Treść opublikowana przez Marcin Patrol 4x4
-
525 TDS zmiana na 3,0 D
Dziękuję za info, oddam głowicę do regeneracji, zczipuje i może jakoś polata.
-
525 TDS zmiana na 3,0 D
Witam, usiadły mi zawory w tds-ie i zastanawiam się nad zmianą silnika na 3,0 d. Czy orientuje się ktoś czy jest z tym dużo zabawy? Co oprócz silnika trzeba zmienić i czy silnik pasuje na dzwonek od tds-a.
-
Nastawnik Pompy Wtryskowej E39 TDS
Osobiście regulowałem dawkę paliwa, po podniesieniu ciśnienia doładowania w samochodach, gdzie występuje linka gazu, ale czy w pompie od BMW dawkę reguluje się też jedną śrubka?
-
Nastawnik Pompy Wtryskowej E39 TDS
A czy niemożna by go jakoś wyczyścić? Rzeczywiście nieraz gaśnie częściej (codziennie parę razy), a nieraz rzadziej (raz na tydzień)
-
Nastawnik Pompy Wtryskowej E39 TDS
Pali idealnie na zimno i na ciepło.
-
Nastawnik Pompy Wtryskowej E39 TDS
Witam, czy możliwe jest, że przez uszkodzony nastawnik pompy wtryskowej, może czasem samochód gasnąc przy zmianie biegów? Szczególnie z pierwszego na drugi? Czy można go wyczyścić?
-
E39 TDS boczek lewych przednich drzwi-demontaż.
Dziękuję Bardzo i Pozdrawiam.
-
E39 TDS boczek lewych przednich drzwi-demontaż.
Witam, złamała mi się klamka zewnętrzna i muszę ją wymienić, tak więc nie wiem jak zdemontować boczek lewych przednich drzwi. Czy może ktoś zdejmował i nie połamał za bardzo boczka. Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki. Pozdrawiam.
-
e39 525d szarpanie od 100-120 km/h
niestety ja miałem podobnie tylko przy ok. 80km/h, i wymieniłem sprzęgło z kołem dwumasowym i jest idealnie, tylko że w TDS
-
525TDS Lewy tylny boczek drzwi.
Mam nadzieję, że opis zdjęcia przedniego boczka nie będzie konieczny chociaż jak się zepsuje elektryczne opuszczanie szyby to na pewno się przyda, dzięki.
-
525TDS Lewy tylny boczek drzwi.
Bardzo dziękuję za tak dokładne informacje, pozdrawiam.
-
525TDS Lewy tylny boczek drzwi.
Nie działa mi elektryczna tylna lewa szyba, więc chciałbym zdjąć boczek i zajrzeć do środka. Nie wiem tylko czy nie połamię tegoż boczka, więc czy ktoś może zdejmował i mógłby napisać jak to zrobić, i czy jest gdzieś przykręcany.
-
Pompka cyrkulacyjna
Rozumiem, ale ona powinna działać podczas jazdy, a u mnie nie działa i przez to jak ustawię 32 stopnie to z nawiewu leci chłodne powietrze.
-
Pompka cyrkulacyjna
Witam, nie działa mi pompka cyrkulacyjna podczas uruchomionego silnika. Jak podłącze bezpośrednio akumulator to działa. Bezpieczniki w schowku sprawdzałem są jak nowe. Może ktoś się spotkał z taką awarią?
-
Problemy z odpalaniem na cieplym silniku.
trzeba uszczelnić-zregenerować pompę wtryskową (oringi poparciały i nietrzyma ciśnienia)
-
Tyrkotanie z przodu.
nie jest to metaliczny odgłos ale osłony sprawdzałem przy okazji wymiany kompletów naprawczych zacisków i klocków ale to i tak nic niedało
-
Tyrkotanie z przodu.
Niestety wszystko jest podokręcane, sprawdzałem już nieraz. jak ustale co stuka to dam znać. Miałem nadzieje, że ktoś miał już podobne objawy i coś poradził, może to jakiś wadliwy egzemplarz?
-
Pytania świeżego właściciela BMW
a u mnie wskaźnik pokazuje normalnie - jak w maluchu
-
stuki puki :(
wydaje mi się, że poduszka pod silnikiem, trzeba podnieść za silnik lewarkiem
-
buczenie -terkotanie -sprzęgło-wał?
jednak stawiałbym na docisk
-
Tyrkotanie z przodu.
tyrkocze na nierównościach poprzecznych, najgorzej jest na płytach ażurowych betonowych. wymieniłem zestaw naprawczy obu przednich zacisków, czyli mocowanie zacisku i trzymanie klocków i nic się nie zmieniło. prędkość niema znaczenia
-
buczenie -terkotanie -sprzęgło-wał?
łożysko oporowe działa tylko wtedy gdy jest wciśnięte sprzęgło. Może tarcza lub docisk jest zużyta
-
Tyrkotanie z przodu.
dzięki ale łożysko jest niestety idealne a w lampach przednich wymieniłem plastykowe regulacje i są jak nowe
-
Tyrkotanie z przodu.
stukało więc wymieniłem przekładnie ale dalej stuka, niema już luzu na nowej przekładni
-
Tyrkotanie z przodu.
Jakiś czas temu zaczęło mi coś tyrkotać z przodu, więc wymieniłem drążki kierownicze i przekładnie co nie dało pożądanego rezultatu. Szarpaki nie wykazały żadnego luzu. Jeżdżę i słucham tego cholernego tyrkotania, ale niewiem ile jeszcze wytrzymam. Ogólnie auto jest w świetnym stanie, niema luzu na wachaczach jak i na łożyskach amortyzatorów. Łączniki i gumy stabilizatora są w idealnym stanie, może ktoś spotkał się z podobną usterką?