Skocz do zawartości

E60 525d problem z chwilowymi spadkami mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, szanowne grono forumowiczów :8)

 

posiadam od jakiegos czasu E60 z grudnia 2004 roku z silnikiem 2,5 d podobno 163KM choc auto z grudnia (nie wiem jak to mozłiwe) ale nie tego sprawa dotyczy. Problem polega na dziwnych zachowaniach się silnika tzn. auto czasami nie reaguje na pedał gazu po czym wciskam do oporu i po chwili odpał i wciska w fotel. wiem że jest kilka postów z podobnym problemem ale jednak sprawdziłem informacje i cóż nadal problem wystepuje. dokładniej pisząc mogę jechac w trasie 200, 300 km bez mocniejszego przyspieszania tzn. nie wciskac gwałtownie pedału w podłoge i nie przekraczając 3 tys. obr/min to silnik pracuje ok. tak jakby coś się zawieszało w silniku

jak zaczne mocniej się z nim obchodzic to przy ok 1600 do 2000 obr/min nie ma siły nawet po wiekszą górkę wyjechac i nagle puszcza chmure czarna z wydechu i odpał az w fotel wciska. czasami rano odpalam jest ok przy temp ok 7 stopni a czasami rzuca silnikiem i jak nie przekroczy ok 2000 obr/min to kopci pow. przestaje.

 

wymienione świece, czyszczona odma, czyszczony zawór podcisnieniowy sterowania turbo

Jeżeli ktoś zna temat to proszę o poradę co można jeszcze zrobic z tym fantem

 

pozdrawiam

Opublikowano
rozumiem, że nie masz DPF (końcówki rur wydechowych w dół?)

felgi, opony, prestige tuning, elementy carbon, znaczki carbon, grile

hurtowe ceny na zimowe opony renomowanych marek

http://img169.imageshack.us/img169/4364/gpowerwheel.jpg

Felgi oraz akcesoria legendarnego G-Power!

http://www.inovit.pl http://www.kahndesign.pl http://www.wolfrace-wheels.pl

Opublikowano
  • Autor
końcówki wyprowadzone na wprost zakończone chromem...
Opublikowano

wiec jak koncowki chrom to masz dpf-czyli filtr czastek stalych...

kiedys mialem bmw e46 2.0d- tez dostawal zadyszki ok 2000obr- pozniej strzal i rakieta; w moim przypadku byly problemy z turbina i prawidlowa jej regulacja;

poszukaj na forum-kilka osob maialo podobne objawy

http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=85122

 

 

ps zawsze w takich sytuacjach polecam db diagnoste bmw- bedzie taniej i szybciej niz wrozenie z fusow

pozdrawiam Konrad
Opublikowano

w dodatku na 99% nie masz turbiny sterowanej podciśnieniowo, tylko elektroniczny moduł+silniczek elektryczny i to prawdopodobnie właśnie nawala.

 

zweryfikuj to np po numerze VIN na www.realoem.com (znajdź jaką masz turbinę).

felgi, opony, prestige tuning, elementy carbon, znaczki carbon, grile

hurtowe ceny na zimowe opony renomowanych marek

http://img169.imageshack.us/img169/4364/gpowerwheel.jpg

Felgi oraz akcesoria legendarnego G-Power!

http://www.inovit.pl http://www.kahndesign.pl http://www.wolfrace-wheels.pl

Opublikowano
  • Autor

Czytałem tego posta już wcześniej.

U mnie jest ten problem że jak narazie jeżdzę po mieście to silnik i turbo pracują idealnie (żadnych braków mocy)

tylko że jak mu dam troche po "garach" to zaczyna przerywac nastepnie dam mu troche odetchnąc i wszystko wraca do normy.

myśle jestcze czy z kolektorem nie ma jakiś problemów czasami ;/

 

pytam na forum bo miałem wczesniej e90 też same problemy i wydawałem pieniądze i żadnych rezultatów nie było (sprzedałem problem)

jak narazie się sytuacja powtarza z e60 tylko wpierw popytam

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NC51&mospid=47751&btnr=11_3603&hg=11&fg=50

Opublikowano
Jesli kolektor popekal, to powinienes czuc spaliny w srodku!Przerabialem to, a do tego mowisz, ze czarna chmura i lecisz, wiec tak wyglada jak by sie pdf oczyszczal hmmm, ale ile razy by sie oczyszczal!! Ile masz przejechane???
Opublikowano
  • Autor
podobno 150tkm sprawdzałem w serwisie i z przegładów też wychodzi oryginalny przebieg...
Opublikowano

Sprawdź przepływomierz.

Może nie pracować tak jak trzeba.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dziś sprawdziłem przepływke

okazało się ze jest w pozadku.

problemy wciąz występują moze ktoś się spotkał z podobnym problemem?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.