Skocz do zawartości

318i czy powinien być osobny wentylator do klimy?


Oring

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam bmw w ktorym jest klimatronik to jest 1997 rok. I mam tylko jeden wentylator elektryczny na chlodnicy i to wszystko. moje pytanie brzmi ;czy tak ma byc czy czegos tam brakuje. Prosze pomuzcie........ :( Bede wdzieczny..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego mam elektryczny wentylator od środka ale na pompie wody jest gwint na wisco tak jak by go tam brakowało. :cry: Jak włącze klime to włącza sie wentylator ale nie wiem czy sie właczy zeby schłodzic silnik. :) Pomóżcie jak możecie bede wdzieczny pozdrawiam............... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZyli tak ma byc! jakbys mial miec visco to wentylator elektryczny bylby z przodu chlodnicy, a miejsce na visco moze jest, poniewaz w innych modelach jest montowane. Jesli masz jeden elektryczny wentylator od strony silnika to obsluguje on i silnik i klime. Jak zalaczysz klime wlacza sie i tak powinno byc, jak zostawisz autko na na jakies 15 minut z wylaczona klima troche ge pogazujesz wtedy powinien sie zalaczyc. Moim zdaniem wszystko jest ok.
http://img684.imageshack.us/img684/4426/c23a511dcaf4207f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw na postoju włączony silnik i obserwuj na wskaźniku temperaturę silnika , jak na skali wskazówka przekroczy połowę to powinien włączyć się wentylator.
W bmw jest troche inaczej niz w innych samochodach, wstazowka dochodzi do polowy i koniec ani w lewo ani w prawo. Jesli wstazowka powedrowala by za polowe to znaczy ze cos jest nie tak. Po to jest termostat i wentylator zeby trzymac temperature na jednym poziomie. Jesli powiedzmy temp nieznacznie wzrosnie (kiedy nie bedzie to widziane na wskazowce) wtedy wentylator sie wlaczy. W innych samochodach np. w peugeocie hdi jest wedrujaca wskazowka temp. wedruje podajrze 80-95st. i to jest podobno normalne.
http://img684.imageshack.us/img684/4426/c23a511dcaf4207f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.