Skocz do zawartości

Stuk podczas rusznia i hamowania . Jaka przyczyna


Golsar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Co może być przyczyną stukania podczas gwałtownego rusznia i hamowania . Jest to jednorazowy stuk i słychać go z przodu po prawej stronie . Byłem u mechanika wymienił mi wachacze jednak nic się nie zmieniło . sprawdził poduszki pod silnikiem mówi że są ok i nie wie co może być przyczyną . Dodam jeszcze że podczas jazdy na nierównej nawierzchni nic nie słychać . Nie chcę wymieniac połowy dobrego zawieszenia i eksperymentować . Czy może ktoś z Was miał podobny przypadek ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, że górne mocowania amortyzatora.

nie wiem z czego to wynika, ale mechanicy mają duży problem z lokalizowaniem usterek w naszych samochodach. mi też coś stukało z przodu i kierownica latała przy hamowaniu. jeździłem po mechanikiach i każdy mówił, że zero luzów i że się czepiam. jak zdemontowałem wahacze, to się okazało, że tuleje gumowe są mocno poszarpane.

najpierw sprawdź czy to nie obluzowała się jakaś osłona lub metalowy element.

jeżeli stuki pochodzą od koła to jest sporo możliwości. generalnie mówiąc koło jest mocowane do samochodu dwoma wahaczami i amortyzatorem i do tego jeszcze końcówką drążka stabilizatora. i drobny luz na każdej z tych rzeczy może powodować stuki.

spróbuj rozbujać samochód na postoju i posłuchaj czy coś nie stuka.

marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ewidentnie przód . Dzisiaj sprawdzałem to z kumplem który stał przy aucie , a ja ruszłem i hamowałem. Stuk dochodzi z okolic przedniego koła.

jezeli to przod to moze te drugie wachacze , moj mechanik nazwał je drązkami reakcyjnymi. Ja mam podobne objawy i są oba (prawy/lewy) do wymiany. Jak ruszam gwałtownie do tyłu jest stuk(miekki) i jak pozniej gwałtownie do przodu to też puknie. Do tego drży kierownica podczas hamowania i przy jezdzie ok 70-90 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.