Skocz do zawartości

[E87] Radio Bussines/Funkcja Aux in


tsz79

Rekomendowane odpowiedzi

wie Hubert czytałem ,mozliwe ,że masz rację ,tylko jak to sprawdzić ? I czy ewentualnie nie można zaprogramować aux w radiu ? czy też trzeba zmieniać całe radio ?

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hmmm...

wyjmij proszę zapalniczkę w raz z gniazdem na AUXa (jack) i zobacz, czy to jes jakoś podłączone, czy tylko sprzedający włożył zapalniczkę z wejsciem na AUXa - popatrz, czy w okół tego gniazda są jakieś minimalne rysy świadczące o demontarzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku,

z drugiej strony nie masz czego żałować, że nie działa AUX...

Jak chcesz to dam Ci mój działajcy - ja tego nie używam, ponieważ dzwięk jest fatalny w porównaniu z płytą CD - ja podłączam ipoda, iphona, gdzie dźwięk wychodzący jest fajnej jakości...

niech wypowiedzą się, ale szczerze użytkownicy AUXa, czy go używają i który dźwięk jest lepszy CD, czy AUX!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ktoś wspominał ,że dźwięk z AUX to dramat ,ale rzeczywiście jest aż tak źle ?

co w przypadku radioodtwarzacza PROFESIONAL ? czy tam jakość też jest słaba ?

Zastanawiam się nad modułem bluetooth do auta ,wtedy kupiłbym nawigację z bluetooth i myślę że dało by się z nawigacji odsłuchiwać ,poprawcie mnie jak sie mylę .

 

Tylko czy radio business obsługuje bluetooth i urządzenia z nim parowane ? :roll:

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie słyszałem Business, ale mam odsłuch przy radio Proffesional i oceniam na jego podstawie - DRAMAT

modół bluetooth działa tylko z radiem Proff (do kupienia radio proff, bluetooth, swiatłowody, i wiązka przewodów..)

 

zgadza się, jeżeli kupisz nawigacię z bluetoothem to możesz połaczyć ja z radiem - w nawi ustawiasz "nadajnik" fal radiowych a w radio szukasz tych fal i działa :) ja tak miałem z nawigacją NOKIA 500, ale znowu jakość... też masakra...

 

na allegro są transmitery, które podłączasz pod zapalniczkę i w ten transmiter ładujesz kartę SD, czy tam coś innego... i taka sama zasada, jak wyżej (ustawiasz nadajnik i w radio szukasz fal :)

będziesz w warszawie to zapraszam i pokażę Ci, że oba powyższe rozwiązania są do bani - jeżeli lubisz muzykę to wypalaj płytki CD :cool2: ja tak robie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i teraz juz sam nie wiem ..... muszę na spokojnie z tym się przespać .Denerwuje mnie to ,że muszę obecnie słuchać tylko radia .Cd to mi się nie chce wypalać .

 

Przemyślę wszystkie za i przeciw .W późniejszym czasie i tak będę chciał założyć bluetooth ,także muszę się liczyć z wydatkiem ...

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem tak... Naprawiaj AUX, ale nie spodziewaj się cudów. Dźwięk nie powala, ale jak sobie będziesz chciał coś podłączyć i posłuchać jadąc rano do pracy, to będziesz potem marudził, że nie masz gdzie tego włożyć.

 

Podejrzewam, że faktycznie może coś być niepodłączone. Raczej wątpię by trzeba było coś doprogramować, bo aux był na wyposażeniu "prawie" seryjnym (jest bardzo niewiele aut, które tego nie mają).

 

Jakiej jakości możesz się spodziewać po jacku 3,5 mm? Żeby było super, to byś musiał ciągnąć złote przewody do auxa, a nie jak w aucie zapewne są pół miedziane.

 

BMW nie robi dobrych seryjnych nagłośnień w swoich autach. Niestety :cry: O wiele lepsze są w VW. No chyba że masz Pro Logic 7, no ale cena za taki zestaw jest jak za pół auta :)

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawić AUX -fajnie ,tylko od czego zacząć ? :?

 

skoro radio nie przełącza na AUX ,to może wina leży po stronie radia

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba wykluczyć to, czy samo wejście jest uszkodzone i niepodłączone. Najlepiej jest też sprawedzić przewód, który wtykasz jak i samo urządzenie czy jest sprawne. Jak do tej pory będzie OK, no to trza będzie rozerbrać konsolę środkową i sprawdzić czy tam jest podłączone. Jak tak, to trza się upewnić czy AUX wymaga doprogramowania, bo może masz jakąś starą wersję softu z początku wieku i wtedy jeszcze nie obsługiwało AUXa. Jak w BMW powiedzą, że nie trza, to trzeba sprawdzić ustawienia radia, bo może coś gdzieś trzeba przełączyć. Jak radio jest OK, tzn. ustawienia, no to radio nie obsługuje AUX, albo coś się w nim popsuło.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ktoś wspominał ,że dźwięk z AUX to dramat ,ale rzeczywiście jest aż tak źle ?

co w przypadku radioodtwarzacza PROFESIONAL ? czy tam jakość też jest słaba ?

Zastanawiam się nad modułem bluetooth do auta ,wtedy kupiłbym nawigację z bluetooth i myślę że dało by się z nawigacji odsłuchiwać ,poprawcie mnie jak sie mylę .

 

Tylko czy radio business obsługuje bluetooth i urządzenia z nim parowane ? :roll:

 

 

Mam podłaczonego ipoda do radyjka bussines.Słucham tylko z niego muzyki.Jestem "zadowolony" z jakosci.Nie jest to szczyt ,ale jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś był uprzejmy wymieniać Business na Professional i:

1. jak sobie poradził ze złączem USB (którego fabrycznie w samochodzie nie było, co oczywiste przy Business)

oraz

2. czy po wpięciu nowego radia aux jack działa bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś był uprzejmy wymieniać Business na Professional i:

1. jak sobie poradził ze złączem USB (którego fabrycznie w samochodzie nie było, co oczywiste przy Business)

oraz

2. czy po wpięciu nowego radia aux jack działa bez problemu?

 

1.Jakie USB???

2. działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mało konstruktywnie, ale mam radio Business i przełączając funkcje włącza się radio, cd i aux właśnie. Troszkę miałeś kombinowane w aucie, może jednak ktoś odłączył w ogóle aux?? To nie była przecież żadna nadzwyczajna, tylko standardowa funkcja. USB było, z tego co pamiętam, od pewnego momentu drogą opcją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mało konstruktywnie, ale mam radio Business i przełączając funkcje włącza się radio, cd i aux właśnie. Troszkę miałeś kombinowane w aucie, może jednak ktoś odłączył w ogóle aux?? To nie była przecież żadna nadzwyczajna, tylko standardowa funkcja. USB było, z tego co pamiętam, od pewnego momentu drogą opcją.

 

Tomek napisał, że AUX zaczął działać gdy podpiął nowe radio proff, ale mnie interesuje opcja z USB? takie coś w ogóle jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś był uprzejmy wymieniać Business na Professional i:

1. jak sobie poradził ze złączem USB (którego fabrycznie w samochodzie nie było, co oczywiste przy Business)

oraz

2. czy po wpięciu nowego radia aux jack działa bez problemu?

 

1.Jakie USB???

2. działa

 

Bo ja mam tylko wejście jack, ale do Prof jest też teraz opcja z dodatkowym USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak :

 

kupiłem chyba najnowsze radio profesional ( srebrne gałki ) ,nie ma żadnego USB .

Aux już działa .

 

Co do zmiany z business na profesional to :

 

 

NIE POLECAM !!

 

 

zdecydowanie lepszy dźwięk był w radiu business .Po daniu głośności na maks ,wszystko pięknie grało .Mój zestaw samochodowy według VIN to HIFI ,cokolwiek to oznacza .Być może ten businnes ma inne końcówki mocy .Jednakże po założeniu professional jest DRAMAT .Bass muszę przykręcać na "0" bo jak dam więcej to głośniki charczą jak stary jamnik . Nie wiem o co chodzi ,ale troszkę załamka .

teraz myślę nad zmianą głośników ,lub już sam nie wiem co ...może założę ponownie business .....

 

 

ktoś wie o co chodzi ????

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

witam

 

co prawda nie e87 ,ale mam e60 z tunerem TV(nav professional),

apropos AUX czy jest możliwośc zainstalowania dodatkowo tej fukncji? w menu obok FM i CD nie pojawia sie AUX, czy to wiąże się z jakimś adapterem jak w modelach mk4 i czy trzeba będzie kodować dodatkową funkcję lub zmieniać oprogramowanie w aucie??

 

czy za pomocą aux pójdzie tylko tramsmisja dźwięku czy też moge wrzucić na wizję jakieś dvd ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dokodować aby był AUX w każdym systemie Audio BMW. Z resztą każdą funkcję trzeba kodować, USB, TEL itd.

 

tsz79 teraz charczą ponieważ radio ma wbudowany wzmacniacz w przeciwieństwie do Businessa, musisz odpowiednio posutawiać Basy itd. powinno być lepiej.

 

To że w radiu Business nie miałeś opcji AUX IN a w aucie była oznacza że miałeś nie oryginalne radio lub ktoś coś przeprogramowywał (gdyby tylko AUX IN się zepsuł, to w radiu była by jego opcja ale nie dostępna lub nie działająca ). Żeby w radiu był AUX IN lub USB trzeba mu to dokodować, on sam tego nie zobaczy. A to że teraz masz AUX IN w radiu Professional oznacza że kupiłeś radio które wcześniej było w samochodzie z AUX IN - była ta funkcja dokodowana. Wejdź w Proffesionalu w menu lub audio i zobacz czy nie masz wolnych pól - np. telefon pod którym będą puste kreski, to będzie oznaczać że telefon też jest dokodowany tyle że u Ciebie go nie ma.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o E60 to można dołożyć normalne AUX lub USB. Albo tak jak fabryka, albo zamiast zmieniarki poprzez adapter.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kokos wspomniał - jest to możliwe ,że pro ma nie tyle wzmacniacz ,co mocniejsze końcówki mocy , u mnie gra radio ładnie kiedy basy poustawiam poniżej zera ... tyle ,że ja dołożyłem drugi wzmak do bagażnika .... więc u mnie grają dwa ... a radio business które ładnie grało mam na sprzedaż za 100 zł ale tam własnie chyba trzeba dokodować aux ,bo u mnie nie działało ,chociaż wejście było

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wtedy majac tuner tv oryginalnie, będę mógł oglądać filmy z zewnetrznego żródła??

Takie rzeczy tylko w erze :mrgreen: Aż tak dobrze nie ma, BMW mocno ogranicza funkcjonalność urządzeń, wszystko musi być tak jak oni mają to w planie :wink:

 

Jedyną opcją byłby zakup odtwarzacza DVD podłączonego przez tuner telewizyjny do iDrive, który miałby wejścia USB i odczytywał filmy w danym formacie :)

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam! To mój pierwszy post, więc nie chciałem zakładać nowego tematu ale myślę, że mój problem poniekąd wpisuje się w ten temat.

Niedawno zostałem szczęśliwym nabywcom BMW E87 z 2007 roku. I tu pojawia się moje pytanie. W podłokietniku ma ono wyjście AUX In, czy jest możliwość wymiany go na takie dodatkowo posiadające wyjście USB jak tu: http://cgi.ebay.de/BMW-E90-E91-E92-E93-E82-E87-E88-USB-AUX-IN-BUCHSE-/170659605298?pt=DE_Autoteile&hash=item27bc1aeb32 ? Radio, które posiadam to Bussines CD z Navi i widzę, że nie ma tam opcji odtwarzania USB z oczywistych względów, więc czy dodaniu USB radio będzie je obsługiwało bez problemu czy będzie to wymagało przeprogramowania? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.