Skocz do zawartości

[E87] 120d - Start/Stop a trwałość turbiny


paffcio_3006

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem jak radził Fred-Flinstones. Podjechałem do serwisu z akumulatorami. Sprawdzili ładowanie i stan akumulatora. Okazało się że ładowanie bardzo dobre a sam akumulator jest w dobrej formie. Jest tylko nie doładowany. Zamiast 800 ma 600 A. Zaproponowali odpowiedni prostownik który ma uzupełnić braki. Prostownik kupiłem i podłącze na noc. Jedna niewiadoma. Gdzie te 200A ? nie podłączam żadnych dodatkowych urządzeń elektrycznych. Może fakt że często przez całą zimę korzystałem z podgrzewania siedzeń. Sam nie wiem. Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Zobaczymy czy po podładowaniu start stop znów będzie działał jak wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator podładowany. Początkowo było zimno więc start stop nie miał prawa zadziałać. Teraz jednak przy temperaturze 10 stopni silnik się nie wyłącza. Jestem poważnie zaniepokojony. Może ktoś miał jakieś doświadczenia z awarią start stopu? Czy ja jestem pierwszy? Proszę o pomoc . Boję się tego rachunku w autoryzowanym serwisie. Auto jet już po gwarancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie panikował :)

 

A co z klimą, jak jest ustawiona ? będę w serwisie w piątek na wymianie płynów i innych rzeczy, to popytam co jak i wtedy dam znać.

Z drugiej jednak strony ja w sumie nie przepadam za tym systemem, trochę mnie denerwuje :mrgreen:

Spróbuj jeszcze się przejechać w miarę spokojnie po mieście tak z 20km i wtedy zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,

 

Pozwolicie, że przekażę parę info na temat systemu START/STOP - może to was uspokoi.

 

System działa o ile:

0. Samochód jest w manualu a nie w automacie :D

1. Temperatura jest powyżej 5 stopni.

2. Stan akumulatora jest OK.

3. Silnik jest odpowiednio rozgrzany - po uruchomieniu i krótkiej jeździe na światłach się nigdy nie wyłączy za pierwszym razem.

4. Klimatyzacja i nawiew nie walczą z warunkami wewnątrz - czytaj nerwowe chłodzenie lub grzanie

5. Nie trzymasz nogi na sprzęgle jak stoisz na światłach :lol:

 

Poza tym:

- w aucie nie odłączano / ładowano akumulatora ostatnio

- samochód nie był ostatnio programowany

 

O ile auto było ładowane bądź programowane, to system przechodzi w tryb NAUKI, co może trwać nawet do miesiąca :!: I nie robię sobie jaj, wiele osób o tym pisze na zagranicznych forach.

 

Kolego BLASZKAS:

- jeśli w serwisie zbywają cię takim tekstem jak napisałeś, to znaczy, że albo uważają cię za frajera, albo ten serwis nie ma BLADEGO pojęcia o systemie start/stop - na własne oczy widziałem instrukcję serwisową z wyraźnie wymienionymi punktami dot. działania systemu... :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale... u nich właśnie kupiłem ten cudny .. pojazd. :D

Czuję że to mu nie szkodzi. :P

Jakby palił mniej o 05.L na 100 km.

Nie przejmuję się już że stanie nie w tym momencie / wiecie o co chodzi/ :shock:

Tylko że pozostaje świadomość ze coś jest nie jet tak. :?

Poczzekam jeszcze miesiąc.

Nota bene z trójką nie mam takich problemów.... :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z systemem na pewno jest wszystko ok, do niedawna też mi nie działał system START-STOP nawet nie tęskniłem :mrgreen: ale zrobiłem trasę około 260km i tylko raz mi się włączył ten system temp 8st. w sobotę pojechałem do Poznania trasa około 260km i tam już działał cały czas temp. około 16st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem test z /niemieckiego forum/

Ruszenie na zaciągniętym ręcznym- zgaszenie w ten sposób silnika i... na wyświetlaczu pojawiła się dawno nie widziana ikonka start-stop. Ponowne wciśnięcie sprzęgła i silnik pracuje.

Czyli system działa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Silnik nie gasł na luzie pomimo wszystkich sprzyjających warunków.

Odłączyłem akumulator. Po ponownym podłączeniu start-stop działa jak należy.

Musiał to być jakiś błąd który siedział w pamięci komputera i nie pozwalał wygasić auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.