Skocz do zawartości

525TDS Lewy tylny boczek drzwi.


Marcin Patrol 4x4

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam to jedna śruba przytwierdza boczek w plastiku klamki (łeb śruby jest za tą zaślepką pod klamką wewnętrzną), druga śruba jest jak otworzysz na maxa drzwi to w tym tunelu od nawiewu który łączy drzwi z bokiem deski rozdzielczej. Nie pamiętam czy nie ma jeszcze jakiejś śrubki na boku drzwi (w okolicy zamka/rygla). Jeśli nie to reszta jest na wcisk i najlepiej:

1. lekko odchylić boczek od blachy, zajrzeć w którym miejscu jest jakiś zatrzask i na jego wysokości podważyć/pociągnąć np śrybokrętem szerokim z podłożoną szmatką od strony blachy/karoserii żeby nie porysować lakieru - reszta idzie gładko

2. całość jak już jest wyczepiona z zatrzasków i śrub lekko unieść do góry i wysunąć rygiel z otworu w boczku.

3. klamkę wewnętrzną z plastikiem lekko obracasz i wypychasz przez otwór w boczku żeby go nie trzymała

Po odczepieniu boczku od drzwi uważaj na kable!!! Można niechcący jakiś urwać. Potem musisz powoli oderwać uszczelniającą matę piankową od blachy - możesz lekko podgrzać suszarką ten kit - łatwiej odchodzi wtedy bo się robi bardziej plastyczny.

WAŻNE!!! Po wszystkim BARDZO DOKŁADNIE przyklej tą matę do blachy. W razie pozostawienia jakiejś nieszczelności woda będzie Ci się wlewała do auta - na dywanik przy kanapie tylnej, a i boczek Ci zacznie od tego rozmiękać (zrobiony z drewnianej płyty).

Pzdr.

Edytowane przez Manolito77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wnęce gdzie jest klamka wewnętrzna masz zaślepkę pod którą jest śróbka. Odkręcasz ją a reszta jest na zatrzaski umieszczone dookoła boczku (chyba 10szt). Po odkręceniu tej śrubki ciągniesz cały boczek do siebie i zatrzaski puszcają. Ja odczepiałem swój ostatnio i udało mi się nie uszkodzić żadnego kołka. Poradzisz sobie. Powodzenia.

p.s. zwróć uwagę przy ściąganiu boczku na guzik od ryglowania drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak - pisałem o przednich. To z tylnymi jest tak jak pisze kolega - jest tylko śrubka pod klamką :cool2:

Cała reszta tak samo jak w przednich drzwiach.

Pzdr.

P.S. Nie będę edytował opisu - może autorowi tematu przyda się w razie konieczności rozmontowania przednich drzwi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za tak dokładne informacje, pozdrawiam.

Nie ma za co.

Niech ma na zdrowie :mrgreen:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.