Skocz do zawartości

Kupno samochodu z Belgi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam Kolegów. Przepraszam jesli nie tu załozyłem temat ale nie mogłem znaleść odpowiedniej stronki:( Otóz mam pytanie. Kupiłem auto z Belgi. ale bez tablic rejestracyjnych belgijskich. wypisałem na papierze tablice i załozyłem własne. i mam pytanko. . Opłaciłem skarbowy. urząd celny ale czekam na papiery do rejestracji bede miał dopiero po świetach:( i chce spytac czy jak mam ubezpieczony samochód na belgijskie numery i zrobiony przegląd techniczny to czy policja w razie zatrzymania może mi coś zrobic za to??? Ponieważ samochód jest mi bardzo potrzebny czekam na odpowiedz którzy znaja ten temat i wiedza o co chodzi...? pozdrawiam
Opublikowano

Masz naklejke na szybie z numerem?

jesli jestes pewien ze oc wazne to tak mozesz ale ten szkopol ze jak postawisz samochod na parkingu to mozna go odcholowac za sam brak tablic :8)

Wiec lepiej napisz karteczke za szyba z informacja ukradli mi tablice czekam na nowe i numer rejetracyjny obecny

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Opublikowano
  • Autor
Chodzi o to, ze samochód jest na belgijskich numerach ale ubezpieczony w polsce właśnie na te numery belgijskie?? co w związku z tym?
Opublikowano

ale jak napisałeś te tablice są zrobione przez Ciebie

i według mnie nie bardzo można na nich jeżdzić

Opublikowano
za brak tablic jest mandat :twisted: tak samo jak za brudne tablice :norty: Jak masz oc to mozesz jezdzic :cool2:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Opublikowano

viewtopic.php?f=68&t=120678

 

Nie ten dział! Zapoznaj się ze strukturą forum!

 

Pozdrawiam i przenoszę

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Witam Kolegów. Przepraszam jesli nie tu załozyłem temat ale nie mogłem znaleść odpowiedniej stronki:( Otóz mam pytanie. Kupiłem auto z Belgi. ale bez tablic rejestracyjnych belgijskich. wypisałem na papierze tablice i załozyłem własne. i mam pytanko. . Opłaciłem skarbowy. urząd celny ale czekam na papiery do rejestracji bede miał dopiero po świetach:( i chce spytac czy jak mam ubezpieczony samochód na belgijskie numery i zrobiony przegląd techniczny to czy policja w razie zatrzymania może mi coś zrobic za to??? Ponieważ samochód jest mi bardzo potrzebny czekam na odpowiedz którzy znaja ten temat i wiedza o co chodzi...? pozdrawiam

 

Autami z Belgii nie wolno jeździć po sprzedaży, dlatego Belgowie zabierają tablice. Pomysł namalowania swoich na papierze, to powiem Ci, że wybitny. :D :D :D

 

A teraz na poważnie. Nie możesz jeździć tym autem do czasu zarejestrowania w Polsce. Kropka.

 

A tak już przy okazji. W jaki sposób przywiozłeś to auto z Belgii??? Bo jak przyjechałeś z tymi kartonami zamiast tablic do Polski to jesteś mistrzu szczęścia. :)

Opublikowano
A teraz na poważnie. Nie możesz jeździć tym autem do czasu zarejestrowania w Polsce. Kropka.

 

 

Czemu nie moze skoro ma oc ??

Jest jakis przepis o tym ze auto musi byc zarejestrowane w pl ????

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Nie, ale musi być zarejestrowane w innym kraju, a auto, które zmieniło właściciela w Belgii nie jest już zarejestrowane. We Francji np. są zostawiane tablice i nabywca może 2 tygodnie jeździć jeszcze na tym dowodzie rejestracyjnym, potem już nie. W Polsce o tym nie wiedzą więc jak masz OC to jeździsz, ale Niemcy już tacy głupi nie są i wielu wracających z Francji już dostało piękny mandacik, auto pojechało na parking i trzeba było po nie wrócić z lawetą, więc koszty sumaryczne gigantyczne. Niemieckie żółte tablice też mają przecież ledwie 5 dni ważności i w tym przypadku nasza policja też już wali mandaty jak kogoś dorwą i możesz sobie polisą OC najwyżej pomachać jak Ci wtedy się zrobi gorąco. ;)

 

Pomijając tamte aspekty pozostaje jeszcze ten, że kolega sobie namalował na kartonie tablice. Weź sobie zdejmij w swoim aucie tablice i namaluj na kartonie ich odpowiedniki, potem jedź poszaleć w Niemczech, zobaczymy jak długo tam pojeździsz mimo, że masz OC. ;)

Opublikowano
Nie, ale musi być zarejestrowane w innym kraju, a auto, które zmieniło właściciela w Belgii nie jest już zarejestrowane. We Francji np. są zostawiane tablice i nabywca może 2 tygodnie jeździć jeszcze na tym dowodzie rejestracyjnym, potem już nie. W Polsce o tym nie wiedzą więc jak masz OC to jeździsz, ale Niemcy już tacy głupi nie są i wielu wracających z Francji już dostało piękny mandacik, auto pojechało na parking i trzeba było po nie wrócić z lawetą, więc koszty sumaryczne gigantyczne. Niemieckie żółte tablice też mają przecież ledwie 5 dni ważności i w tym przypadku nasza policja też już wali mandaty jak kogoś dorwą i możesz sobie polisą OC najwyżej pomachać jak Ci wtedy się zrobi gorąco. ;)

 

Pomijając tamte aspekty pozostaje jeszcze ten, że kolega sobie namalował na kartonie tablice. Weź sobie zdejmij w swoim aucie tablice i namaluj na kartonie ich odpowiedniki, potem jedź poszaleć w Niemczech, zobaczymy jak długo tam pojeździsz mimo, że masz OC. ;)

 

Niewiedzialem ze Belgia wyrejestrowuje autka tak szybko :mrgreen:

W PL nakatonowych tablicach dojedziesz wszedzie najwyzej mandat chyba 100 zl ale balbym sie zaparkowac auto bo jak stoi bez tablicto mozna je odcholowacc :twisted:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.