Skocz do zawartości

Roznica miedzy 3.0d??


luke_t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim silniku 3.0d w modelu 325d z 2007 mam okolo 194KM i 400Nm, natomiast w 330d czy 530d (E90, E60) moc silnika jest 230KM i 500Nm. kod silnika jest taki sam wiec jakie sa roznice miedzy tymi silnikami? Czy tylko mapa?

Dzieki z gory za odp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jezeli tak jak piszesz, ze nr sa takie same to w tym i drugim modelu masz sinik M57 to odp. dales sobie sam: silniki sa identyczne :mrgreen: najprosciej zadzwon do "normalnego" ASO (jezeli takie jest :mrgreen: ) i zapytaj tam "czlowieka" od czesci, powie Ci, czy wszystko oprocz silnika mechanicznie jest takie samo... ja mam silnik N57 (245KM, 520Nm) i tutaj zmiany w samym silniku w odniesieniu do M57 sa makabryczne... + dodatkowo inne wtryski + inne turbo + .... + na koniec oczywiscie inna mapa...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi sie, zeby pracownik ASO z działu części chciał porównywac dwa silniki i sprawdzac rózne rzeczy. Ale spróbowac możesz.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Same silniki sa takie same ale roznica moze byc w osprzecie BMW buduje systemem "Baukasten" - slabsza moc - montuja slabsze hamulce (srednica tarcz) naprzyklad - fakt ze jakies rezerwy sa, ale jak np. (znow wroce to chipowania) jak dla danego modelu (numer nadwozia sie liczy!) moc zostanie zmodyfikowana w gore o iles tam % takie auto traci w niemczech licencje czyli nie mozna nim poprostu jezdzic, chyba ze dostosujesz je do modelu wyzszego moca, czyli moze byc uklad hamulcowy, jezdny itd. itd. Sam silnik jest przewaznie softem wyhamowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gdyb ktos mial ten sam model, co ja, czyli 325d, wiec roznica jest tylko we wtryskach, jakas rurka z ukl. powietrza no i softem. Przestudiowlem dwa silnik od 325d i 330d z 2006r, czyli moj 197KM i 230KM z 330d, kod silnika M57T2. Nawet turbo jest te same.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim silniku 3.0d w modelu 325d z 2007 mam okolo 194KM i 400Nm, natomiast w 330d czy 530d (E90, E60) moc silnika jest 230KM i 500Nm. kod silnika jest taki sam wiec jakie sa roznice miedzy tymi silnikami? Czy tylko mapa?

Dzieki z gory za odp.

Pozdrawiam

Jest inna głowica.

325d ma tą samą co e46 330d, natomiast 330d e90 ma już wzmocnioną montowaną również do 335d.

Pozdrawiam,

Mateusz


Najnowsze Mapy do Nawigacji 2014

http://chomikuj.pl/MapyNaviBMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.