Skocz do zawartości

Jak wymontować tylne głośniki w bmw 320 sedan?


BlackKris

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, że głośniki w tylnej półce są już wyeksploatowane i źle grają, chciałbym się do nich dostać i wymienić na nowe, ale nie wiem jak się do nich dostać, wie ktoś może jak je wymontować?? Edytowane przez BlackKris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie pod pytanie?mam ten sam problem z tym ze u mnie nie ma fabrycznych,mam swoje elipsy 6x9 i za cholere nie moge ich tam zamontowac,dostęp koszmarny,musialbym sie chyba wygiac w chińskie S i wejsc do bagaznika zeby to zrobic,totalna porazka,probowalem wyjac tylna kanape ale to nic nie daje bo tam jest ta metalowa grodż i nic z tego.pomooocyyy!! :cry2:

"TAKI EGZĘPLARZ TO PRAWDZIWY UNIKAT A STAN POWALA NA KOLANA !!!" :lol:

nie wróż ze szklanej kuli http://emotikona.pl/emotikony/pic/027.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wskazówki w książce Sam naprawiam bmw e36 (str. 296), a więc:

1. Podważyć ostrożnie i wyjąć kratkę osłonową pod tylną szybą.

2. Wykręcić dwie śruby mocujące dolną osłonę.

3. Wykręcić dwie śruby mocujące, wyjąć głośnik z obudowy i wyciągnąć wtyk złącza.

 

Jak komuś się uda je wymontować przy pomocy tych wskazówek to niech napisze, gdyż ja będę to robił dopiero w weekend majowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposob podany z ksiazki sam naprawiam napewno jest prawidlowy, ja zrobilem w ten sposob ale bez ksiazki poprostu droga dedukcji. Chyba kazdy glosnik ma pod siatka ochronna wkrety mocujace go a w e36 calosc wychodzi do bagaznika bynajmniej w sedanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec trzeba zdiac kratke ktura znajduje sie pod tylnia szyba.Mamy dwie sruby odkrecamy je wypinamy mała wtyczke od głosnika z boku jest blaszka która trzyma głosnik srubokretem podwarzamy ja i wyjmujemy od wnecza bagarznika.I to by było na tyle :cool2:Pozdrawiam :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma zadnych blaszek ani nic,probowalem tego sposobu,i z bagaznika i ze srodka,nadal nic,glosniki sa za duze i nie ma mozliwosci wlozyc/przykrecic ich od srodka,u mnie jest tak ze chyba juz ktos robil jakies przerobki,widac ze bylo cos wycinane z blasze,zrobie fotke to pokarze jak to u mnie wyglada

 

aha a co to za adaptery?moglby ktos dac jakiegos linka?

"TAKI EGZĘPLARZ TO PRAWDZIWY UNIKAT A STAN POWALA NA KOLANA !!!" :lol:

nie wróż ze szklanej kuli http://emotikona.pl/emotikony/pic/027.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"matko boska" a jak ty je zamierzasz od srodka wlozyc? jesli chodzi o glosniki 6x9 to najlepiej dystanse - przykrecasz do glosnika a dystans z glosnikiem do beemki hehe, od bagaznika wkladasz glosnik z dystansem a srubkami od srodka przykrecasz wsio razem lol

bardziej lopatologicznie sie nieda wytlumaczyc

dystanse glosnikowe 6x9 e36

http://www.allegro.pl/item985463575_dystanse_glosnikowe_bmw_3_bmw_e36_6x9_kpl_lodz.html

np takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.