Skocz do zawartości

325i zerwany gwint od sruby w misce olejowej


rafti

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie ,dzisiaj rona wymienialem kola na letnie i zauwazylem ze sie troche spocila pod miska ,odrazu fura na podnosnik i wychodzilo na to ze sruba byla nie dokrecona do konca,ale jak dokrecalem to czulem ze przekrecilem,nie wykrecilem jej bo bym musial olej zlac i wogole kicha,wiec moje pytanie brzmi ,jezeli rozwalilem gwint w misce bo prawdopodobnie tak sie stalo ,to czy jest szansa nagwintowania go czy trzeba cala miske wymienic :mad2:
nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli przeskoczyła Ci śruba to nie zerwałeś gwintu na misce tylko na tej śrubie bo jest to właśnie tak skonstruowane aby "silnoręcy właściciele" popsuli korek a nie miske :lol: kup sobie korek i będzie ok ;)

Pierwsze słysze, jezeli masz aluminiowa miske i metalowy korek to jakim cudem na korku ma sie zerwac gwint?

No nic watpie w to, ale jezeli tak sie stalo spr czy na korku jest jakas podkladka jak tak, to ja sciagnij moze zalapie sróba o grubość podkladki, a jezeli nie to nie ma co sie bawić nagwintuj miske na troszke wieksza sróbe i po problemie, smiało mozesz tak zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety małe jest prawdopodobieństwo, zerwania się gwintu stalowej śruby w aluminiowej misce.

Trzeba operację przegwintowania przeprowadzić ostrożnie, bo jak by nie patrzeć wiórki moga dostać się do wnętrza miski.

Najlepiej zlać stary olej do czystego pojemnika i "przelać" nim silnik jeszcze raz (1-2 litry z odkręconym korkiem spustowym).

Dzięki temu wypłyną ewentualne zanieczyszczenia z wnętrza miski.

 

Doraźnie można pobawić się w taśmę teflonowe (takie jak do hydrauliki), dzięki temu uszczelnisz korek "na raz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli przeskoczyła Ci śruba to nie zerwałeś gwintu na misce tylko na tej śrubie bo jest to właśnie tak skonstruowane aby "silnoręcy właściciele" popsuli korek a nie miske :lol: kup sobie korek i będzie ok ;)

Pierwsze słysze, jezeli masz aluminiowa miske i metalowy korek to jakim cudem na korku ma sie zerwac gwint?

No nic watpie w to, ale jezeli tak sie stalo spr czy na korku jest jakas podkladka jak tak, to ja sciagnij moze zalapie sróba o grubość podkladki, a jezeli nie to nie ma co sie bawić nagwintuj miske na troszke wieksza sróbe i po problemie, smiało mozesz tak zrobic.

 

przemekmdc dobrze prawi :D korek w misce olejowej jest od środka nawiercany wiec jest nadzieja że ukrecił sie przy łbie sruby. Miałem juz podobny przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak stara śróba nie zalapie bez podkladki o ile tam w ogole jest, to zlej stary olej do pojemnika litrowego i przelej po przegwintowaniu i tyle, ja w poprzednim aucie nawet tego nie robilem, mialem taki problem w oplu, jak gwintujesz i tak opiłki leca na ciebie :P jak auto jest na podnosniku, ale dla spokoju olejem mozesz przepłukać.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłumacze wam jeszcze raz jak komu dobremu hehehehe :lol: śruba jest tak sknostruowana że w środku jest pusta tak jak kolega pisał "nawiercana" po to aby mogła się ukręcic nie wierzycie to sobie odkręćcie a pisze to bo sam kiedyś ukręciłem :P i efekt jest taki że urywa sie głowka a ten środek przewiercony zostaje i ten trzpien który jest przwiercony....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
witam koledzy mam pytanie. co zrobic jesli korek ktory mi sie urwal zostal w srodku w misce. mam go wyciagnac czy tez nie przeszkadza to i wystarczy jak zaloze nowy korek. pytam bo jesli mialoby to zepsuc silnik to wole sciagnac miske i wyciagnac ten kawalek ale jesli on by sobie tam spokojnie lezal to chetnie bym go tam zostawil i nie ruszal przynajmniej na razie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.