Skocz do zawartości

328,Czy to normalne, że sprzęgło chodzi tak ciężko..??


tresor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupilem 328 i sprzęgło bardzo ciężko chodzi, w sumie jeździ sie fajnie ale chyba aż tak ciężko nie powinno być, w każdym razie kobieta by nie miała szans normalnie poprowadzić tego auta.. I jeszcze jedno- jak szybciej wbijam bieg to jest uderzenie w podłoge, szczególnie to odczuwalne jest jak sie siedzi na tylnej kanapie. Nie wiem czy nie powinienem sie tym zająć.. żeby nie zaszkodzić samochodowi.. :doh:
kocham moją bejke!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sprzęgła, to nie wiem jak ciężko, ale to chyba dobrze, co do stuków, to ostatnio na innym forum wyczytałem, że to dyfer, albo niedokręcona skrzynia.... ja od siebie dodałbym jeszcze sprawdzenie podpory wału

oczywiście na pewno powinieneś sie tym zająć :wink:

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to bedzie wina sprzegla dokladnie docisku a jeszcze dokladniej sloneczka na docisku.

Jak wiemy ( oczywiscie bez obrazy ) kobiety maja nawyk trzymania lekko nogi na pedale sprzegla.Kazda mowi ja tak tylko a silownik jest czuly i dotyka lekko lozysko sloneczka i tak sie kreci wycierajac niepotrzebnie sloneczko.Czasami widac to po wyciagnieciu docisku jest slad w miejscu gdzie dotyka lozysko.

Ja osobiscie mialem podobnie podczas wbijania biegu byl taki lekki stuk.Ja zakwalifikowalem go poprostu do nie calkowitego rozsprzeglania.Nie wiem ile twoje auto ma przebiegu moje mialo 170.000 i wymienilem caly komplet koszt sacha 700 zl lozysko tarcza docisk.

Problem zniknal.

Acha na poczatku tez myslalem ze to lozysko na podporze walu ze moze ma luz i lekko wal pcha do gory,ale tak nie bylo.

To moja opinia pozdrawiam !

BMW RULEZ - Drive It And Believe It ! [ skype driftm3 ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ma 148 tys km, kobieta raczej nim nie jeździła, tak czy siak stukać w podłoge nie powinno.. :? Mam nadzieje, że moge jeszcze z 10-15 tys km zrobić.. a potem najwyżej wymiana sprzęgła, bo narazie kasy nie mam i czasu- obrona pracy mgr.. Czekam na kolejne opinie.. Pozdrawiam! aha ogólnie autko jak nowe, oprócz jednej rzeczy: -gałka od biegów była zniszczona, normalnie jakby ktoś niezrównoważony psychicznie ją używał... :?:
kocham moją bejke!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzęgła: sprawdź najpierw szczelność przewodów doprowadzających płyn do wspomagania do skrzyni biegów-konkretnie (przy wejściu do skrzyni). Wiesz, że pomiędzy pedałem sprzęgła a skrzynią biegów nie ma linki :lol:

Jeśli chodzi o stukanie w podłogę to stawiam na wybicie conajmniej jednej z tulei na której mocowany jest dyfer do podwozia- w trakcie przeniesiania momentu na tylną oś -nie ma siły by nim nie "rzucił". Pozdrawiam

Nie sztuka skorzystać z serwisu-SZTUKA ZROBIĆ TO SAMEMU !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.