Skocz do zawartości

[E87] Spalanie 10/100


tsz79

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie .... Czy z autem jest coś nie tak ?

 

118d i na komputerze 9,9 ...

 

Fakt ,faktem ,że w Łodzi zajebiaszcze korki ,felga 225 ,czasem się wciśnie .Aczkolwiek wynik praktycznie 10L to jednak za dużo nieprawdaż ?

 

 

Co można sprawdzić ,zrobić by wynik ten polepszyć ?

 

 

W trasie udało mi się zejść na 6,5 ,to jakas masakra jest przecie .Poprzednie moje auto Citroen c4 HDI

Spalanie w mieście około 7 a w trasie nawet 3.9 ...

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego żeby auto spaliło 3,9 literka to chyba cię tiry wyprzedzały ( pózniej ktoś mówi że do Zakopanego jechał 5 godzin :) ) , nie przesadzajmy :) ja e60 udało mi się zrobić wynik 5 litrów ale to nie było można nazwać jazdą

 

Najlepszy sposób zatankuj do pełna , skasuj licznik przejedź równe 100 km podjedź na stację i zatankuj znowu do pełna w ten sposób obliczysz ile spalił ci samochód , być może komputer przekłamuje ze względu na większe koła

Pamiętaj w korkach zawsze pokaże ci więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer moim zdaniem w e87 troszkę oszukuje. Do obliczania średniego spalanie bierze sporą liczbę kilometrów. Najlepiej jest z zerować stan tuż przed trasą. U mnie 118d w trybie mieszanym Warszawa- Łódź pokazuje 7,5. Najniższy wyniki osiągnąłem wracając z nadmorza 5,2 litra, ale max prędkość to 120km/h . Co do jazdy po mieście Łodzi to 8,5-9 litrów spala mi szczególnie że raczej dynamicznie jeżdżę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy sposób zatankuj do pełna , skasuj licznik przejedź równe 100 km podjedź na stację i zatankuj znowu do pełna w ten sposób obliczysz ile spalił ci samochód , być może komputer przekłamuje ze względu na większe koła

Pamiętaj w korkach zawsze pokaże ci więcej .

 

Dokładnie, jestem pewien, że wtedy spalanie będzie dużo niższe, bo u mnie XC90 D5 (2,4 diesel) ze skrzynią automatyczną pali 9,5 litra na 100 kilometrów w cyklu mieszanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, nie ma się czym przejmować :) komputer zawyża wartości... ja mam cały czas 9-10l/100km jak by mi palił ciągle 10 litrów to zrobiłbym od tankowania do tankowania okk 500km bo zbiornik jest cośkoło 50l a robie 650-700km.

jazda bardzo dynamiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ,no może rzeczywiście coś komputer przekłamuje ,tymbardziej ,że prędkość chyba zawyża o jakieś 7 km/h . Możliwe ,że to przez rozmiar kół ....

 

Zatankuję kiedyś pod korek ,jak będę się wybierał w dłuższą trasę ,sprawdzę za pomocą nawigacji ile wyszło km na pełnym baku .

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w e60 przy zmianie na koła 245/40 r 18 z 225/50 r 16 spalanie wg. licznika wzrosło o litr , jak i oczywiście zasięg się zmniejszył ale po własnych obliczeniach wychodzi na to że licznik przy większych kołach przekłamuje .

Ciekawe czy nie da się wgrać jakiegoś oporgramowania w serwisie do kół np. 245/40 r 18 tak aby zmienić parametry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w e60 przy zmianie na koła 245/40 r 18 z 225/50 r 16 spalanie wg. licznika wzrosło o litr , jak i oczywiście zasięg się zmniejszył ale po własnych obliczeniach wychodzi na to że licznik przy większych kołach przekłamuje .

Ciekawe czy nie da się wgrać jakiegoś oporgramowania w serwisie do kół np. 245/40 r 18 tak aby zmienić parametry ?

Można ustawić w ukrytym menu komputera pokładowego korekcję dla wskazania śr. zużycia paliwa.

Opis jak wejść i poruszać się po menu był już na forum. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jestem pewien, że wtedy spalanie będzie dużo niższe, bo u mnie XC90 D5 (2,4 diesel) ze skrzynią automatyczną pali 9,5 litra na 100 kilometrów w cyklu mieszanym.

 

Bond chyba zapomniałeś o 1 przed 9 :mrgreen:

 

Słuchajcie ... samochód pali dużo, czasami więcej a czasami ile zdąży i po co nad tym rozprawiać i dywagować ... już są dwa wątki "ile pali" :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz, jak ktoś ma problemy z szukaniem.

Punkt 20 dotyczy korekcji błędnych wskazań licznika.

 

ukryte menu - poradnik E60 E87 E90 ...

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=16&t=57919

 

ew. w formie tabelki:

http://e90.wetpaint.com/page/BC+hidden+menus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ,dzięki popróbuję z tym ukrytym menu .A czy jest możliwość ,ustawienia wskaźnika prędkości ? patrzę i nie widzę tej funkcji .Przyznam ,że mi przekłamuje o jakieś 7km/h wedle nawigacji .Zapewne w tym też tkwi problem ,że tyle pali .

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ,dzięki popróbuję z tym ukrytym menu .A czy jest możliwość ,ustawienia wskaźnika prędkości ? patrzę i nie widzę tej funkcji .Przyznam ,że mi przekłamuje o jakieś 7km/h wedle nawigacji .Zapewne w tym też tkwi problem ,że tyle pali .

 

Cześć Tomcio,

wskaznika niestety nie możemy kontrolować, a co do przekłamywania to standard w każdym aucie.

 

PS

będe dziś ok 17 na gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrafię uruchomić ukrytego menu. Wie ktoś jak to jest w e87 ?

jasne :)

 

trzymaj długo przycisk od kasowania licznika ok 10 sekund

następnie pulsacyjnie przyciskając ten sam przycisk przejdż w pozycję 19 i tam musisz wklepać również tym samym przyciskiem swój kod (suma 7 ostatnich znaków w VINie max może być coś ok 44)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huberto właśnie tak robię ,tylko nie wiem czy dobrze .Wkładam plastikowy kluczyk z imo ,wciskam :o

zapalają się kontrolki . Wciskam przycisk reset ,na 10s ,15 s i nic ...Co robię nie tak ? :mad2:

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

to zrób to na włączonym silniku

1. przyciśnij przycisk (na liczniku w lewym dolnym rogu) ok 10s. - mi po 1s. kasuje się stan licznika po kolejnych 4s. przywraca się stan licznika po kolejnych 2s. wyskakuje coś z ABSem :shock: i następnie upragnione ukryte menu :8)

2. przyciskaj pulsacyjnie przyciskiem, aż dojdziesz do 19 - poczekaj chwile... ok 2s.

3. i teraz wklep kod z VINu

 

i to wszystko - musi chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mi wyszło 7,6 na komputerze .Trasa 1000 km .naprawdę było 7.4 ,przekłamuje tylko o 0.2

4 osoby plus spory bagaż ....

Oczywiście góry .... więc sam nie wiem ....

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wyszło 7,6 na komputerze .Trasa 1000 km .naprawdę było 7.4 ,przekłamuje tylko o 0.2

4 osoby plus spory bagaż ....

Oczywiście góry .... więc sam nie wiem ....

Ja na weekendzie majowym byłem w Pradze plus zwiedzanie okolic, z Krakowa zrobiłem łącznie jakieś 1200km w obie strony. Spalanie z komputera 6.9L/100km. Realne po zatankowaniu 6.5L/100km. 4 osoby, cały bagażnik, czasami z klimą włączoną, prędkości rożne :P

A i spalanie spadło mi po chipie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01.01 K-ZAHL W/T

(Kilo-Zahl Wirklich/Tacho?) Tacho in thousands True/Tacho? to sa prawdziwe kilometry ????

 

mam przejechane 59850 km

a w tym menu pisze 49 tys. nie czaje tego ukrytego menu?

" Ser feliz no es conseguir lo que deseas, es desear lo que tienes. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiedzcie,

Komputer pokazywał mi spalanie o ok 0,5L za małe.

Wszedłem w ukryte menu i zgodnie z instrukcją do liczby 1000 dodałem procent - wyszło okolo 7%

Ustawiłem wiec na 1070 i dumnie zacząłem testować.

Jakież było moje zdziwienie gdy zamiast dzwignąć spalanie o okolo 0,5L z 6,8 do 7,3 wzrosło mi do 9 :shock: :shock: :shock:

Czyzby ta instrukcja z forum jest nieaktualna i jakoś inaczej sie to ustawia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.