Skocz do zawartości

Palące się z kontrolki :(


fastforward

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ! Jestem nowy i potrzebuje waszej pomocy ! :D

 

Mój problem polega na tym iż pala mi się dwie kontrolki na desce , dwie kontrolki :( , wiem że jedna jest od poduszki powietrznej tylko nie wiem od której , jak można to zdiagnozować ??

 

Druga kontrolka jest od jakiegoś światła , cały czas się pali , wszystkie żarówki sa wymienione , dołączam zdjęcie abyście wiedzieli która kontrolka ......

 

http://yfrog.com/6t20100420291j

 

Proszę o pomoc :)

Edytowane przez fastforward
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wydaje mi sie ze Kontrolka od poduchy sie swieci bo moze byla wystrzelona albo jest gdzies uszkodzony kabelek (mozliwe ze pod fotelem) a ta 2 kontrolka mysle ze od podswietlenia rejestracji,( prawa), wez zdejmij ten plastik co oslania zarowke przeczysc styki i zobacz wtedy,w to miejsce lubi sie dostawac woda.....:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do poduchy patrzyłem na kable pod fotelem i nic nie zrocilo mojej uwagi aby cos sie odlaczylo itp . Gdzie jeszcze mozna spojrzec aby sprawdzic ta poduche ??

 

Bo znajac mechanikow krzykna pare zl za sprawdzenie :(

 

Co do tablicy rejestracyjnej , to powiem ci ze jest tam troszke zasmiedziale , gdyz wymienialem zarowke ale nie mialem czm tego wyczyscic , wiec jutro to zobacze , co i jak ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel pod fotelem , wystarczy ruszyć i zapali się kontrolka i tu już trzeba kasować z kompa , druga opcja jest taka , że masz niesprawną matę naciskową w fotelu pasażera , która odpowiada za wystrzał poduchy pasażera gdy ktoś na nim siedzi , a trzecia opcja może nie masz którejś z poduch . Co do oświetlenia to raczej należało by przeczyściś podświetlenie tablicy , bo jak zaczną się zwarcia to i zamek bagażnika przestanie działać . :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam problem z tymi kontrolkami świecą obie od tylnych świateł , zapewne to jest powiązane z tym moim tematem/problemem wciąż NIEROZWIĄZANYM !!! viewtopic.php?f=69&t=116531 :mad2:

 

Masz zwarcie w instalacji albo w lampach. A jeśli lampy są nie oryginalne to tym bardziej będziesz miał problemy z kontrolkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam kolegów dzisiaj jechałem i agresywnie sie podsunełem do przodu bo hamowałem i zaciagnełem tą dżwignię od regulacji i po chwili zapaliła MI sie ta kontrolka od poduszki i teraz nie wiem czy uszkodziłem kabelek czy mate ?? jak zdiagnozowac czy to wina kabla czy maty ?? w poniedziałek jade podłaczyć pod kompa bo wcześniej nic sie nie paliło i były wszystkie jak sprawdzałem przed kupnem na kompie.

 

a moze wtyczka sie odłączyła ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów dzisiaj tam zajrzałem i zobaczyłem jakąś wtyczkę wtyczkę tylko dziwne bo ona idze od tego mechanizmu czy teleskopu od pasa a po stronie pasażera nie ma tej wtyczki :(

 

i mam rebusa ktoś już sie wzmagał z poduszka ??

Z poduszką zmagał się pewnie człowiek, który siedział na tym fotelu gdy wystrzeliła poduszka :(... Jeśli po stronie pasażera nie ma wiązki to sprawdź też pironabój ( to ten "mechanizm czy teleskop" o którym piszesz). Jeśli jest pusty ( o ile w ogóle jest) to na bank był wystrzał poduchy. A potem poszukaj śladów naprawy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona wychodzi z tego teleskopu ale nie wiem gdzie ma byc podłaczona.. :(

No ma być podłączona pod wtyk, który jest pod siedzeniem, wychodzący spod wykładzin pod fotelem ( jak mówiłem, znajdź miejsce wg kompletnego zestawu który masz pod drugim fotelem). Jak nie widać - wyjmin fotel, zdejmij wykładzinę i szukaj... Innego wyjscia nie widzę. Lecz i tak po objawach, niestety, wydaje się że egzemplarz był uderzony. Oby nie mocno.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie dzisiaj byłem podłaczyłem na kompie i wyskoczył Mi bład napinacza kierowcy. . .

 

i teraz mam rebusa gdzie on jest podłaczony ponioeważ pod siedzeniem pasażera nie ma tego kabla przy napinaczu ;(

 

chyba nie obejdzie sie bez wyciągnięcia fotela :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie już wiem gdzie ale nie jak mam włorzyć tą wtyczkę i takie pytanko

 

 

jak wypiąć tą żółta wtyczkę pod siedzieniem z tej blaszki ?? jak ją wypne to wtedy bede miał dostęp żeby ją włorzyć pomożcie koledzy!!

 

co idą kabelki do maty i od napinacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.