Skocz do zawartości

[E87] Radio Bussines/Funkcja Aux in


tsz79

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem w mojej E81, a mianowicie po włożeniu pendriva z muzyka do wejścia USB nic się nie dzieje. Co może być przyczyną? Dodam,że mam navi i gdy wchodzę w radio to jest tylko FM, AM, CD, AUX.. i gdy daje na AUX to mnie wywala z niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
To że w radiu Business nie miałeś opcji AUX IN a w aucie była oznacza że miałeś nie oryginalne radio lub ktoś coś przeprogramowywał (gdyby tylko AUX IN się zepsuł, to w radiu była by jego opcja ale nie dostępna lub nie działająca ). Żeby w radiu był AUX IN lub USB trzeba mu to dokodować, on sam tego nie zobaczy. A to że teraz masz AUX IN w radiu Professional oznacza że kupiłeś radio które wcześniej było w samochodzie z AUX IN - była ta funkcja dokodowana. Wejdź w Proffesionalu w menu lub audio i zobacz czy nie masz wolnych pól - np. telefon pod którym będą puste kreski, to będzie oznaczać że telefon też jest dokodowany tyle że u Ciebie go nie ma.

 

 

Nie mogę znaleźć w instrukcji obsługi systemu głośnomówiącego.

Czy to oznacza, że pomimo wielofunkcyjnej kierownicy (z przyciskami do obsługi telefonu) i mikrofonu w podsufitce moje radio nie jest przystosowane do obsługi telefonu (niemam fabrycznej nawigacji). Podobnie z AUX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam posiadam Radio Business CD z roku 2007 Samochód BMW 320d E90. Po podłączeniu urządzenia do AUX muzyka jest tylko w przednich prawych drzwiach. Co może być przyczyną. Wszelkie próby ustawień nic nie dają. Na radio i cd wszystko jest ok.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Witam posiadam Radio Business CD z roku 2007 Samochód BMW 320d E90. Po podłączeniu urządzenia do AUX muzyka jest tylko w przednich prawych drzwiach. Co może być przyczyną. Wszelkie próby ustawień nic nie dają. Na radio i cd wszystko jest ok.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Mam podobnie, tyle że u mnie gra lewa strona [przód i tył].

Skoro wiele osób pisze o słabszej jakości, ale nie o mono, to zakładam, że to pewnie wina kabla, który łączy ipoda z gniazdem AUX.

Gorzej będzie jeśli to kable w samochodzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

 

odświeżę trochę temat, może uzyskam jakąś odp przed udaniem sie do serwisu.

 

Zakupiłem 118i poliftingową, radio Business z navi i iDrive. W podłokietniku aux i usb. Niestety żadne z wejść nie daje znaku życia.

Testowałam smartfona, mp3'ke i 4 pendrivy o rożnych pojemnościach, róznych jakościach plików i formatowaniu.. Po wybraniu AUX w iDrive momentalnie przerzuca mnie na radio za każdym razem.

Podłączenie mp3'ki czy telefonu do usb nie powoduje też jego ładowania, ani żadnej innej reakcji.

Wyciągnąłem gniazda spod podłokietnika zeby sprawdzić czy coś nie jest odłączone,ale na amatorskie oko wszystkie wtyczki siedzą ok.

Kwestia kodowania? Tylko z jakiej paki to nie działa jesli wg vin radio, navi i interfejs audio usb jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mam znowu takie dziwne objawy.

Mam radio business z wbudowanym w podłokietniku aux i usb jak również bluetooth.

I pewnego dnia przestało wszytko działać.

Po podpięciu aux nie wykrywa sprzętu i ten sam objaw po podpięciu usb. W usb również brak napięcia bo nie ładuje urządzeń.

Po przełączeniu w idrive na telefon zaczyna kręcić i kręcić i nic z tego nie wychodzi. Nie łączy się i nie można wejść w dalsze opcje .

Sprawdziłem bezpieczniki za schowkiem i wszystkie wyglądają ok.

Czy jest jakieś zabezpieczenie odpowiadające za te trzy rzeczy naraz? Może ma ktoś pomysł co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z tego co sie orientuję za wszystkie 3 funkcje odpowiada moduł znajdujący się w bagażniku. Z nim połączony jest jeszcze jeden mniejszy.

W moim wypadku okazalo się że były kiedyś chyba zalane : / i poszła wymiana obu części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, mam problem z tym AUX-em, (podobnie jak kolega jeden tutaj już pisał powiązany z rozładowanym akumulatorem). Radio Business, AUX był, teraz 'zniknął' z opcji MODE, czyli mam CD i radio..

 

Przed rozładowaniem się aku wszystko działało jak należy..

 

Postaram się rozwiązać ten problem, myślę że rozwiązanie go nie zajmie mi wiele czasu i się z wami podzielę wiedzą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Troche pozno (auto spedzilo ostatnie 2 tyg. u mechanika) ale juz pisze jak to bylo w moim przypadku, moze to komus pomoze..

 

Przede wszystkim wlozony nowy akumulator musi zostac 'zarejestrowany' - komputer musi dostac informacje, ze pojawil sie nowy aku i ze wszystko jest ok i ma nie swirowac. Kolejna rzecz jest taka, ze radio musialo zostac w zwiazku z nowym aku zaprogramowane na nowo.. :/

 

P.S. sorry za brak pl znakow - nowy komp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.