Skocz do zawartości

320d Siwy dym z rury po odpaleniu auta.


SUPREME

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Pisałem juz wczesnie o tym ale nikt mi nie odpisał. Jestem zupełnie zielony w temacie i kompletnie sie nie znam na mechanice. Mam taki problem ze jak odpalam auto (E46 320d) to pojawia sie kopcenie. Kopci tak przez nie cała minute i przestaje postoji dwie trzy godziny i znów kopci po odpaleniu. Wiem że ten temat był poruszany nie raz ale nigdzie konkretnej odpowiedz nie znalazłem. Bedzie super jak ktos mi powie jak mam ten problem usunac? I ile to moze kosztowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, miałęm identyczn eobjawy, płynu chłodzącego nie ubywało, oleju z silnika również, auto cięzko paliwło jak był zimny silnik, praca przez 10 sek. nierówna, biały dym z róry przez 30 sek. potem wszystko ok. Sytuacja powtarzała sie po kilku godzinach. Świce wtryski wszystko ok, niestty przyczyną było uszkodzenie pompy wtryskowej, ponoć słaby punkt tego auto (moż ebardziej słabego paliwa w Polsce). Zrobiłem regeneracje teraz jest wszystko ok, śmiagam już około 6 mieięcy. Koszt naprawy spory coś około 2000 PLN. Ponieważ naprawa droga proponuje udać się do dobrych speców od BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, miałęm identyczn eobjawy, płynu chłodzącego nie ubywało, oleju z silnika również, auto cięzko paliwło jak był zimny silnik, praca przez 10 sek. nierówna, biały dym z róry przez 30 sek. potem wszystko ok. Sytuacja powtarzała sie po kilku godzinach. Świce wtryski wszystko ok, niestty przyczyną było uszkodzenie pompy wtryskowej, ponoć słaby punkt tego auto (moż ebardziej słabego paliwa w Polsce). Zrobiłem regeneracje teraz jest wszystko ok, śmiagam już około 6 mieięcy. Koszt naprawy spory coś około 2000 PLN. Ponieważ naprawa droga proponuje udać się do dobrych speców od BMW.

 

 

No jest dokładnie tak jak mowisz. To znaczy ze co? nowa pompe musze wstawic do auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, odme wymieniłem wcześniej, mam 320D 136KM, przebieg 215 tysięcy, pompa VP44, z tego co wiem kosztuje dużo dużo powyżej 2 tysięcy. Nie sądze żeby się udało kupić nową za 2 tysiące. Niestety częsci drogie do naszych aut no ale przyjemnośc z jazdy duża.

Auto naprawiałem w Łdzi w serwisie BMW (nieautoryzowany) na ulicy Krzemienieckiej, ale facet pompe też wysyłał do specy którzy tylko tym sie trudnią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa pompa wtryskowa do nabycia jest od 1900zl do 2100zl moze sobie sprawdzic na allegro. Wiec jezeli zapłaciłes za naprawe pompy dwa tysie to nie zle cie porobili.

Wiec podsumowujac od czego zaczac?

wymiana odmy jako pierwsza?

a jezeli nie przestanie kopcic to pompa wtryskowa uszkodzona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pompy od 1900 do 2100 to są pompy używane po regeneracji i za taką cene masz pompe jeśli zostawisz im starą, poczytaj dokładnie ogłoszenia lub zadzwoń. W intercarsie nowa pompa kosztuje od 4200 do 8500 PLN. Jeżeli rzeczywiście masz okazję kupić nową pompe za 2000 PLN to rewelacja. Ja na twoim miejscu dałbym auto do dobrego diagnosty, który specjalizuje się w dieslach, układach wtryskowych i pompach. Lepiej nie wymieniać elementów w ciemno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
witam wszystkich jestem tu nowy bo niedawno zakupilem bmke :) e46 320d 2003 i juz mam problem! :?: BIALY dym rano po odpaleniu przez kilka sekund ok.10 potem jest juz ok?! wylanczam silnik i ponownie go zalanczam i juz dymku nie ma!moc jest co to moze byc a moze taki dymek to norma czy jak bedzie wiekszy mroz bedzie mi palil?pozdrawiam i czekam na pomoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam podobny objaw pokręci silnik dokładnie 1,6 sek i dmuchnie białym bączkiem i potem już spokojnie praca silnika ok pompa była regenerowana rok temu.

przed i po regeneracją miałem problem z odpalaniem ale sporadycznie, gdzie znajde odpowietrznik baku podobno się zapycha ????....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam panowe, mam podobny problem przy wymianie silnika nie ustal po odpaleniu na zimnym strasznie dymi z wydechu i trzęsie autem.. co to może być? pomocy

sytuacja ustępuje po zagrzaniu silnika, obrucila mi się panewka wiec wymieniłem cały silnik a problem z dymieniem pozostał, wręcz może i się nasilil. Wraz z silnikiem dostałem pompe wtryskowa.. myślicie że może to być odma? czy może coś z wtryskami się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.