Skocz do zawartości

320d traci moc


wania126

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.Otoz stojąc dzisiaj na swiatlach z kolega obok passatem 1998 rok z 90 konnym tdi,chcielismy sie zmierzyc....byłem pewny ze bd wąchal moje spaliny a tu niestety rozczarowanie...;/ bunia moja napewno nie ciagnie tak jak powinna...Na poczatku mi to nie przeszkadzalo ale z czaseem sie to robi wkurzajace...Jak wdepne to raz idzie a raz sie zach jakby ja cos blokowalo...traci moc i po chwili znowu...;/ to chyba tzw turbodziura??:) Patrzałem tu na forum i widze ze duzo ludzi pisze ze to przepływomierz albo zaworek od turbo albo cos tam jeszcze...:)i tu mam pytanko mysle zaczac od przepływki,odlaczyc ja i zobaczyc jak bd chodzic bez tylko teraz gdzie jest to gniazdo...Moze to glupie pytanie ale niewiem ;/ Chcialbym zeby moja e46 szla tak jak powinna a nie mulik taki...;/ Doradzcie cos,Z gory wielkie dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przeplywka oznaczona nr. 1 na obrazku i tam masz na niej gniazdo gdzie jest podlaczona wtyczka. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=13_0652&hg=13&fg=20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak oczywiście ja rozumiem ale wtedy kontrolka nam sygnalizuje i widzimy, że winą jest ASC. Może niech Wania126 powie jak przebiegał wyścig :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na przepływomierz.

Proponuję podjedz w swojej miejscowości na hamownię - okaże że ten passat miał więcej koni jak ty.

 

MI jak padł przepływomierz auto było "przymulone" i ścigać się mogłem na światłach z seicento.

Pojechałem na hamownię okazało się że mam 79 KM. Po wymianie przepływomierza auto odzyskało swój wigor i moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem przeplywke z 468 na 527 nowa i poprawa jest ale mala a ekonomizwer nie dochodzi do 20l na 4 biegu dalej. Boje sie ze nie da sie dojsc do pelnej mocy w tym modelu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci jutro...

Bo jutro wszystko się wyjaśni!!!

Mi nie musisz mówić, moja 320d nie cierpi na brak mocy :lol: Oczywiście mogłoby być więcej, ale więcej mocy będzie wraz z kolejnym autem :wink:

Odpisuje Burner-owi

A nie tobie ty tą wypowiedzią nic nie wnosisz tylko zwiększasz liczbę napisanych postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bedzie tez wiecej z kolejnym. Tym razem moze 320i. A co do przeplywki to mam soft D5 wiuec powinno dzilac z BOSH 527 a jak nie chce dzialac to nie mam sily aby tearaz asc-o szukac. Moze sam cos w DISie podzialam.

 

Pompe vacuum tez wymienielem wiec to raczej nie sprawa podcisnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie bedzie tez wiecej z kolejnym. Tym razem moze 320i. A co do przeplywki to mam soft D5 wiuec powinno dzilac z BOSH 527 a jak nie chce dzialac to nie mam sily aby tearaz asc-o szukac. Moze sam cos w DISie podzialam.

 

Pompe vacuum tez wymienielem wiec to raczej nie sprawa podcisnienia.

 

Jesli piszesz o 320i 150 KM to przyspieszenie ma takie samo do 100 km/h jak 320d 136KM wg. danych technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci jutro...

Bo jutro wszystko się wyjaśni!!!

Mi nie musisz mówić, moja 320d nie cierpi na brak mocy :lol: Oczywiście mogłoby być więcej, ale więcej mocy będzie wraz z kolejnym autem :wink:

Odpisuje Burner-owi

A nie tobie ty tą wypowiedzią nic nie wnosisz tylko zwiększasz liczbę napisanych postów.

W sumie zacząłeś o czymś mówić, a tak naprawdę nic nie powiedziałeś.

Mi nie zależy na Twoim sposobie odzyskania utraconych KM, ale jest na tym forum gro osób, dla których każdy możliwy sposób doprowadzenia auta do serii jest bardzo ważny. Mam nadzieję, że tym razem zrozumiałeś przesłanie mojej wypowiedzi.

 

A apropo ilości moich postów, spójrz na ich ilość i datę mojej rejestracji na forum...

 

P.S. Powodzenia w odzyskaniu utraconej mocy.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piję do Ciebie ale jutro wszystko sie wyjaśni jeśli chodzi o to co mam do wrzucenia na forum (wykresy z hamowni) bo dziś nie mam na to czasu (mam uszkodzony skaner i musze to zrobić u kolegi). Jak wrzucę skany to powiem co zrobiłem.

 

Tanie nie było ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli piszesz o 320i 150 KM to przyspieszenie ma takie samo do 100 km/h jak 320d 136KM wg. danych technicznych.

 

Wedlug danych technicznych moze i tak. Ale w zyciu ma lapsze kopyto niz nasze 320d 136 konne ktore maja po 110 koni jak ktos cos juz porobil. Problematryczny to silnik i model. A czy warto ryzykowac 320d 150ps??

 

Wracajac do watku:

- jezdzilem jako pasazer w 2ch 320d 136 ps i za duzo nie byly lepsze niz moja

- moja po zmianie przeplywki i smarowaniu ciegna turbo plus pompa vacuum, czyszczenie intercoolera

 

Moc sie poprawila nie mam takiego skoku jak kiedys gdzie przy 2200-2300 slabl i znowu przyspieszal.

 

Wedlug DIS i INPY wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piję do Ciebie ale jutro wszystko sie wyjaśni jeśli chodzi o to co mam do wrzucenia na forum (wykresy z hamowni) bo dziś nie mam na to czasu (mam uszkodzony skaner i musze to zrobić u kolegi). Jak wrzucę skany to powiem co zrobiłem.

 

Tanie nie było ale warto.

 

I co ruszylo sie cos w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.