Skocz do zawartości

Bmw 316 . zwarcia w elektryce


Maciej22

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ! Mam problem z elektroniką w mojej Bmw .. mam zwarcie na bezpieczniku A10 jest to bezpiecznik od pozycji. Nie palą mi sie pozycje prawe z przodu i z tyłu i na desce rozdzielczej . Jak wkładam bezpiecznik bez zaplonu to nie spala go . wystarczy ze włacze światła albo zaplon. Niewiem od czego to jest .. Również mam problem z bezpiecznikiem od centralnego zamka i imobilajzera tak samo sie przepala . Ale nawet jak nie mam zapłonu to robi sie zwarcie .. I nie moge wogóle odpalić samochodu. Byłem w warsztatcie to mówili mi ze żyła od centralnego zamku była przerwana i nie wysyłala polecenia do komputera.

Jeżeli ktoś mial kiedyś taki problem to czy mi pomoże ? Bo szkoda mi ze stoi i ją nie jeżdze ! A jestem wielkim fanem tej marki

Pozdrowionka dla miłośników !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

podepne sie do tematu, u mnie problem chyba jest troszke wiekszy poprzedniemu wlascicielowi nie wiem jakim cudem nadtopila sie skrzynka bezpiecznikowa i szlag trafil instalacje. Obecnie samochod odpala chodzi bez zarzutow problemem jest brak swiatla drogowego prawej lampy, brak swiatla stop, brak postoju lewej lampy przod brak podswietlenia wszystkich przelacznikow wewnatrz. Zauwazylem ze kilka bezpiecznikow jest wyciagnietych w nr od 31 do 46 brakuje ok 5 sztuk po sobie po odkreceniu skrzynki z bezpiecznikami okazalo sie ze kable od spodu sa poprostu nadpalone a raczej zjarane. I teraz niech mi ktos powie gdzie szukac przyczyny tego stanu. Samochod posiada nieoryginalny alarm, ktory poprzedni wlasciciel odlaczyl poprzez przeciecie przewodu zasilania. Sam juz nie wiem jak z tej sytuacji wybrnac niebardzo mam ochote zakupic cala nowa wiazke elektryczna do e36 bo to chyba mila sie z celem i niezle da po kieszeni. Moze ma ktos jakies pomysly sugestie co dalej no i w jaki sposob dojsc ktory pzepalony przewod w skrzynce bezpiecznikowej pod ktory bezpiecznik podlaczyc kilka z nich poprostu sie upalilo w gniazdach i dyndaja luzno w skrzynce. Strach autem jeszdzic aby go nie wypalic a potrzebne koniecznie jest

 

dzieki za kazda sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj widze ze u ciebie jest wiekszy problem niz u mnie .. doczytalem sie ze nie masz paru bezpiecznikow ale czy je masz wsadzone ? bo jezeli ich nie masz to nie beda ci dzialac swiatla bo bezpieczniki musza byc dziwie sie ze ci odpala wiec zwarcia nie masz tak jak u mnie .. i niestety jak dalej nie bedzie ci dzialac po wsadzeniu ich to bedzie trzeba przejrzec elektryke bo kable nie moga ci zwisac pozdrowka !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecierajace sie kable w klapie to standard, mialem to juz w dwoch autach bmw. A co do kolegi ktory sie podlaczyl, to nie wiadomo co spowodowalo przytopienie tej obudowy i do czego to doprowadzilo. radzil bym odwiedzic dobrego elektryka.
http://img684.imageshack.us/img684/4426/c23a511dcaf4207f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u elektryka jestem juz umowiony, jak pisalem samochod odpala jezdzi bez zarzutow a brak kilku bezpiecznikow zapewne tych swietlnych pod ktorymi sa wypalone przewody, podejrzewam ze komus zaczelo sie to jarac wywalil bezpieczniki a reszta czyli przewody i koncowki na nich spadly na dol do skrzynki

 

samochod narazie stoi z wyjetym aku bo strach aby sie to nie zajaralo podczas jazdy wiec tylko odpale go aby dojechac do elektryka i niech on juz cos wymysli bo mnie od tego juz leb peka

Swoja droga to tak sie zastanawiam ile taka usluga moze kosztowac jesli okaze sie ze w aucie jest polowa instalacji do wymiany

przewody w klapie sprawdzalem i sa w nieuszkodzonej gumowej koszulce ale cholera wie moze pod ta koszulka sie przetarly i daja zwarcie jeden o drugi ale to juz niech fachowiec sprawdza ja tylko martwie sie o rachunek. Sam nie wiem ile moze zaspiewac????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zapewne nie masz światel przez te kable i bezpieczniki ! pojedz do elektryka bo mozesz sobie przepalic reszte elektryki . ja mialem w swojej e36 dwa problemy z elektryka . Mialem od zamka centralnego wiązke przelamana i nie wysylala polecenia do komputera aby odpalic samochod ..zrobili mi to i nadal mialem ten sam problem z odpalaniem.. Własnie w tylnej klapie mialem przelamane przewody i dotykaly masy i tez mi stopiło bezpiecznik !! ale juz wszystko jest okej ! Cena która zaplacilem to 150 zl ... pojezdzilem tydzien i teraz mi sie stacyjka rozwalila i znow musze wydać ! ale cóż jestem założenia ze nie tylko w mojej sie to psuje i dąże do tego aby działała bo tej przyjemnosci z jazdy nie da sie kupić :) pozdrowionka ! z Malborka ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie juz ta cena nie martwi oby tylko wszystko dzialalo i sie nie zjaralo znow bo szkoda by bylo zrobic pochodnie z samochodu

Swoja droga to w pierwszej chwili zalowalem ze zakupilem e36 bo dotychczasowa e30 nigdy mnie nie zawiodla, chcialem ja sprzedac i zostawic tylko e36 ale dzis wiem ze zostaje w stajni bo gdyby nie poczciwa e30 to pieszo bym naginal 50 km dziennie :mad2: fanie ze sie nie obrazila na mnie po zakupie mlodszego modelu.

Jutro zawoze autko do elektryka i niech cos z nia zrobi, jak bede wiedzial co ja boli to dam znac. Koszty juz sa malo wazne wiem ze kiedys te dwie bryczki sie odwdziecza za moje dobre serce :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

zgodnie z obietnica daje znac co z moja bunią, juz wszystko jest w porzadku, winowajca okazala sie wiazka kabli w klapie bagaznika. Izolacja zewnetrzna byla ok ale pod nia izolacja przewodow ze starosci popekala. Instalacja wypalila sie dlatego ,ze jakis baran wladowal tam bezpiecznik 40A wiec nie moglo sie inaczej stac slabsze bezpieczniki palilo przy zwarciach a ten mocny wytrzymal a instalacja padla.

Koszt wymiany wiazki w skrzynce bezpiecznikowej, wymiany wiazki tylnych swiatel 300 zl wiec nie tak wiele zwazajac ze polowa kabli byla poprostu upalona przy gniazdach bezpiecznikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od cholery i ciut ciut ( 300 ) pln

trzeba bylo samemu kabelki pozmieniac lol

 

heh taki mialem zamiar ale jak po odkreceniu skrzynki bezpiecznikowej zostala mi w dloni wiazka osmalonych upalonych kabli to skapitulowalem, niebardzo mialem czas dochodzic ktory gdzie itd a teraz mam chociaz gwarancje ze gdyby cos to juz elektryk za to odpowiada nie ja.

 

Jakby bylo malo przygod z elektryka w e36 to dzis zaczely mi swirowac zegary i kontrolki tablicy, tzn podczas jazdy zegary podskoczyly jak podczas testu, zapalily sie kontrolki hamulca recznego, poziomu plynu i klockow, pozatym zapalily sie kontroli cieczy i rezerwy. Po sekundach wszystko wraca do normy ale w przeciagu 3 km takie cos powtorzylo sie 4 razy. Obstawiacie akumulatorki (kondensatory) a moze spadek napiecia.

Mnie juz od tego glowa peka coraz bardziej zaluje ze kupilem e36 bo z pocziwa e30 problemow nigdy nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niemiales czasem telefonu polozonego za kierownica tam gdzie sa zegary ?

u mnie tak sie dzieje jak kom tam lezy heh , dziwne ale prawdziwe a dokladniej same zegary mni wszystkie leca do gory jak w tescie ale to raczej przy zmianie BTSa albo jak ktos zaczyna dzwonic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.