Skocz do zawartości

320d Ksenony słabo świeca


beemowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam oryginalne ksenony i mam wrażenie, ze jakoś słabo oświetlają drogę. Przy dobrej pogodzie to jeszcze jakoś ujdzie ale w deszczu albo na mokrej drodze to praktycznie nie widze nic. Dodam, ze prawy żarnik mam do wymiany bo sie juz zrobił fioletowy ale lewy jest nowy (poprzedni własciciel wymieniał tylko jeden). A poza tym, mam pytanie jakie sa żarniki w e46? D2S czy D1S? Znalazłem tez jakas regulacje przy lampie tylko tez za bardzo nie wiem do jakiej regulacji to słuzy, prawo , lewo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poprzednik przyoszczędził, jak wymieniać, to parami. Odbarwienie to oczywisty efekt wypalania żarnika, jeśli drugi jest nowy, to kup tylko ten jeden, takiej samej barwy światła jak ten nowy. Ori żarnik to D2S. A regulacja, o której piszesz to z pewnością ustawianie świecenia na ruch lewo/prawostronny (na wypadek wyjazdu do Anglii na ten przykład.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słabo świecą to może być :

 

- brudny/zniszczony klosz

- brudne soczewki

- słabe żarniki

- może przetwornice umierają? :|

 

zacząłbym od nowych żarników. oczywiście nie żadne wynalazki tylko o naturalnej barwie 4300K Philips albo GE (sam na takich jeżdżę i jestem bardzo zadowolony)

 

i jak wymieniasz to nie jeden tylko dwa, bo będą świeciły w różnych kolorach (stary sobie zostawisz na czarną godzinę)

 

pokrętła masz dwa w lampach : od zewnętrznej i po środku

 

jedno reguluje lampy w pionie, drugie w poziomie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrętło wewnętrzne reguluje światła w pionie góra-dół, a pokrętło zewnętrzne reguluje światło na boki prawo-lewo (na pierwszy rzut oka ciężko to pokrętło znaleźć, jest ukryte pod blachami)

Możesz podjechać do stacji kontroli pojazdów wyregulują ci światła za 10-20zł. Albo domowym sposobem, na ścianie :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, niestety nie napisałeś o jakie auto chodzi...

Jeżeli masz E46 po lifcie z lampami ZKW to możesz mieć problem z wypalonym odbłyśnikiem za soczewką (ja tak miałem).

Co za tym idzie światło jest blade i jakieś takie mało białe :-)

 

tak go mniej więcej wygląda:

 

http://img367.imageshack.us/img367/6207/xenonproblemzp3.jpg

 

http://www.auto-electronic.net/xenonprojector/Danaged-E46-ZKW-Bi-xenon-projector-Reflect-Bowl.jpg

 

Niestety w tym przypadku regeneracja nie wchodzi w gre - i tak sie wypalą bardzo szybko - pozostaje wymiana na AL.

Moje BMW 330d E46 Sedan '04 (manual) wciąga średnio:

http://www.motostat.pl/user_images/15057/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

mam taki problem, ze oba reflektory świecą mi słabo z tym, że lewy praktycznie wogóle nie daje światła (p: 1.8 luxa i l: 0.4 luxa)

 

Niecały rok temu padła mi przetwornica na lewym świetle i była wymieniana. W międzyczasie zdarzyło mi się raz, że po uruchomieniu auta lewy reflektor się nie odpalił. Przy następnym odpaleniu (co najmniej po 24 h) już świecił.

 

Przekładałem zarówno żarówkę jak i zapłonnik pomiędzy reflektorami i nie ma różnicy.

 

Czyli pozostaje albo wina odbłyśników albo nieszczęsnej przetwornicy. Jeden elektryk zdradził mi sposób jak we własnym zakresie zlokalizować przyczynę. Powiedział, żebym wyjął żaówki z reflektorów i położył na pion, tak żeby nie stykały się szkłem z niczym a tym bardziej z maską samochodu. Po odpaleniu świateł jeśli obie będą świeciły tak samo, ewidentnie będzie to wina odbłyśników, w.p.p wina przetowrnicy.

 

I teraz po tym wstępie, takie pytanie czy to nie jest narażanie życia, bo tam jest przenierz 28 kV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Ja po zakupie BMW miałem to samo - bardzo słabo świecące xenony.

Poczytałem trochę na tym i sąsiednim forum - no i myślę nic tylko mam lampy ZKW i pozamiatane :(

poleciałem do auta, a tu się okazało, że to lampy AL i nie bardzo wiedziałem co z tym mogę zrobić - żarniki oryginalne Philips D2S.

Po jakimś czasie lewy żarnik padł (nagle nie zmieniał barwy, ani żadnych objawów - zgasł)

Zaryzykowałem i kupiłem dwa zamienniki na allegro po 55 zł/sztuka (4300K) bez napisu,

podobno oryginalne tylko bez nadruku Osram, czy Philips już nie pamiętam.

I co - rewelacja :cool2: przynajmniej jak na razie. Oceniłbym że 100% lepiej.

Jaki z tego wniosek - że żarniki ulegają zużyciu (zobaczymy na ile starczą te zamienniki - na razie super) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do słabego świecenie to akurat jestem na czasie ...

Mam al-e, nie zkw itd

Jakiś czas temu trafiłem do xenon serwisu pod poznaniem - nie chciałem wysyłać i czekać poza tym mój problem był do pokazania a nie opisania.

Między innymi też narzekałem że mogłyby świecić mocniej - choć nie były jakoś specjalnie słabe.

Z 2 problemami uporałem się w 80% - m.in wymiana żarników - testowałem 3-4 modele - padło na osramy nightbreakery - nie założyłbym podróby - nie było opcji - powodów nie będę wymieniał - poza tym minęło 4 lata jak mam swojego parcha - i tyle czasu świeciły poprzednie osramy - mi - nie wiem ile świeciły poprzednikowi.

W kazdym razie - wsadziłem regenerowane odbłyśniki - stare nie były tak czarne jak na foto i przepalone ale nie były też idealnie lustrzane, lekki dymek, bardziej kurz nie do wyczyszczenia - al - są metalowe - zkw plastik, może dlatego się tak mocno nie przepalą.

W efekcie na zajechanych kloszach i jeszcze nierozkręconych bo nowych palnikach ale świeżych odbłyśnikach i poczyszczonych soczewach świeci nieprzyzwoicie mocno.

Niedawno dostałem nowe klosze - zamontuje + za jakiś dobry miesiąc rozkręcą się palniki to będzie jeszcze lepiej ...

Efekt widać stojąc w korku koło nowego bmw ( półrocznego ) i porównując łunę światła na zderzakach samochodów przed ( oczywiście podobnych ) - wiem jak było i widzę jak jest teraz.

 

Ori nie kosztują tyle ile napisałeś - łatwo sprawdzić oryginalność- obyś nieprzypłacił tej oszczędności przetwornicą - albo obiema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Jeden z żarników, które kupiłem 2 lata temu (opisane powyżej) przestał działać :( co prawda nie przepalił się, ale upalił się bolec który wchodzi do wtyczki,

na szczęście nie zniszczył gniazda przetwornicy, więc dokupiłem u tego samego sprzedawcy co dwa lata temu i świeci tak samo dobrze jak ten poprzedni i nawet kolor nie odbiega od tego prawego, który świeci już dwa lata (też 4300K), ale jakość wykonania już dużo gorsza niż te kupione dwa lata temu (te już są uniwersalne tzn mają wycięcia pod d2s, d2r i jeszcze jakieś inne) niestety zamiennik to zamiennik :(

przynajmniej cena przyzwoita i nie zniszczyły póki co przetwornic a oryginały drogie jak cholera i nie dajcie się nabrać na "tanie oryginały" z napisami znanych firm :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.