Skocz do zawartości

316i problem ze spryskiwaczami oraz czujnikami parkowania


oses

Rekomendowane odpowiedzi

1.A więc zauważyłem że jeden spryskiwacz słabiej mi działa, więc ściągnąłem mate wygłuszającą silnik aby zobaczyć co jest nie tak, okazało się że płyn wypływa tuż przed wylotem z spryskiwacza tam gdzie kończy się wąż gumowy i jest takie małe białe coś, tam wycieka woda układ wygląda na do ciśnięty brak luzu, tylko jakby woda wycieka z tego białego, jakaś tam dziurka jest. Czy jakby spryskać to silikonem da rade czy zatkam cały spryskiwacz, oczywiście planuje to delikatnie spryskać??

2. Mam problem z czujnikami parkowania otóż gdy włączam wsteczny słychać charakterystyczny dźwięk włączania się czujników (długie piiiiii) jednak w miarę cofania i zbliżania się do przeszkody żaden dźwięk nie występuje nawet gdy bardzo blisko cofnę w stronę przeszkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego pytania jak zatkasz to dziurkę to i tak nie będzie lecieć. Ani przez dziurkę ani przez spryskiwacz :norty: Mi się stało to na trasie więc to białe poleciało do rowu, naciągnąć przewodu nie mogłem więc drugie poleciało do bagażnika i teraz jeżdżę w ogóle bez tego. Ale leci mi praktycznie tylko z prawego a z lewego mam takie ciśnienie że nie dolatuje do szyby :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do spryskiwacza, to wymień końcówkę wadliwą i dobrze zaciśnij wąż,powinno grać.

 

Co do PDC - długi, wysoki dźwięk po włączeniu wstecznego oznajmia Ci błąd w układzie PDC, coś na kształt "uważaj, bo PDC nie działa!!" Pozostaje Ci podłączyć auto pod kompa i połączyć się z układem PDC, żeby zobaczyć, czy to wina któregoś czujnika, czy czegoś z modułem. Czasem przyczyną niedziałania PDC jest wilgoć, lub mocno zabrudzone czujniki.

Albo jedź na kompa, albo ściągnij zderzak i przyjrzyj się połączeniom itp.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.