Uchylilem mache i co moglem zobaczyc jak nie ogiec. Szybka akcja gaśnicza i kurz opadl. Pękł mi przewod paliwowy lub byl nieszczelny tuz przy listwie wtryskowej. Jechalem na gazie. wyciekalo paliwo ktore zapewne zlapalo iskre z alternatora. Na szczescie najbardziej ucierpialo wygluszenie maski. Ale palac sie skapywalo na przewody od wody i od paliwa. Oczywiscie poprzyklejalo sie co nieco do nich. Dzis doslownie przed chwila wyplukalem cala komore woda pod cisnieniem. co mam dalej robic. czy wymieniac wszystkie przewody od wody mimo ze nie przeciekaja? Czy nie powinienem miec przekaznika ktore odcina papke paliwa jak przelacze na gaz? przewod zasilajacy od paliwa strzela mi srednio co 3 miechy. Ale tym razem dowcipy sie skonczyly bo sie zapalil. Co z tym dalej robic???
WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ZYCIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolego strzela Ci przewód od paliwa co trzy miechy, to oznaczało by że nie odłącza Ci się pompa paliwa podczas jazdy na gazie!! Sprawdź to w pierwszej kolejności.

Paliwo (pompa paliwa) podczas jazdy na gazie musi być odłączone.

Podejrzewam że benzynka (opary) zapaliła się od kolektora wydechowego a nie od alternatora:P

Jeżeli chodzi o pozostałe przewody, to jak są nadpalone bądź uszkodzone to lepiej wymienić bo nie wiadomo czy nie puszczą podczas eksploatacji. Taniej jest wymienić za wczasu niż później gdzieś na trasie naprawiać.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehehhe ale bzdury - od kiedy to pompa ma nie chodzic na gazie - a wtryski - co ma je chlodzic podczas jazdy - przwod od paliwa ci strzela bo albo kupujesz gowniany za 5 zeta albo twoja pompa paliwowa laduje duzo wiecej niz wymagane 3- 3.5 bara. Sprawdz to.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa a paliwo krąży w tych wtryskach czy zatrzymuje się w listwie skoro jedziesz na gazie i wtryski nie działają??

wtryski padają jak się zasuwa na samym gazie

ale masz rację że zazwyczaj pompki się nie odłącza, na PB chodzi normalnie??

sprawdziłbym ciśnienie paliwa i ewentualnie wymienił regulator ciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.