Skocz do zawartości

Kluczyk pilot programowanie


sanders20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam fachowców, ja dziś bawiłem się INPA ale tylko sprawdzałem błedy itd. Ale dłuższy czas na zapłonie miałem włączone radio. I nagle przestało działać sterowanie pilotem w kluczyku. Tzn auto odpala ale niestety nie działa centralny z pilota ale działa np z pilota otwarcie tylnej klapy. Równolegle do pilota przestało działać oświetlenie wewnętrzne kabiny tj po np otwarciu drzi jest ciemno. Próbowałem programować kluczyk przez włożenie do stacyjki przekręcenie poz1. 3 s wyjęcie i przytrzymanie górnego klawisza, nast 3x logo bmw ale nic nie pomogło.
www.wulkanizacja-bydgoszcz.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić gdy po wymianie przycisków w kluczyku ( za długo był rozebrany :duh: ) działa otwieranie drzwi ale nie działa zapłon? Drugi kluczyk chodzi bez zarzutu. Próbowałem programować wg przepisu:

 

1. Wsiasc do samochodu i zamknac drzwi

2. Wlozyc kluczyk do stacyjki i przekrecic na pozycje nr1(zapala sie kontrolka AIRBAG) maxymalnie na 5 sek. i wyjac kluczyk z powrotem

3. Nacisnac i przytrzymac przycisk otwierania. Nie puszczajac tego przycisku nacisnac krotko, trzykrotnie w ciagu 10 sek przycisk zamykania

4. Puscic przycisk otwierania jesli proba sie udala to centralny zamknie sie i otworzy zaraz.

5. Jesli jest kolejny kluczyk to juz bez wkladania do stacyjki powtarzamy pkt. 3 i 4, trzeba to zrobic w ciagu 30 sek. dla kazdego kolejnego kluczyka(lacznie moga byc 4).

Nic to nie dało a boję się kodować ten sprawny kluczyk żeby czegoś nie spie....yć i zostać z dwoma rozkodowanymi. Czy to jedyny sposób -najpierw zakodować sprawny kluczyk a póżniej ten niedziałający???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAVKO, jezeli kluczyk byl dlugo rozebrany, to prawdopodobnie zagubiles transponder immobilizera. To taka malutka, czarna, prostopadloscienna kosteczka.

Transponder jest sparowany z EWS w fabryce i w domu jest to prawie niemozliwe, nawet jakbys go kupil. Czeka Ciebie chyba zanabycie kluczyka w ASO, na podstawie dokumentow, no chyba ze to odnajdziesz...

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec u mnie okazało się że spowodowałem przepięcie INPA, za szybko i za dużo rzeczy naraz chciałem sprawdzić i na tym sposobem doszło do przepięcia. Należało zczytać beckup oprogramowanie wyczyścić wszystko wgrać i zaprogramować piloty od nowa.

Pozdro

www.wulkanizacja-bydgoszcz.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa otwieranie drzwi ale nie działa zapłon?

To wskazuje na to co Ci koledzy już sugerowali czyli problem z immo a nie z sygnałem do centralnego

 

...

2. Wlozyc kluczyk do stacyjki i przekrecic na pozycje nr1(zapala sie kontrolka AIRBAG) maxymalnie na 5 sek. i wyjac kluczyk z powrotem

...

Nic to nie dało a boję się kodować ten sprawny kluczyk żeby czegoś nie spie....yć i zostać z dwoma rozkodowanymi. Czy to jedyny sposób -najpierw zakodować sprawny kluczyk a póżniej ten niedziałający???

Tutaj jest mała nieścisłość, mi też się nie udawało, rozkodowałem sobie nawet działający kluczyk - problemem było to, że w trakcie punktu 2 trzeba już mieć wciśnięty przycisk w kluczyku i tak go wyjąć, wtedy dalsza procedura przyniosła u mnie pozytywny efekt i to w 2 kluczykach.

Możesz to sprawdzić ale problemu Ci ro nie rozwiąże niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolega Arecki wpadł na właściwy trop- rozebrałem niedziałający kluczyk i rzeczywiście nie było tam tej kosteczki w rogu ( nie wiem gdzie ja miałem oczy jak to składałem) kostka znalazła się w moich szpargałkach i włożyłem ją na miejsce ( nie wiem tylko czy odpowiednio ją umieścilem) Mam nadzieję,że teraz kluczyk się zaprogramuje ale sprawdzę to dopiero koło niedzieli bo zostawiłem BMkę u znajomego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.