Skocz do zawartości

Spadek mocy w M62TU 4.4 374000km 99r automat


Maxtoto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku tygodni mam problem w postaci spadku mocy na 4 i 5 biegu. Na 3 pierwszych biegach auto przyspiesza (jest wyczuwalny spadek mocy przy około 3700 /4200 obrotów na pierwszych 3 biegach ale kręci do końca do 170km/h) na 4 biegu obroty spadają ponizej 4000 i auto zbiera się okrutnie wolno ledwie zamykam 4 wbijam 5 i jest 215km/h i tyle.

W ECU jest błąd P1509 czyli " Variable valve timinig bank 1" i świeci się CHECK ENGINE oczywiście. Z tym błędem jeżdżę od mniej więcej 30000km i nigdy nie było takich problemów z mocą aż do teraz. Okazuje się że są kolejne 2 błędy: P0170 - Fuel trim malfunction (mieszanka zbyt uboga) bank 1 i P0173 czyli to samo w bank 2. Przeczyściłem przepływkę ale nie ma efektu co dalej? Dolot, podciśnienie z separatora oleju, katalizatory? Gdzie szukać i od czego zacząć?

Auto sprawia wrażenie jakby miało kluche w gardle idzie ale jakby z tyłu plandeka, na postoju silnik pracuje równo.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wskazówki.

Czy ktoś zamawiał BMW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam,

miałem podobne objawy czyli od 1 do 3 zbierał się nie najgorzej choć wyczuwalny był spadek mocy w okolicach 4000obr/min na 4 i 5 było już gorzej choć do 200 km/h po dłuższej chwili dało się rozpędzić... powód czujnik masy powietrza - około 500pln. Po wymianie wróciło wszystko do normy. Jak masz możliwość to przełóż na "chwilkę od jakiegoś" znajomego z innego e38 4.4l od razu będziesz wiedział czy to jest powodem. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego, podejrzewam ten czujnik jednak jest drogi i nie mam z kim podmienic bo aktualnie jestem za granicą ale to jest 1 rzecz od której zacznę. Ciekaw jestem czy po podmiance konieczny jest reset przy pomocy komputera diagnostycznego czy odrazu powinna byc roznica?

Pozdrawiam.

Czy ktoś zamawiał BMW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za poświęcony czas w połowie tyg lece do kraju tam znajdę kogoś na podmiane czujnika badz po prostu kupie nowy w Polsce mniej więcej 100euro taniej więc warto zaoszczędzić.

Trzymaj się Seb.

Czy ktoś zamawiał BMW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.