Skocz do zawartości

E36 328i Problem z odpaleniem.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam, jak tam w temacie mam problem z odpaleniem samochodu. Wymienilem silnik, kupilem silnik bez osprzetu tylko z czujnikami, przelozylem caly osprzet z mojego silnika. przekrecam kluczyk, rozrusznik kreci silnikiem, paliwo idzie bo swiece mokre iskra jest i nie chce odpalic. Mysle ze to moze byc jakis czujnik, moze ktos doradzi, co posprawdzac, jaka moze byc przyczyna. Pozdro i dzieki z gory za pomoc.

Będziesz Miał Wydatki... Ale Się Opłaca:)))


Było: E21-320, E21-316, E32-730i, 2x E36 - 328i, Może kiedyś 850i (mam nadzieje)

Opublikowano

Witam

 

A komputer sterujący silnikiem i EWS też kupiłeś? Czy wszystko zostało z Twojego starego silnika?

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Opublikowano
  • Autor
To wszystko zostalo z mojego razem z cala wiazka przewodow, goly silnik kupilem.

Będziesz Miał Wydatki... Ale Się Opłaca:)))


Było: E21-320, E21-316, E32-730i, 2x E36 - 328i, Może kiedyś 850i (mam nadzieje)

Opublikowano
Kwestia jest taka że są dwa rodzaje Komputerów. Jeden Siemens a drugi Bosch.Jeżeli na baranach były dwie sondy tytanowe to jest sterownik Siemens a jak jedna przed katem to Bosch.Wystarczy że się różnią te części i masz pozamiatane :(
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Opublikowano

Jezeli wczesniej miales w aucie M52B28 i wymieniles silnika na ten sam ? to wkrec stare czujnki ja obstawiam czujnik polozenia walu :norty:

Jezeli miales inny motor to powiedz jaki?

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Opublikowano
  • Autor
byl ten sam silnik, byly 2 sondy i na tym nowym tez. Dzisiaj przekrece czujnik polozenia walu i napisze czy cos sie zmienilo. Pozdro

Będziesz Miał Wydatki... Ale Się Opłaca:)))


Było: E21-320, E21-316, E32-730i, 2x E36 - 328i, Może kiedyś 850i (mam nadzieje)

Opublikowano
  • Autor
Wymienilem czujnik polozenia walu i nic nie pomoglo... Podlaczylem samochod pod kompa, nie wykazalo zadnych bledow. No i jestem w d...e. Ma ktos jakies pomysly??

Będziesz Miał Wydatki... Ale Się Opłaca:)))


Było: E21-320, E21-316, E32-730i, 2x E36 - 328i, Może kiedyś 850i (mam nadzieje)

Opublikowano
a jakiegoś immo nie masz po drodze?
mam tyle koni, że mnie nikt nie dogoni...
Opublikowano
Może to głupie pytanie i głupia sugestia ale czy robiłeś reset kompa . Jeśli nie to może warto spróbować, do stracenia nie masz nic tylko trochę czasu
Opublikowano
wg mnie może gdzieś nie ma masy... sprawdź połączenia wiązki silnika z nadwoziem... może coś przeoczyłeś.
Opublikowano
A pewny jesteś że podłączyłeś odpowiednio czujnik wałka i czujnik wału??? Kwestia taka że może zamieniłeś wtyczki które są pod kolektorem zaraz obok siebie,ale z drugiej strony miałbyś błędy zaraz na kompie wykryte. Masakra .... :roll:
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Opublikowano

wogole slyszysz pompe paliwa poprzekreceniu kluczyka?

Niewidze co mogles zle zrobic swapowales silnik to osprzet powinienes zostawic stary i wszystkie czujniki tak samo Moze poprostu spaliles kompa wiec jesli nawet nie slyszysz pompy po wlaczeniu zaplonu tobym zaryzykowal i kupil na allegro tylko ze od firmy bo wtedy bedziesz mogl oddac :wink:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Opublikowano
  • Autor
Silnik niema kompresji... ma od 2 do 4 na wszystkich cylindrach... jakie moga byc przyczyny??

Będziesz Miał Wydatki... Ale Się Opłaca:)))


Było: E21-320, E21-316, E32-730i, 2x E36 - 328i, Może kiedyś 850i (mam nadzieje)

Opublikowano
Uszczelka pod glowica, walniete zawory lub szklanki, popekane pierscienie jak glowica to mozna walczyc ja perscienie to fatalna sprawa

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Opublikowano

Witam

 

Mam taki problem ze na zimnym silniku zaraz po odpaleniu auta obroty spadaja do zera i autko gasnie :( autko musze podczymywac delikatnie gazem, ale przypuscmy po jezdzie ok. 5 minutowej obroty utrzymuja sie rowno na 1000 obr. W czym problem, pomorze ktos ?

Opublikowano
Witam

 

Mam taki problem ze na zimnym silniku zaraz po odpaleniu auta obroty spadaja do zera i autko gasnie :( autko musze podczymywac delikatnie gazem, ale przypuscmy po jezdzie ok. 5 minutowej obroty utrzymuja sie rowno na 1000 obr. W czym problem, pomorze ktos ?

Sprawdź szczelność układu dolotowego to podstawa przy takich objawach ,jeśli układ jest szczelny to wtedy trzeba przyjżeć się krokowcowi (sprawdzić przeczyścić). Wszystko znajdziesz tu na forum wystarczy dobrze poszukać , wiele razy takie tematy były omawiane . Powodzenia . :search: :search: :search:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.